Víš, co se trápí? To je odstranění vlasů s cukrem!


Víš, co se trápí? To je odstranění vlasů s cukrem!

vosk, krémy, holicí strojky, holicí strojky ... A věděli jste, že existuje přírodní a levná alternativa k odstranění chloupků? Vše, co potřebujete, je cukr a citrón a můžete snadno udělat všechno doma.

Vysvětlíme vám, jak připravit takovou směs pro odstranění chloupků a jak používat přirozené technologie škrábání. Také budeme seznam jeho přínosů oproti jiným metodám odstraňování chloupků.

Co je to bláznivé?

Shugaring je metoda odstraňování chloupků, která byla používána od starověku ve starověkém Egyptě a dalších východních zemích. Vše, co potřebujete, je cukr a citrón. Tato metoda je podobná depilaci vosku, ale má ještě více výhod, které budeme diskutovat později v tomto článku.

Nyní v mnoha zemích si můžete koupit hotovou cukrovou pastu, ale vařit ji tak jednoduše, že je nejlepší se naučit, jak to dělat sami. Rychle a snadno zvládnete tuto techniku ​​a pak nebudete chtít znovu odstraňovat vlasy jinými způsoby.

Co potřebuji pro toto?

stačí jen:

 • 2 šálky cukru
 • šťáva z jednoho citronu
 • voda (pouze pokud citronový džus nestačí)

Jak udělat směs?

Přidejte citronovou šťávu a dvě sklenice cukru do nádoby nebo do středně velké nádoby. Citrónová šťáva by měla zcela zakrývat cukr, pokud ne - přidávejte požadované množství vody.

Zahřejte směs na středním ohni, promíchejte dřevěnou lžící, dokud se cukr úplně nerozpustí. Pokud máte kuchyňský teploměr, ujistěte se, že směs je zahřátá na 115 stupňů Celsia.

Jakmile směs začne vařit, snižte oheň a počkejte, dokud nebude zesílena a nestane se lepkavá, ale ne úplně zmrzlá. Mělo by být snadno aplikovatelné, zlaté barvy a měkké, téměř jako med. Pokud je směs tmavá, můžete ji spálit, v takovém případě je vhodné připravit novou. Nikdy nevařte na vysokou teplotu po dobu delší než 1 minutu.

Odstraňte ho z ohně a nechte jej vychladnout.

Teď máte vlastní cukrový vosk.

Jak ji používat?

Pokud chcete, můžete použít nějaký peeling a odlepit kůži před voskováním, avšak pokud máte velmi citlivou pokožku, nedoporučuje se to.

Chcete-li zajistit, aby se vosk příliš nepřilnavil k pokožce, můžete izolovat malý mastek do oblasti, kde chcete odstranit vlasy.

Umyjte a vysušte prostor, kde budete odstraňovat vlasy voskem, ujistěte se, že se nelepí.

Umyjte si ruce dobře a také, na přání, můžete použít olej na ně. Vezměte malý vosk a aplikujte v opačném směru k růstu vlasů. Například, pokud ji položíte na nohy, protože vlasy rostou dolů, stojí za to jít nahoru.

Pokud zjistíte, že vosk je příliš tlustý, lehce ho zahřejte.

Použijte vosk tak, aby pokryl oblast, kde chcete vlasy odstranit. Pak, bez čekání, rozbijte vosk rukama v opačném směru, tedy jinými slovy ve směru růstu vlasů (pokud odstraníte vlasy na nohou, vytáhněte ji dolů).

K pokožce použijte jinou ruku.

Pak použijte stejnou pastu, aplikujte ji na jinou oblast pokožky a opakujte proces.

Po proceduře aplikujte trochu zvlhčující krém nebo gel z aloe, abyste potlačili pokožku. Pokud má kůže ještě malý vosk, opláchněte ji teplou vodou.

Výhody shaking

 • Je to levné, protože potřebujete pouze citron a cukr.
 • Výsledek zůstane ve stejném okamžiku jako po vosku.
 • Není to tak bolestivé jako vosk.
 • Pomáhá při odstraňování velmi krátkých vlasů.
 • Používá se při pokojové teplotě.
 • Pomáhá zbavit se mrtvých buněk pokožky a zlepšuje proces regenerace.
 • Může být použit k odstranění vlasů na kterékoli části těla.

Doporučení

 • Pokud tuto metodu používáte poprvé, vyzkoušejte ji na malé ploše pokožky, která není příliš citlivá.
 • Cukr vosku by neměl být horký, ale jen teplý.


Triky ženské krásy, které by každá žena měla vědět o

Triky ženské krásy, které by každá žena měla vědět o

Někdy je snazší jen utrácet spoustu peněz na kosmetické výrobky a doufat, že budou mít úžasné účinky. Ale velké vidění se nestane. Proto je to velmi užitečné a potřebujete vědět pár jednoduchých triků krásy, které jsou levné a cenově dostupné pro každou ženu a každý den. Chcete se dozvědět více o trikách ženské krásy?

(Krása)

Domácí krém odstranit tmavé skvrny

Domácí krém odstranit tmavé skvrny

Zdraví Tmavé skvrny se mohou objevit na obličeji z různých důvodů: slunci, těhotenství, antikoncepčních pilulek, akné a další. Zde najdete jednoduché a levné recepty na odstranění tmavých skvrn pomocí krémů doma. Nezapomeňte, že nejlepším způsobem, jak odstranit tmavé skvrny, je odstranit jejich příčinu.

(Krása)