Osm věci o tlustém střevě, které byste měli vědět


Osm věci o tlustém střevě, které byste měli vědět

Zajímavá fakta předposlední trávicí systém je tlustého střeva, která se nachází v dutině břišní a pokrývá oblast pánve. Jeho průměrná délka je 1,5 m, a tvar a umístění se může lišit v závislosti na věku.

Hlavní funkce tlustého střeva je absorpce vody, nakládání s odpady, udržení rovnováhy vody v těle a vstřebávání důležitých vitamínů, jako je vitamin K. Proto váš celkový zdravotní stav, je důležité, aby se postarali o tlustého střeva. V tomto článku navrhujeme zvážit osm věcí otlustého střeva, měli byste vědět všechno.

1. Dávejte pozor na syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého tračníku

- což je jev velmi běžné pro moderní život. To - funkční onemocnění spojené s poruchami střevní motility a trávení. Je to běžný stav, zejména u žen, vyznačující se tím, průjem, nadýmání a zácpě. Tyto příznaky mohou trvat několik měsíců. Proto je velmi důležité konzultovat lékaře u prvních příznaků.

2. Nesprávné fungování tlustého střeva je příčinou průjmů ...

Když tlustého střeva nepracuje správně, se snaží vstřebat živiny a tekutiny, které přicházejí do našeho těla, může způsobit průjem. ke stěnám prací tlustého střeva lépe, navrhujeme jíst rýži, jablečnou, toast a banány. 3.

... zácpa a špatný výkon tlustého střeva a také způsobit zácpu. V podstatě, to obvykle stane, protože nízké aktivity střeva po dobu několika dní, ale ne vždy má zácpu. Je proto důležité, aby dostatek vlákniny a pít hodně vody, pokud máte časté zácpy.

4. Buďte opatrní s hemoroidy Hemoroidy

- Proktologie nejčastější onemocnění, které přináší mnoho problémů. Jedním z prvních projevů hemoroidy je nepříjemné pocity v konečníku, která se nakonec promění v bolesti.

Hemoroidy - patologicky zvětšených hemoroidy jsou náchylné k zánětu, krvácení a ztráta konečníku. To - zánět žil a tepen konečníku či jiných míst, která jsou v jeho blízkosti.

I když jsme se mohou cítit trochu trapně, když jde o hemoroidy, ale to je velmi důležité být opatrný s hemoroidy. Nejlepší pro první projevy onemocnění je poradit se s lékařem a dodržovat dietu, která by měla být bohatá na vlákninu.

5. Dávejte si pozor na rakovinu tlustého střeva

rakoviny tlustého střeva je jedním z nejčastějších onemocnění v několika zemích. Jako každý jiný typ rakoviny je to rakovina charakterizovaná výskytem maligních buněk. Rakovina se může velmi snadno vyvinout na místě, kde se nachází odpad, a různé druhy bakterií.

Nicméně tento typ onemocnění lze snadno odhalit. Abyste co nejdříve zjistili rakovinu tlustého střeva, doporučuje se pravidelné lékařské vyšetření. Především, co by měl udělat lékař, je určit přítomnost skryté krve ve stolici. Tento jednoduchý a bezbolestný test vám pomůže zbavit se tohoto maligního onemocnění, což je příčina obav ve stejnou dobu.

6. Nenechte se zmást

V posledních letech se stalo módou léčit nebo vyčistit tlustého střeva. Musíme však být velmi opatrní. Tyto postupy nevedou k řádnému fungování střev a jsou také velmi nežádoucí pro vaše orgány.

Chcete-li vyčistit tlustého střeva přirozeným způsobem, je nejlepší jíst potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Že otruby, houby, chléb z pšeničné mouky, pohanka, ječmen kaše, řepa, mrkev, zelí. Vlákna takového jídla odstraňují toxiny a jedy z těla a vyčistí zevnitř.

7. Jaký je tvoj dvojteček?

Třetí je asi 1,5 metru dlouhé a asi 6,5 centimetrů v průměru. Táhne se od střední části břišní dutiny k konečníku. Rysy tlustého střeva a dokonce i některé z funkcí, které vykonává mohou lišit u různých druhů, avšak ve většině obratlovců, které jsou více či méně stejné.

8. Jezte zdravé potraviny

To záleží na zdraví střeva, nicméně. K těšit dobrému zdraví obecně a řádné fungování tlustého střeva, je důležité mít na paměti, že úprava z gastrointestinálního traktu - je pracné, vyžaduje striktní dodržování pravidel řádného a běžných potravin.

muset vzdát pečivo z snacking mezi jídly, jako hlavní složkou potravy by měla být tlustá. Takže pokud se budete řídit našimi radami a radou u lékaře, zaručujeme, že hrubé střevo bude co nejlépe plnit své základní funkce.


Vše, co potřebujete vědět o anální svědění

Vše, co potřebujete vědět o anální svědění

Pravděpodobně neznáte někoho, kdo by si stěžoval na anální svědění. Nakonec to není nejlepší důvod, proč mluvit. Je však zajímavé, že mnoho lidí trpí tímto problémem . Co byste si nemysleli, ale anální svědění je velmi častým problémem. Možná vás bude zajímat v článku: Příčiny vaginální svědění: 5 časté případy anální svědění medicíny, tento problém je známý svědění řitního .

(Zajímavosti)

5 Jednoduchých způsobů, jak zmírnit ručníky

5 Jednoduchých způsobů, jak zmírnit ručníky

Zajímavých faktů Čas ovlivňuje všechny typy tkání, ale především se jedná o ručníky, protože tyto předměty jsou často vystaveny změnám teploty a vlhkosti. Kromě toho, že si vlastní látku nosíte, zjistíte, že ručníky se ztuhnou a začnou podráždit pokožku. Naučíme vás, jak tomu zabránit. Proč se ručníky časem stávají těžkými?

(Zajímavosti)