Stařecké skvrny: 4 domácí prostředky pro prevenci


Stařecké skvrny: 4 domácí prostředky pro prevenci

zdraví v průběhu času mění lidské kůže tón a stává viditelné stařeckých skvrn - malý hnědý kruh, objevují hlavně na obličeji a rukou.

Naštěstí existují různé domácí prostředky, které nám pomáhají vyhnout se tomuto problému. Bude o nich v dnešním článku.

Stárnutí ve věku - známky stárnutí

Určitě v určitém věku v lidském těle začíná změny, které nelze zastavit. Mezi nimi, věku skvrnymůže být poznamenal.

To je jeden z nejběžnějších příznaků stárnutí , který se zdá lidem spíše brzy.

Velikost takových skvrn překračuje velikost obvyklé pihy, jsou ploché a mají tmavou barvu. Často se stává, stařeckých skvrn objevují na:

 • vnější povrch dlaně ruce hale
 • Face horní části hrudníku

Přestože tento problém má nepříjemné důsledky pro zdraví, mnozí z nás by rád, aby se zabránilo vzniku stařeckých skvrn věku, takže že zkazí naši krásu.

Hlavní příčina vzhledu věkových skvrn se skrývá v účincích na naše tělo slunečního světla.

Přestože člověk potřebuje kontakt s ultrafialovými paprsky, aby produkoval vitamin D, nadměrné vystavení slunci může poškodit kůži. Pokud budete trávit hodně času venku (zejména v letních dnech),

povrchové vrstvy kůže jsou ovlivněny slunečního záření, což má za následek urychlených degenerativních procesů. Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím vzhled pigmentových skvrn jsou fotosenzitivní částice, které

obsahují v některých parfémách . Při styku se slunečním světlem vyvolávají alergické reakce.Je také třeba poznamenat, že někteří lidé mají větší pravděpodobnost vývoje věkových míst kvůli jejich genetickým vlastnostem. Prevence

věk pigmentace často se stává, že stařecké skvrny jsou důvodem k obavám po jeho vystoupení na rukou nebo obličeje. Současně se tento problém týká nejen žen, ale i mužů.

Je velmi důležité

věnovat náležitou pozornost prevenci tohoto problému již v mladém věku. Tak, v 30-35 letech se doporučuje podívat se na jejich zvyky a provést některé změny ve svém životním stylu, aby se zabránilo vzniku neestetické hnědými skvrnami v budoucnu: 1. Nepoužívejte slunce

Je velmi důležité neustále chránit pokožku před škodlivými účinky ultrafialového paprsku.

Aktivní sluneční záření (například v letním odpoledni) způsobuje lehké povrchové poleptání kůže, které se později změní na starodávné pigmentové skvrny.

2. Používejte opalovací krém

V horkých slunečných dnech

se doporučuje používat opalovací krém s minimálním indexem ochrany SPF30. Pokud je vaše kůže bledá a citlivá, můžete používat opalovací krém pro děti.

3. Noste vhodné oblečení

Snažte se venku v létě od 11 do 15 hodin odpoledne. Také

vyberte oblečení, které by zcela pokryly nejlehčí oblasti těla, například záda. 4. Jezte více zeleniny a ovoce

Pokud jde o vaše

vnitřní a vnější zdraví , klíčovou roli zde je krmení.Doporučujeme přidat do svého jídelníčku jako hodně přírodní ovocné šťávy, saláty, polévky, gazpacho a jiné pokrmy, připravené z čerstvých sezónní ovoce a zeleninu.

domácí léky, které budou méně viditelné věkové skvrny

Pokud si všimnete prvních skvrn na kůži, nezoufejte.

Existují přírodní recepty, jak se tvoří stařecké skvrny méně viditelné: 1. Maska

cizrna, aby tato maska ​​jednoduché, ale nezbytné pro vaření ingredience jsou k dispozici pro každého. Pokud nechcete ztrácet čas výživy, můžete již koupit

vroucí ořech v plechovkách. Složení :

1/2 šálku vařené cizrny (150 g)

 • 1/4 šálku vody
 • Metoda (62 ml.): Wash

cizrna a umístit jej v malém kontejneru.

 • Nalijte trochu vody a
 • začněte tlačit matice .Když získáte homogenní pastu, aplikujte ji na oblasti kůže, které mají pigmentované skvrny. Kůže by měla být čistá a suchá současně.
 • Počkejte 20 minut
 • , dokud maska ​​úplně nevyschne.Není nutné ji umyt, počkejte,
 • dokud vrstva suché pasty nezmizí sama. Doporučujeme opakovat postup
 • každou noc.2. Citronová šťáva

Lemonová loupa obsahující citrónovou šťávu

proniká vrstvy kůže a odstraňuje skvrny pigmentu.Je důležité si uvědomit, že

tento nástroj lze použít pouze ve večerních hodinách . Faktem je, že když se citrónová šťáva přichází do styku s slunečnímu záření, opačný účinek nastane v tomto případě, citronová šťáva může způsobit skvrny na kůži.Nezapomeňte zkusit citronovou šťávu, jakmile zjistíte první pigmentové skvrny.

Tento postup je překvapivě jednoduchý: vše, co musíte udělat, je

 • nakrájet polovinu citronu a ošetřit je problémovými oblastmi pokožky po sprchování. Po několika minutách opláchněte citronovou šťávou teplou vodou.
 • Namísto citronu
 • můžete použít červenou cibuli . Tyto zeleniny mají stejný účinek.3. Pampeliška

Tato léčivá rostlina

je také účinně používána k odstranění pigmentových skvrn .Postup je poměrně jednoduchý:

Odřízněte stopku pampelišky vodorovně a

 • odstraňte dostupnou kapalinu .Ošetřete její pokožku pigmentovanými skvrnami
 • až třikrát denně. Není nutné umývat kapalinu z pokožky. Můžete provést stejný postup s gelem obsaženým v aloe vera (další léčivé rostliny, které musí nutně být v domě každého z nás).
 • 4. Jablečný ocet

Jablečný ocet se nachází v kuchyni v každé hostesky.

Vzhledem k tomu, že také obsahuje kyseliny, její účinek připomíná vliv citronové šťávy. přidat malé množství jablečného octa v ruce krémem (2 díly krém na 1 díl octa) a dostanete

nádherné domácí lék pro odstranění věkové pigmentové skvrny na kůži. Známky rakoviny kůže, které by neměly být ignorovány

Pokud jde o ochranu kůže před poškozením sluncem a rakovinou kůže, mnoho lidí nepřijímá nezbytná opatření.


Jak zlepšit pleť led

Jak zlepšit pleť led

Zdraví Většina lidí se obávají o tom, jak jejich kůže vypadá, protože vědí, že kůže je neustále vystavena různým faktorům, které ji mohou poškodit. toxiny v životním prostředí, škodlivé ultrafialové paprsky slunce a konzistentní návyky - to jsou jen některé z faktorů, které mohou urychlit přirozený proces stárnutí.

(Krása)

Jak jsou sýtené nápoje škodlivé pro zdraví?

Jak jsou sýtené nápoje škodlivé pro zdraví?

Co osvěžující, sladké a chutné Coca-Cola v těchto nesnesitelně horkých dnech! Při karbonizaci je něco tak atraktivního, co nás motivuje k užívání nápojů se sýrem denně. A všichni se opakovaně ptají na otázku: Co mohou tyto nápoje poškodit? Koneckonců, dodávají energii a někdy způsobují pocit sytosti a snižují chuť k jídlu.

(Krása)