Používání peroxidu vodíku v domácnosti


Používání peroxidu vodíku v domácnosti

Peroxid vodíku je velmi běžná směs, protože je považována za jednu z nejbezpečnějších přírodních látek pro dezinfekci. Tento produkt dokáže zcela eliminovat mikroorganismy oxidací, tj. Řízeným spalovacím procesem.

Ačkoli peroxid vodíku se běžně používá k léčebným účelům, má také mnoho dalších použití pro čištění a další funkce v domácnosti. Pokud vždy hledáte ekologické alternativy k čištění, pamatujte, že peroxid vodíku má vynikající vlastnosti, které mohou být velmi užitečné.

Použití peroxidu vodíku k čištění domu

 • Peroxid vodíku je velmi ekonomický výrobek, který se může stát vaším nejlepším spojencem k čištění vašeho domova. Šířit v rozprašovací stejných dílů peroxidu vodíku (koncentrace 3%) a minerální vody, a lze použít tuto směs pro dezinfekci koupelny, desky, krbová kamna, řezání desek pro mnoho jiných povrchů. Tento výrobek je velmi efektivní a vynikající alternativou všech čistících chemikálií, které mohou negativně ovlivnit vaše zdraví.
 • Chcete-li myčku myčku vyčistit, přidejte do nádobky na mýdlo nějaký peroxid vodíku.
 • Peroxid může být skvělý způsob, jak bělí. Tento produkt může odstranit skvrny z bílého oděvu z nealkoholických nápojů, červeného vína, krve a podobně. Pokud se jedná o skvrnu krve, jednoduše nalijte peroxid vodíku přímo na něj, nechte jej na několik minut, dobře jej protřete a pak jej opláchněte obvyklým způsobem.
 • Zmáčkněte zubní kartáčky v malém množství peroxidu vodíku, úplně zničte viry a bakterie, které se tam často hromadí po dlouhou dobu.
 • Pokud vaše hrnce a pánve špinavé zbytky spálené potravy, stačí připravit pastu z jedlé sody (uhličitanu sodného) a peroxidu vodíku čistit prostor a tuto směs. Nechejte několik minut a důkladně opláchněte.
 • Smíchejte jednu část peroxidu vodíku se dvěma díly vody, abyste dezinfikovali ovoce a zeleninu před použitím.

Používání peroxidu vodíku pro osobní hygienu

 • Mnoho lidí neví, že peroxid vodíku může být použit jako silná ústní voda, která může zabránit bakteriálním nebo virovým problémům. Tento výrobek je úsporný a efektivní a dokonce vám pomůže bělit zuby v průběhu času. Použijte 3% koncentraci.
 • Chcete-li vytvořit přírodní zubní pastu, která může bělit zuby, míchat 3 díly sody s jednou částí peroxidu vodíku a kartáčovat zuby s touto směsí.
 • Peroxid vodíku není přirozeným prostředkem proti bolesti, ale pomáhá snížit bolesti zubů díky antivirovým, antibakteriálním a antimykotickým vlastnostem, které mohou bojovat s infekcí. Pravidelné používání peroxidu vodíku pro zuby také dává přirozený bělící účinek.
 • Pokud chcete vlasy přirozeně osvětlit, připravte směs 50:50 peroxidu vodíku s vodou a po sprchování jej rozstříkejte vlhkými vlasy. Změna nebude ostrý, ale vlasy postupně zesvětlí, pokud budete tento postup pravidelně provádět. Pokud máte kožní defekty nebo skvrny, peroxid vodíku pomůže jejich snížení, aplikujte je přímo na postiženou oblast bavlněným tamponem.
 • Použití peroxidu vodíku pro domácí úpravu Smíchejte stejné části peroxidu vodíku a vody do velké misky, namočte nohy po dobu 10 minut a poté okamžitě vysušte.
 • Tento jednoduchý domácí prostředek pomůže zabránit vzniku houbových nehtů.

Přidejte dvě úrovně peroxidu vodíku do horké destilované vody a použijte ji ve vaně k odstranění mykotických infekcí.

 • V případě řezů nebo poškrábání doporučujeme používat dvakrát denně , aby se zabránilo infekcím a urychlilo hojení.
 • Smíchejte stejné části peroxidu vodíku (3%) s minerální vodou a rozptýlejte tuto směs, kde je třeba se zbavit klíšťat.
 • Peroxid vodíku lze také použít jako nádherný přírodní prostředek pro bojovat proti příznakům nachlazení a sinusitidy.
 • Za tímto účelem smíchejte stejné části peroxidu vodíku s vodou, umístěte vnitřek nosu a nechte 4 minuty, poté očistěte nosem ubrouskem.
 • Chcete-li léčit otok , promíchejte 1 lžíci 3% peroxidu vodíku s litrem horké destilované vody.


  Neuvěřitelné výhody medu a skořice

  Neuvěřitelné výhody medu a skořice

  Med a skořice mají nádherné vlastnosti, které posilují imunitní systém a zabraňují nemocem. Také snižují bolest a zánět kloubů. Med a skořice - dva krásné dary od přírody. Jsou dobré pro zdraví kvůli schopnosti předcházet různým nemocem a vypořádat se s nimi. společně nebo odděleně, tyto dvě složky mají silný antioxidant, protizánětlivé a antibiotické účinky, je účinná v boji proti patogenům a pro správnou funkci životně důležitých orgánů.

  (Lidových opravné)

  Náprava na ocot a zelené rajčata k léčbě křečových žil

  Náprava na ocot a zelené rajčata k léčbě křečových žil

  Křečové žíly - Jedná se o zvětšené žíly. Vznikají kvůli poruchám krevního oběhu, protože se krev nevrací normálně do vašeho srdce, proto je nutné léčit křečové žíly. To je jeden z nejběžnějších estetických problémů u žen. Typicky se v dospělosti objevují varixy kvůli genetice a hormonům. V zdravém těle srdeční chlopně neustále tlačí průtok krve.

  (Lidových opravné)