Zjištění nemoci ústní


Zjištění nemoci ústní

Ústa je branou vašeho těla pro živiny z jídla, vody a vše ostatní, co potřebuje pro optimální práci.

Ale také hraje důležitou roli ve vašem zdraví jako prostředek, kterým mikroorganismy, které mohou v konečném důsledku vést k nemocispadají dovnitř.

Pravděpodobně se budete snažit udržovat ústní hygienu každý den, abyste odstranili mnoho virů a bakterií, které mohou způsobit problémy s zuby nebo špatný dech.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost i některým varovným signálům , které vaše ústa mohou poslat, naznačovat další zdravotní problémy. Víte o nich?

Detekce choroby zubů nebo

bolesti čelisti Pokud máte pocit, bolest v dolní čelisti, a začne být doprovázeny únavou nebo bolest na hrudi, která vyzařuje směrem k ruce, může to být známkou srdečního záchvatu.

Pokud se však bolest objeví v horní části úst, může to znamenat sinusitidu. To se stane, když se přirozené dutiny, které obklopují nosní dírky zanítit a způsobit bolest, která se obvykle vztahuje na čelisti, zuby a hlavy.

Nejčastěji tento typ bolesti je způsoben napětím svalů v důsledku komprese zubů v noci.

Zjištění vředů v ústech

Stomatitida, herpes, leukoplakia a houbové infekce jsou nejběžnější typy vředů, které se mohou kdykoli vyskytnout v ústech.

Každá z nich má různé příčiny, proto je důležité věnovat jim pozornost, protože vás mohou upozornit na latentní nemoc, infekci, horečku nebo podráždění v ústech.

Zjištění špatného dechu

V téměř 90% případů je nepříjemný zápach spojen s určitým typem bakterií v zadní části jazyka nebo onemocnění dásní.

Zbytek 10% vás musí rušit, zvláště když najednou nastane nepříjemný zápach. To může upozornit na diabetes typu 2, selhání jater nebo problémy s ledvinami a střevami.

Zjištění nemoci tím, že změní vzhled gumy

Pokud si všimnete bílé zbarvení dásní, je to zřejmý příznak anémie. Když počet červených krvinek klesá, dásně vypadají bledě. Můžete také zaznamenat červený, otok a brilantní jazyk.

Pokud se na druhé straně dásně zdají červené a zapálené, je to pravděpodobně známka zánětu dásní nebo bakteriální infekce.

Detekce ztráty zubů nemocí

Pokud se náhle začne cítit, že rozhytalysya zuby a dásně byly jasně červené, je důležité navštívit lékaře pro léčbu parodontitidy.

V tomto případě se gingivitida vyvinula do takové míry, že ovlivňuje tkáň, která drží zuby na zemi.

Pokud nemáte jasné známky infekce, ale zuby vypadnou, to může být časný příznak osteoporózy.

U žen, které již mají menopauzu, je třeba věnovat zvláštní pozornost těmto signálům, neboť v tomto stadiu klesá hustota kostní tkáně, což může vést k tomu, že onemocnění bude pokračovat ještě rychleji.

onemocnění odhaleni krvácení dásní

To je normální, pokud měl nějaké trauma nebo infekce v místě. Pokud je však krvácení opakováno a silné, může to být varovné znamení leukémie.

Pokud je doprovázen krvácením z nosu, může také indikovat poškození jater. Vaše játra produkují látky, které přispívají k koagulaci krve, a pokud nefunguje správně, může způsobit krvácení dásní a nosu. V každém případě byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře. Pokud ignorujete tyto znaky, mohou se stát vážnými problémy.

Může se také objevit zvýšení krvácení při užívání aspirinu nebo při menopauze. To by nemělo být důvodem k obavám. Stačí dbát na znamení a uklidňujte ústa malým množstvím sódy na dezinfekci.


Tampony a syndrom toxického šoku. Buďte opatrní! Zajímavosti syndrom

Tampony a syndrom toxického šoku. Buďte opatrní! Zajímavosti syndrom

Toxického šoku (TSS) - není novým fenoménem, ​​a to i přes četné snahy zabránit mu, nemoc i nadále brát život v různých částech světa. Příčinou této vážné nemoci jsou toxiny způsobené bakteriemi zlatý staphylococcus . Manifestace a distribuce STH jsou spojeny s ženskými hygienickými produkty, včetně tamponů.

(Zajímavosti)

10 Produktů, které urychlují proces stárnutí

10 Produktů, které urychlují proces stárnutí

Můžete si myslet, že když budete jíst méně kalorií a nahradit cukr, syntetická sladidla, budete pomáhat vaše tělo zbavit nadbytečných kilogramů, ale ve skutečnosti stimulují jen chuť k jídlu a hlad, a ve skutečnosti zvyšují problém. Pokud budete jíst správné a pečovat o své tělo, je důležité mít na paměti, že nejlepší způsob, jak - je držet výživné a dobře navržen dietu.

(Zajímavosti)