Courtesy: co to je a proč je to důležité


Courtesy: co to je a proč je to důležité

Zajímavá fakta Zdvořilost má mnoho výhod. To je nejen správný přístup k ostatním lidem, ale také způsob, jak dělat dobře. Na emocionální úrovni, je dobré být v harmoniis těmi kolem nás.

Za prvé, zdvořilost - osobní kvality. Od dětství, jiní nás učí základům vzdělaní postoje a pravidla života ve společnosti.

Aby byly účinné a užitečné, je důležité, nikdy zapomenout na zásady dobrého chovu. Jediný způsob, jak může být opravdu slušný.

Zdvořilost vyžaduje upřímnou touhu.

je synonymem sympatie jiné osobě a jeho uznání jako osoba. Tento univerzální formarespekt. Mělo by být zdvořilý udržovat pozitivní vztahy s ostatními.

V tomto článku budeme hovořit o tom, co je zdvořilost a měli vykonávat tuto nesmírně důležitou funkci.

Zdvořilost - způsob, jak dát pozitivní energie

Každý z nás si někdy všimli, jak silný malá gesta, která ukážeme každý den. Vzhledem k tomu, otázky „Jak se máš?“,končit s výrazem „postarat se o sebe“ a „Děkuji“. Malé činy a slova spojená lidí.

také uvědomit, že zdvořilost nenastane sám. K vyjádření respektovat lidi, být blízko k nim a položit tohoto cíle. by měl také být vědomi toho, že ostatní mají potřeby.

Zveme vás mluvit na toto téma a zvážit některé konkrétní představy.

Proč jsou hodně hrubý lidí? Zdvořilost

- je více než jen dobrým mravům, které jsme se naučili v dětství. Ukazuje se držet dveří, díky podlehnout místo, nebo dokonce poslouchat člověka, než začnete mluvit ...

Můžeme tedy říci, že ne všichni lidé jsou zdvořilí. Za prvé, je to charakterový rys.

  • hrubí lidé nejsou schopni vcítit se do druhých. Často prvním místě sami. Jsou vedeny arogance nebo drzost.
  • Zdvořilost - strategie, která nám umožní přizpůsobit se jejich prostředí. Ale ti, kteří nemají chovat v rozporu - čekání na dalších změn.

Pier Massimo Forni - lékař a profesor na Johns Hopkins.

strávil hodně sociálního výzkumu, ale především slavný byla jeho kniha „Výběr Civitelnosti: 25 Pravidel důkladného chování"(" Vybírám zdvořilost: 25 pravidel vyškoleného chování ").

Podle P. Forney, nedostatek zdvořilosti může vyvstávat v důsledku určitých typů sociální agrese. Také v některých případech je příčinou emoční nezralost nebo psychické problémy.

Typy zdvořilosti

Zajímavé pozorování: existují různé druhy zdvořilosti. Mohou být zaznamenány i pouhým okem. Stephen Levinson, vědec, který se specializuje na vztahy ve společnosti, rozlišuje dva typy viditelných zdvořilostí.

  • Negativní zdvořilost. Souvisí s jazykem, který používáme. V tomto případě osoba používá negativní konstrukce vět. Zde je několik příkladů: "Pokud vám to nevadí ..." nebo "jestli vás nebrání, pak ..."
  • Pozitivní zdvořilost. Za prvé a především se jedná o snahu o vytvoření pozitivního vztahu s lidmi, kteří nás obklopují. Nicméně rozdíl mezi těmito dvěma typy je mnohem hlubší. Pozitivní zdvořilost zahrnuje jazyk, gesta a akce. Protože

chceme dát druhé osobě to nejlepší, co máme. V důsledku toho se také zlepšuje blahobyt. Koneckonců, zůstaneš sám. Kromě toho nemáte žádné skryté záměry.

Zdvořilost a přátelští lidé

Samozřejmě, že jste více než jednou překvapeni laskavostí jiné osoby. Možná jste se setkal s cizincem, který vás považoval za přítele a otevřeně vám nabídl pomoc.

Nejprve nám tato situace překvapí. Cítíme, že toto chování je abnormální. Předpokládejme, že člověk chce něco získat výměnou.

  • Nicméně je to zcela normální.
  • Boží lidé, které jsou citově otevřené, existují. A dělají tento svět lepší.Existuje několik jednoduchých kroků, které lze snadno provést. Díky nim budete schopni být upřímnými a milými lidmi.

Jazyk musí vyjadřovat úctu. To je zvláště důležité, pokud vás někdo cítí emocionálně otevřeně. Zde jsou některé fráze, které můžete použít: "Pochopit", "Poslouchám vás".

  • Ukažte skutečný zájem. Přežití někoho je dobré. Zvláště pokud existuje něco, co můžete udělat pro zlepšení nálady jiné osoby nebo jí pomoct.
  • úpěnlivě.

  • Někdy, když je vychování nezdvořilé, vypadá to jako shovívavost . Například když děkuješ nebo se zeptáš jiné osoby o věcech jen kvůli pocitu povinnosti. Pokud vás opravdu nezajímá, takové akce nepomůže zachovat dobrý vztah.Je třeba si uvědomit, že lidé vždycky cítí a zaznamenávají falešnost.

  • Chcete-li být zdvořilí, dát ostatním úctu a porozumění, musíte být sami sebe emocionálně zdravý. Je velmi těžké sdílet s lidmi optimismus a soucit s nimi, pokud je vaše duše plná urážky.

Ačkoli se naše emoce mění každý den, můžeme nad nimi pracovat. Snažte se udržovat osobní a emoční rovnováhu. Teprve když se cítíš dobře, můžeš ti dát to nejlepší.

To skrývá pozitivní energii každého.


Fakta o lidském těle, které budete mít zájem dozvědět se

Fakta o lidském těle, které budete mít zájem dozvědět se

Zajímavá fakta Lidské tělo je úžasný mechanismus. Člověk je bytost, která má dobré i špatné kvality, a samozřejmě je schopna dělat skvělé věci. Kolik známe o možnostech a vlastnostech našeho těla? Většina lidí ani neví, jak složitý a dokonalý mechanismus je pro jejich použití. Nabízíme vám, abyste si přečetli některé úžasné skutečnosti, které doufáte, že začnou léčit vaše tělo mnohem respektovaněji a pozorněji.

(Zajímavosti)

Příznaky a způsobuje velké problémy s hormonální

Příznaky a způsobuje velké problémy s hormonální

Zajímavé skutečnosti Hormony jsou nedílnou látka v těle. Regulují vývoj, a poskytuje energii, která odpovídá za menstruačních cyklů regulovat hladinu soli a cukru v krvi. nějaké drobné změny ve vaší hladiny hormonů může způsobit určité příznaky, měli byste být schopni rozpoznat v budoucnu. Chcete vědět, které z těchto příznaků se vyskytují nejčastěji?

(Zajímavosti)