Identifikace výdutě a zabránit jeho výskytu


Identifikace výdutě a zabránit jeho výskytu

užitečné návyky aneurysma lékařům určit, jak abnormální rozšíření tepen způsobené slabosti tepen. Tento závažný nepohodlí postihuje ženy starší 50 let. Přečtěte si tento článek se dozvíte, jak odhalit a zabránit aneurysma. Aneuryzmata

:

potřebujeme znát přesná příčina výdutí není dosud znám. Někteří z nich trpí od narození, jiní pouze ve stáří. Většina aneuryzmata ovlivnit hlavní tepnou, která ponechává srdce (aorta), koleno (podkolenní tepny), mozek, střeva (mezenterické tepny) a slezinu (slezinné tepny). Ta je nejčastější u těhotných žen.

aneurysma Symptomy závisí na tom, kde se nachází. Pokud aneurysma v blízkosti povrchu těla, způsobí to bolest, tlak a Goulue. Při vývoji aneurysma uvnitř těla, jako například v mozku, často nezpůsobují žádné příznaky.

mozkové aneurysma může expandovat bez prasknutí a stiskněte tlačítko na okolních nervů způsobující příznaky jako jsou:

 • Headache
 • dvojité vidění Závrať
 • Tinnitus ztráta rovnováhy
 • bolestmi krku
 • neschopností mluvit nebo porozumět tomu, co říkají jiní
 • citlivost na světlo
 • Zvracení Záchvaty bezvědomí

If aneurysma protrhne, může to vést k nízkému krevnímu tlaku, bolesti, závratě a bušení srdce. Riziko úmrtí je značně zvýšeno, pokud se to stane.

Přibližně 5% populace vyvíjí mozek aneurysma, zejména riziko lidí s rodinnou anamnézou onemocnění nebo problémy s cirkulací.

Jak zjistit aneurysma mozkové aneurysma jsou nejnebezpečnější. Pokud je mezera odhalit dostatečně včas, můžete se vyhnout smrti. Tato porucha často způsobuje špatné návyky a jiné nemoci.

Okamžitá akce zajistí přežití. Potřeba jednat během půl hodiny. Musíte jednat rychle, protože pouze 40% z výdutí zjištěných v době, zbytek případech vést ke smrti.

Protože většina lidí s tímto onemocněním nemají žádné příznaky a jen najít porušování během pravidelných lékařských prohlídek může být jasné, jak se vypořádat s útokem. aneurysma k prasknutí způsobuje to, co je známo jako „hlídací“ bolest hlavy - silné, chronické bolesti hlavy, která nereaguje na léčbu léky.

Pokud bolest trvá, kontaktujte svého lékaře. To je vážné a znepokojující. aneurysma může prasknout a způsobit krvácení mezi mozkem a tenkou vnější tkáně, která chrání centrální nervový systém.

Doprovodná bolest hlavy je velmi akutní a nemusí dokonce nechat vaše oči zavřené. To je také doprovázena nevolností, závratí, zvracení, ztráta citu na jedné straně těla, dvojité vidění, slabost a ztráta vědomí.

Protože přežívá méně než polovina pacientů s výdutí, velké procento z nich to štěstí, že přežil trpí neurologickými poruchami, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem v případě, že bolest je nesnesitelná a není způsobeno vnějšími zranění jako je mrtvice, pád nebo nehodě.

Jak zabránit vzniku aneuryzmatu

Prevence je nejlepší způsob, jak se vyhnout aneuryzmatům. Postupujte takto: Přejděte k lékaři

roční fyzikální vyšetření, spolu s analýzy vhodné pro váš věk a zdravotní stav, jsou důležité pro zjištění jakýchkoliv abnormalit. Váš lékař by měl být také obeznámen s rodinnou anamnézou onemocnění. Pokud měli vaši příbuzní aneuryzma, informujte o tom svého lékaře.

Můžete provést různé analýzy, abyste vyloučili možnost jakékoliv anomálie. Některé z dostupných testů dnes patří počítačové tomografie (CT skenování), magnetická rezonance (MRI), mozkomíšní analýzu kapaliny a angiografii.

udržovat zdravý životní styl

to nejlepší, co můžete udělat, aby se omezilo riziko aneurysma:

 • ukončit.
 • Nezneužívejte alkohol a drogy.
 • Dodržujte zdravou vyváženou stravu.
 • Cvičení dvakrát nebo třikrát týdně
 • Hoďte nadváhu.
 • Monitorujte hladinu cholesterolu a krevní tlak.

Mějte stresu pod kontrolou

Pokud snížit úzkost a stres ve svém životě, můžete snížit pravděpodobnost vzniku výdutě. Snažte se uklidnit a vyhnout se co cítíte špatně, se snaží řešit problémy dříve, než se stanou vážnou, atd. Je také dobré si vzít dovolenou, když je taková šance, a spíš odpočívat.

Nezapomeňte spát nejméně 6-8 hodin každou noc; je to dobré pro vaše zdraví. Udělat seznam věcí, které se vám líbí a dělat je. Zde jsou některé návrhy:

 • Přečtěte si.
 • Projděte se v parku.
 • Hraj se s dětmi.
 • Postarat se o rostliny ve vaší zahradě.
 • Zahrajte si šachy.
 • Nahrajte jógu nebo pilates.
 • plavat
 • Naučte se hrát hudební nástroj.

Meditace může také pomoci snížit stres a vyhnout se aneuryzmatům.


Víte, co plakat, je dobré pro vaše zdraví?

Víte, co plakat, je dobré pro vaše zdraví?

Užitečné návyky pro dlouhou dobu věřil, že slzy jsou známkou slabosti člověka, plakal symbolizoval nezralé osobnosti. Existovala také myšlenka, že někteří lidé pláčou, protože nechtějí převzít zodpovědnost za své chyby a chtějí jen vyvolat soucit v životním prostředí. Ukázalo se však, že plakáty jsou dobré pro zdraví a je to zcela přirozený proces.

(Užitečné návyky)

5 Způsobů, jak zlepšit paměť a mentální schopnosti

5 Způsobů, jak zlepšit paměť a mentální schopnosti

Užitečné návyky si nemůžete vzpomenout, kde položili nabíječku pro můj telefon? Zapomenutá důležitá schůzka? Pozorovali jste, že postupně ztrácíte duševní schopnosti? Co není tak kreativní jako předtím? Nebojte mozek je jako sval, který může být posílena pomocí malého množství každodenního cvičení. V tomto článku budeme hovořit o nejlepších způsobech, jak zlepšit paměť a duševní schopnosti.

(Užitečné návyky)