WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus


WHO oznámila celosvětové obavy kvůli Zika virus

Zajímavá fakta Světová zdravotnická organizace řekl, že virus Zika ohrožení zdraví po celém světě. Vzhledem k tomu, infekce se šíří přes komára Aedes aegypti, to je příčinou rostoucího počtu dětí s neurologickými poruchami.

Výbor nezávislých odborníků na Organizaci spojených národů podnikl kroky k urychlení přijímání mezinárodních rozhodnutí ak podpoře příslušného výzkumu.

Po mimořádné schůzce představitelů WHO uvedla, že podezřelý souvislost mezi virem, který je přenášen přes komáry, a zvýšit výskyt mikrocefalii u novorozenců.

Neurologická vývojová vada vede k deformaci hlavy a mozku, což z nich činí abnormálně malé.

Organizace generální ředitel Margaret Chan apeloval na veřejné varování, že i když to není prokázáno, vědou, virus Zika představuje velkou hrozbu pro zdraví po celém světě.

„případy mikrocefalii a dalšími neurologickými poruchami a závažnosti jejich dopadu na rodiny, je velmi nebezpečné, takže jsem se na doporučení“, - řekla.

Udělala zvláštní prohlášení těhotným ženám, které požadují zdržení se cestování do vysoce rizikových zemí.

Navzdory kritice za zpoždění při rozhodování, WHO říká, že se jedná o složitý problém, protože Zika virus sám o sobě není považována za závažné onemocnění, ale jeho blízký vztah s mikrocefalii a nemoci, jako je Guillain-Barrého syndromu, nebezpečí.

Bohužel, bylo potvrzeno, že virus se rychle šíří a očekává se, že infikuje 4 miliony Američanů.

Priorita: populace kontroly komára

globální prohlášení o mimořádné události co nejdříve poskytuje zvýšených investic do výzkumu a metod boje proti epidemii.

V tomto ohledu Chan říká, že prioritou je nyní kontrolovat populaci komárů Aedes aegypti, které přenášejí virus.

Opět byla silná výzva, aby postižené země zvýšily povědomí veřejnosti a přijaly opatření, která pomohou snížit populaci komárů.

WHO nyní nepovažuje nemoc jako důvod k omezení cestování do postižených zemí.

Nicméně, doporučuje, aby byla připravena a zvýšená prenatální péče, aby se snížilo riziko těhotných žen a novorozenců.

Brazílie - země s nejvyšším počtem hlášených případů je v současné době

Brazílie vede žebříček s nejvyšším počtem hlášených případůnejen infekce, ale i děti s mikrocefalii.

270 případů bylo potvrzeno a dalších 3449 bylo pod dohledem, ve srovnání se 147 v roce 2014.

Odhaduje se, že od dubna v této jihoamerické zemi bylo asi 1,5 milionu lidí infikováno tímto virem. Následuje Kolumbie s 20 000 potvrzenými případy, z nichž 2000 je těhotných žen.

virus Zika se rozšířila do 24 zemí

jihoamerická zdravotnická organizace varuje, že 24 zemí jsou ovlivněny rychlé šíření viru Zika: 22 v Americe, jeden v Africe a zbytek - v Pacifiku.

Je stále známo jen to, že virus je přenášen skrz moskyti Aedes Aegypti. Další výzkum je zapotřebí k určení toho, zda může být onemocnění přenášeno jinými způsoby, například pohlavním stykem.

Dnes není možné bojovat proti viru, a může trvat rok nebo ještě víc, než vyvinout vakcínu.

V postižených zemí, včetně Kolumbie, Brazílie, Hondurasu a Dominikánské republiky, ženám se doporučuje, aby se zabránilo těhotenství v nadcházejících měsících, nebo alespoň dokud si stále více vědomi viru Zika a jeho vztah s neurologickými poruchami v embryích rozvojových zemích.

Odborníci doporučují, aby zůstali daleko od zdrojů stojaté vody, používají prostředky pro odpuzování hmyzu a pokrytí oblečení otevřené kůže.


8 čAsné příznaky selhání ledvin

8 čAsné příznaky selhání ledvin

Zajímavých informací ledvin - je orgán, který je zodpovědný pro odstranění toxinů z těla moči. Navíc ledviny také vyrovnávají hladinu sodíku, vápníku a dalších důležitých látek v našem těle. Jsou umístěny pod hrudníkem a odstranit toxiny z asi 120-125 litrů krve denně. Nicméně, někdy v těle se hromadí nadměrné množství škodlivých látek, které ledviny prostě nemají čas odvodit, fungovat s plnou silou.

(Zajímavosti)

3 Pocity, kterým je třeba se vyhnout, abyste byli šťastní

3 Pocity, kterým je třeba se vyhnout, abyste byli šťastní

Kolikrát jste se cítili v pastich pocity, které paralyzují? Existuje nekonečný počet emocí, které nám nedávají radost. Dnes bychom chtěli zvážit tři z nich podrobně. Pravdou je, že prostředí, ve kterém jsme, má obrovský dopad na naši osobnost. Toto rozvíjí člověka, jak roste. Okolí také hrají důležitou roli při utváření pocitů a jejich reakci na ně.

(Zajímavosti)