Cvičení pro prevenci a léčbu křečových žil


Cvičení pro prevenci a léčbu křečových žil

Křečové žíly se objevují kvůli zánětu v žilách. Mají ventily, které fungují pouze v jednom směru a podporují cirkulaci krve do srdce. Pokud jsou oslabeny, krevní buňky se hromadí ve žílích a vytvářejí sraženiny, což vede k křečové žíly, které se obvykle objevují jako malé modré nebo fialové nitě. V tomto článku vysvětlíme některé cvičení pro prevenci a léčbu křečových žil. Obvykle se objevuje na nohou, ale může se objevit i na jiných částech těla.


Má převážně zanedbatelné znaky a příznaky a pravdou je, že každý může mít to, zvláště pokud je věková osoba nadváha nebo má sedavý životní styl. Křečové žíly mohou být léčeny lékařskými postupy, ale první věc, kterou doporučujeme, je změnit způsob života u prvních příznaků.

Za prvé, pokud máte křečové žíly, musíte posílit svaly nohou, abyste zajistili normální fungování žil. Abyste to mohli udělat, budete muset provést spoustu cvičení, které jsou snadné, praktické a nevyžadují žádné speciální vybavení, abyste je mohli kdykoli nebo doma dělat kdykoli.

Podívejte se na cvičení a snažte se je dělat několikrát denně,

dávat svalům čas odpočinout a obnovit sílu. Cvičení na zádech

Když se uvolníte ve volném čase, věnujte si následující cvičení:

Lehněte si na záda a zvedněte nohy. Můžete si odpočinout na zdi. Tato pozice podpoří oběh krve a přinese vám pocit úlevy.

 • Můžete také zvednout nohy, dejte pozor, aby byli rovni. Rozdělte je a několikrát je odeberte.
 • Zvedněte nohy nahoru a otočte pedály ve vzduchu v této poloze. Můžete také vykopnout svůj kruh.
 • Ohněte jednu nohu do hrudníku, držte ji pod kolenem. Držte se na této pozici několik sekund a pak změňte nohy. Toto cvičení vyvíjí svaly telat.
 • Ohnout prsty 20 krát pro přístup, s nohama rovnou.
 • Cvičení, které se provádějí při sedění

Pokud trávíte hodně času v sedící pozici doma nebo v práci, postupujte podle těchto cvičení:

Vytáhněte a ohýbejte nohy neustále, abyste usnadnili krevní oběh.

 • Roztrhněte a přitiskněte si prsty. Opakujte to alespoň třikrát. Nezapomeňte, že je důležité tyto cvičení provádět důsledně a každý den, abyste dosáhli co nejlepšího účinku.
 • Postavte paty na podlahu, zvedněte prsty prstů, několikrát zdvihněte a spouštějte patu.
 • Cvičení, které stojí v tváři

Projděte si na špičkách prstů a pak na paty.

 • Balance, stojící na prstech a podpatcích.
 • Doporučení pro prevenci křečových žil

Masáž nohou

Udržování hydratační kůže pomůže udržet ji měkké a zdravé. Pravidelné masáže postiženého místa pomáhají vyhnout se nepříjemným pocitům a snižují otoky.

Práce s krátkými a kruhovými masážemi

 • k přesunu nahromaděné krve, aby mohla pokračovat v cestě do srdce. Zvýšení tělesného krému z nohou do břicha. To pomůže vašim cévám eliminovat hromadění tekutin, solí, tuků a toxinů.
 • Zachovat ideální hmotnost

Ačkoli je často obtížné udržovat doporučenou hmotnost, je nezbytné pro zdraví a krásný vzhled. Obezita je jedním z faktorů, které způsobují narušení krevního oběhu, stejně jako získání a úbytek váhy, takže se snažte udržet stabilní váhu.

Neztrácejte hodně času v jedné pozici

Existuje mnoho typů činností, které vyžadují, aby člověk stál nebo dlouho seděl, ale vaše nohy by se měly z času na čas pohybovat. V tuto chvíli můžete dělat cvičení, které byly uvedeny výše.

Křečové žíly nemají léčit lékař, ale existují situace, kdy je to nutné, a to zejména pokud je doprovázen bolestí, když se jeho vzhled se stává více a více patrné v nohou, nebo když tam jsou vředy.

Při cvičení doporučujeme pravidelně pracovat nejméně 30 minut denně. Koupání je také dobré cvičení proti křečové žíly, protože koriguje funkci krevního oběhu a také posiluje svaly těla.

Jízda na kole pomáhá také bojovat s tímto problémem, protože reguluje tlak a zvyšuje tok krve v žilách.

Pokud tyto cvičení důsledně provádíte a vyvíjíte úsilí, můžete předejít vzniku křečových žil nebo snížit jejich vnější vzhled, pokud se již objevily.


5 Přírodní křoviny pro kůži

5 Přírodní křoviny pro kůži

Potřebujete přirozené kůže křoviny? Pleťový peeling se stal jedním z nejdůležitějších kosmetických postupů. Dnes bez něj nemůže nikdo dělat. Jedná se o komplexní léčbu pokožky. Kromě odstranění mrtvé pokožky je pleť hladká a zdravá. Vaše pokožka se omlazuje každých 28 dní, ale je třeba tento proces pomoci.

(Krása)

Dobrý spánek s domácím sprejem na polštáře

Dobrý spánek s domácím sprejem na polštáře

Už jste někdy slyšeli o polštáři sprej? Aplikujte tuto přírodní vůni na polštář a ponořte se do sladkého spánku! Přečtěte si, jak to udělat. Dnes je polštář sprej na trend! Jsou vyráběny s přídavkem ochucených vod, s jemnou a mírnou vůní. Vytvořte jej speciálně pro polštáře. Tato příjemná vůně se uklidní a pomáhá nám lépe spát.

(Krása)