3 Způsoby, jak učit děti emoční inteligenci


3 Způsoby, jak učit děti emoční inteligenci

Pomocí emoční inteligence můžeme naučit děti být šťastnější a lépe pochopit svět kolem nich. My sami musíme být pro ně tím nejlepším příkladem.

Pojem "emoční inteligence" je znám díky Danielu Colmanovi. Říká se, že tento koncept byl vyvinut ve čtyřicátých letech minulého století.

Takoví autoři jako Edward L. Thorndike a David Wexler dospěli k závěru, že inteligence je něco víc než naše schopnost rozumět nebo ukládat informace. Věřili, že je to mnohem víc než znalost matematiky nebo jazyka.

Existují psychologické aspekty v osobě, kterou nemůžeme měřit, a mohou být důležitější v každodenním životě.

Škola by bezpochyby měla zahrnout tyto metody do učebních osnov, aby učí děti být emocionálně kompetentní.

Zatímco emoční inteligence nepovažuje to za důležité jako matematika, stojí za to učit děti doma. Mohou se naučit chování a moudrost, které musíme všichni rozpoznat.

Zde vám dáváme 3 skvělé způsoby, jak přinést život se svými dětmi.

Učte své děti emoční inteligenci

Lidé se učí emoční inteligenci. Ve skutečnosti je to jedno, máme 4 roky nebo 70 let. Základy, které definují a budují emoční inteligenci, mohou být vyučovány každý den. Bude nám to více schopných a šťastnějších lidí.

Pokud jde o naše děti, je vhodné zahájit tyto cvičení velmi brzy.

To jim pomůže pochopit pojmy a schopnosti přirozeně. Budou se lépe přizpůsobovat všem společenským a osobním situacím, ve kterých se nacházejí.

Například jsme přesvědčeni, že je správné nedovolit, aby se naše děti staly oběťmi nebo iniciátory posměchu. To znamená, že potřebují vzdělávat svou emocionální inteligenci.

Podívejte se na některé základní strategie.


1. Moje emoce mají své jména; pomoz mi jim rozumět.

Každý pocit, každá hysterie, úsměv nebo šťastný okamžik, kdy dítě má pocit, má jméno. O tom by měli vědět co nejdříve.

Vaše děti by měly vědět, jak nazývají emoce. Bude to jejich emocionální průvodce.

  • Učte dítě, aby mluvil jako fráze jako "Cítím ... protože ...". Tato strategie jim umožní říci: "Škola mě urazila".
  • Je velmi důležité, aby se cítili dobře, když mluví o svých emocích a myšlenkách. Je velmi důležité, aby jim to umožnilo bez odsouzení vás.

2. Jak se cítíte a jak se cítím - to není vždy stejná.

klíčovou součástí emoční inteligence - je soucit. Tato psychologická schopnost vytvořena v průběhu času.

  • Ve skutečnosti, ve věku mezi 7 až 8 dětí opustit myšlenku „individualismu.“ To narcismus někdy vyznačuje malými dětmi.
  • Postupně budou bránit své přátele (kolegy). Začínají chápat názory ostatních a stát citlivé.

V této době musíme naučit soucitu každý den. Toho lze dosáhnout prostřednictvím následujících strategií:

  • Myslíte si, že se cítil jako dědeček dnes? Byl šťastný, smutný, strach? Myslíte si, že se cítil malý chlapec v parku, když ho tlačil?
  • být příkladem pro své děti. Každý den si ukázat někoho, kdo se stará o ostatní pochopit pocity druhých a moci vzít své názory. V případě, že to na vás, můžete jej přidat do svého chování, aniž by si to uvědomovali.


3. Pomoc mě chránit sebe a být vytrvalý

Jednou z velmi důležitou formu emoční inteligence u dětí - možnost být vytrvalý ve správném, bezpečném a vzdělaný způsobem. To znamená, že mohou ukázat empatii a vyjádřit své pocity, aby se ochránili.

Je důležité jednat s jistotou. Důvěra umožňuje chránit svá práva a integrity svých hranic, a zároveň respektovat práva druhých.

  • Děti musí být schopen mluvit v první osobě svobodně a bez obav, realizovat své vlastní potřeby. Musí však prokázat respekt k ostatním.
  • dítě na základě poslechu, umět komunikovat a naslouchat druhým.

Nebudeme vždy v blízkosti dětí na jejich ochranu a držet přes obtíže. Proto je žádoucí

jim efektivní osobních dovedností, takže se cítí silná, schopná a zajistit v jejich každodenním životě.

Tak neváhejte a rozptýlit obavy, které mohou nastat u dítěte.


Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe

Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe

Pokud jde syndrom Wendy , mnoho lidí si myslí, že popis tohoto chování, které je populární psychologii, poněkud zastaralý a typickou minulých generací, pro naše matky a babičky , Ale to tak není. Nutnost postarat se o své polovině a dát to všechno, aby ji potřebuje před dneška za normální. Existuje mnoho žen, dělají tu chybu, „milující příliš mnoho“ a ztratí svou vlastní sebeúctu.

(Sex a vztahy)

Prarodiče neumírají, žijí v našich srdcích

Prarodiče neumírají, žijí v našich srdcích

Sex a vztahy prarodičů, často odkazoval se na naši starší rodiče nikdy nezemře, dávají své dědictví pro budoucí generace a žít klidně v jejich srdcích . Ve společnosti, tak se zaměřením na hmotném majetku, existuje jen málo věcí, které obohacují náš život více než vzpomínky na rodinné teplo , sdílené příběhy a zvláštní okamžiky, které nás spojují s prarodiči.

(Sex a vztahy)