Vše, co potřebujete vědět o menstruační kalíšek


Vše, co potřebujete vědět o menstruační kalíšek

Zajímavá fakta sice menstruační kalíšek nezískal popularitu ve Spojených státech, v mnoha zemích, mnohé ženy mají už dlouhou dobu této nádherné toaletní potřeby.

Dnes budeme mluvit o novém a neuvěřitelně užitečném vynálezu pro zachování hygieny v kritických dnech, který je nejen pohodlný pro ženy, ale také bezpečný pro životní prostředí. V tomto článku najdete podrobné informace o všech výhodách a nevýhodách menstruačních pohárů.

Vše, co potřebujete vědět o menstruačním poháru

Menstruační pohár je malý kontejner, který ve svém tvaru připomíná pravidelný pohár. Je vložen do vagíny během kritických dnů, aby se sbíraly krevní obrazy. Menstruační pohár se chová úplně jinak než tampony, protože neabsorbuje krev, ale shromažďuje ji až do okamžiku, kdy dojde k vyprázdnění.

Tento skvělý vynález byl v prodeji poměrně nedávno, ale ve skutečnosti vynalezl prototyp moderního menstruačního poháru v roce 1876.

Při výrobě průmyslové úrovni hygienických potřeb se datuje od roku 1930, ale vzhledem k určité sociální a kulturní podmínky, že byla přijata v masivní prodeje až do roku 1960. Hlavním důvodem pro zamítnutí pak to znamená, že ženy mají své předsudky, protože jakákoliv manipulace s vaginálních sekretů a zvláště měsíc považována za nepřijatelnou.

Od roku 1987 začal používat menstruační poháry latex. Navíc byly vytvořeny dvě různé velikosti nástrojů, které se hodí do anatomických charakteristik každé ženy.

Nicméně, nedávno menstruační poháry začaly být vyrobeny ze silikonu, protože tento materiál je méně alergenní než latex. V současné době najdete různé velikosti, barvy, tvary a značky. Navíc, v závislosti na charakteristikách cenových kategorií menstruačních pohárů jsou také odlišné.

 • Chcete-li vložit šálek do vaginálního otvoru, musíte jej minimalizovat.
 • V menstruačním poháru se narovná a vrátí se do svého původního tvaru. Vzhledem k tomu, že lék je ve formě šálku, bude v něm odebírán odběr krve.
 • Základ menstruačního poháru je nižší než tampony. Jinými slovy, lék by měl být ve spodní části vagíny, nikoli v děložním čípku.
 • Vyčistěte a vyprázdněte menstruační kalíšek každých 8 hodin. Je to snadné, takže nic vám nebrání v obvyklém způsobu života.

Zde jsou hlavní výhody menstruační kalíšek:

Jsou levné a dostupné

I když menstruační kalíšek cena je vyšší než u jiných hygienických výrobků, několik měsíců tento nákup zcela odůvodňují sama. Navíc, jeden menstruační pohár může být používán po dobu deseti let, pokud se o ni řádně postará.

Menstrual pohár je snadné použití

 • Můžete použít tento nástroj i den a noc. S menstruačním pohárem vždy zapomenete na nepohodlí a tok.
 • Bez ohledu na to, jak silný je výběr nebo jak je aktivní způsob života. Menstruační pohár se nepohybuje dovnitř, a proto prádlo neznečišťujete.
 • Jednou z hlavních výhod menstruačního poháru je schopnost užívat ho i při vysokých aktivitách (například při jízdě na kole nebo při výcviku v posilovně).

hygiena Tento výrobek je šetrný k životnímu prostředí

Jen pomyslete, kolik podložky a tampony každá žena házet do koše během menstruace. S menstruačním pohárem je vše jiné, protože může být používáno několik let za sebou. Díky této vlastnosti je menstruační pohár ideálním hygienickým prostředkem pro milovníky přírody a životní prostředí.

Vzhledem k tomu, že každý měsíc můžete použít stejný pohár, nebudete hromadit toxické chemikálie a nerozpustné plasty, které jsou v odpadu každý měsíc obsaženy v jiných hygienických výrobcích.

Menstrual pohár je neuvěřitelně praktický

Tento nástroj je velmi vhodný pro použití, pokud máte aktivní životní styl a hodně pohybovat. Vzhledem k tomu, že menstruační kalich je malý, je pohodlné jej nosit v tašce. Je nutné vyprázdnit šálku nejvýše jednou za několik hodin, abyste ji mohli bezpečně používat během pracovního dne.

To znamená, že hygiena je ideální pro cestování

Hlavním problémem je, ženy, které mají často cestovat - je možné najít na prodej oblíbenou značku a model tampony nebo vložky, které se používají těšit. Z tohoto důvodu musí ženy nosit velké množství hygienických výrobků v jejich zavazadlech, což není vždy výhodné.

Pokud jde o menstruační kalíšek, je mnohem praktičtější použít, nezabírají mnoho místa.

Použití menstruační pohárek bojovat bakterie a infekce

Mnohé ženy jsou alergičtí na chemické látky obsažené ve složení většiny tampónů a podložky. Vzhledem k tomu, menstruační kalíšek vyrobený ze silikonu, které se zabránilo šíření infekce a hromadění bakterií. Navíc jsou absolutně bezpečné a nezpůsobují alergickou reakci.

Bohužel, menstruační pohárky jsou také některé nevýhody, a to:

 • je nepříjemné vyporozhnyuvaty a promyje na veřejnosti.
 • Pokud jste na tento nový nástroj, nejprve máte potíže klást správné menstruační pohárek v pochvě.
 • Pokud nemáte umýt a ihned po použití dezinfikovat vozidla, může se zdát, špinavý.
 • Pokud uděláte chybu s velikostí nákupu, menstruační kalíšek může spadnout a rozlití jejího obsahu.

menstruační kalíšek, tabu, předsudky a detaily, které byste měli vědět

Samozřejmě, že žena, která používali tampony nebo vložky při menstruaci, tento revoluční vynález se může na první pohled zdát podivné a nepřirozené.

Možná to je důvod, proč to bezpečné a pohodlné prostředky neobdržela očekávanou popularitu v mnoha zemích.

I když menstruační kalíšek byl vytvořen na ženách a pro ženy, významné procento ženské poloviny lidstva, je stále ještě není připraven pro tento vynález.

vynálezci sami menstruační kalíšek vysvětlit to velmi jednoduché - ženy nemají úplné informace o svých pohlavních orgánů a jejich struktura. Při vysávání účinný nástroj pro udržení zdraví během kritických dnů, musí být schopen nejen postarat se o své vlastní tělo, ale také pochopit strukturální rysy reprodukčního systému žen.

menstruační krev odrazuje mnoho žen jen proto, že byl vyloučen přímý kontakt s ním a umístit tampony a menstruační vložky namísto šálku. Tento faktor je nejvýznamnější nevýhodou menstruačních šálků.

„zapomenout, že kritické dny“ není vždy nejlepší strategie

 • bude jednodušší jít do menstruačního kalíšku, pokud jste zvyklí používat tampóny a ne destiček, protože tyto nástroje jsou velmi podobném principu.
 • Rozdíl je v tom, že pokud používáte menstruační pohár, budete muset přijít do styku se sekrety. Navíc, když je tampon stačí hodit do koše menstruační pohár je třeba důkladně umýt před každým použitím.

Většina žen, které používají tento hygienický přípravek, si stěžují na únik. Ve skutečnosti, krev může vylévat pouze tehdy, pokud jste správně nezvedli velikost šálku. Všimněte si, že v současné době v prodeji existuje mnoho různých velikostí košíčků menstruačního výtoku dle počtu, věku a dalších charakteristik žen (zejména třeba vzít v úvahu, i když je dítě porodila přirozenou cestou nebo císařským řezem).

Pokud používáte obložení v měsíčních letech, může být obtížné vypočítat počet přidělených prostředků. Menstruační kalíšek je snadné dělat, protože budete jasně vidět, kolik krve a je vylučován z těla vstupuje do kontejneru. Navíc, menstruační pohár nezpůsobuje podráždění a mikrotubuly, jako jsou tampony.

Gynekologové doporučujeme vyporozhnyuvaty znamená každých několik hodin, a to i v případě, že není naplněn až po okraj. Čím více výběry v nazbyruyetsya menstruační kalíšek, tím těžší se opatrně odstraní a vyčistit.

Pokud jste doma v tomto okamžiku, vyčištění nástroje je mnohem jednodušší. Nicméně, pokud máte aktivně pohybovat a pracovat normálně během menstruace, vyporozhnyuvaty ho na veřejném místě není příliš pohodlné.

 • Tahání menstruační pohár a nalil to všechno nahromaděné v izolaci, ujistěte se, že důkladně umýt vozidlo.
 • Pokud je to možné, pohár se nejen myje, ale i sterilizuje vroucí vodou. Může být také ošetřen speciálními dezinfekčními prostředky.
 • můžete prát menstruační pohárek s použitím éterických olejů tea tree, protože dokonale desinfikuje a ničí mikroby.


90% Onemocnění postihuje dvojtečku. Vyčistěte to! Zajímavosti

90% Onemocnění postihuje dvojtečku. Vyčistěte to! Zajímavosti

Většina lidí neví, ale tam je rozšířená víra, že 90% z nemoci a hmotnosti problémy spojené se špatným zdraví tlustého střeva. Tento orgán hraje důležitou roli v celkovém stavu lidského těla, protože tlustého střeva odstraňuje veškeré toxiny a zbytečnému plýtvání. A pokud se hromadí po dlouhou dobu, pak mohou způsobit vážné zdravotní problémy.

(Zajímavosti)

Smutný příběh o dívce s velkými hýžděmi

Smutný příběh o dívce s velkými hýžděmi

Zajímavosti Tento příběh se stalo v nedávné devatenáctého století, kdy otroctví převládaly ve světě, jsou děsivé příběhy o únos a obchodování čteme dnes. Mnoho lidí bylo zraňováno otroky vlastníky otroků. V tomto článku chceme říci smutný příběh Saarty Bartman, mladou ženu přivedl ze severní Afriky do Evropy a dal na displeji pro veřejnost v aktu za zázrak, protože její velké hýždě, jsou příliš vypyraly a vzhledem k jeho výraznými genitáliemi.

(Zajímavosti)