Objevte výhody stravy pro mozek


Objevte výhody stravy pro mozek

Obvykle sedíme na dietu, abychom zhubnout nebo upravit. Jdeme do tělocvičny, doufáme, že přivedeme tělo do tvaru. Máme však tendenci zapomínat na velmi důležitý sval - mozek. Slyšeli jste o dietě nazývané "dieta pro mozek"? Věnujte pozornost tomuto článku, abyste o tom všem zjistili.

"Fitness Brain" - metoda, která se snaží zlepšit kvalitu života, kontrolu nad napětím, prevenci neurodegenerativních onemocnění a zlepšení paměti a inteligence. Výživa mozku

Nemyslíme často, jak živit náš mozek - silný spojenec, který byste měli vždycky pamatovat. Mozok zaberá 2% těla, ale absorbuje 20% glukózy, kterou denně konzumujete.

Koneckonců, obecná strava ovlivňuje zdraví mozku, k lepšímu nebo horšímu. Existují různé produkty, které vám mohou pomoci posílit svou duševní funkci, ale

měli byste mít vždy vyváženou stravu. Jinými slovy, hrstka vlašských ořechů ráno nikam nechodí, pokud máte obědové rychlé občerstvení a žádné ovoce pro dezert. Také byste měli jíst potraviny bohaté na omega-3 a 6 mastné kyseliny, vitamíny a proteiny, a nezapomeňte, že bychom měli vypít alespoň dva litry vody denně (tři litry v létě, nebo když vlak). Měli byste se také vyhnout škodlivým návykům, jako je sedavý životní styl a snídaně snídaně ráno (šálek kávy během oblékání nebo česání vlasů nelze považovat za snídani).

Za normálních podmínek se mozkový krmí glukózou. Snížením množství kalorií a tuků, které konzumujete denně, se výživa mozků také liší.

Toto tělo není schopné plnit své obvyklé funkce kvůli nedostatku energie. Proto je důležité vyživovat mozek tak, aby mohl vykonávat všechny své funkce co nejúčinněji. Mozok je zodpovědný za posílání zpráv, které pak přinutily svaly pohybovat se, vytvářet emoce, připomínají vám vaše budoucí narozeniny nebo vám pomohou lépe spát v noci.

Tempo života ve velkých městech není v žádném případě prospěšné pro zdraví mozku.

Často nemáte dostatek času trénovat nebo jíst tučné a sladké potraviny kolem vás. Vždy se spěcháte, když jíte, a když se blíží léto, obrátíte se na zbytečné přísné stravování. V každém z těchto případů neposkytujete tělu potřebné živiny, včetně mozku. Začněte starat se o své tělo jako celek, abyste se vyhnuli všem typům onemocnění.

Dobrý fueled mozek znamená menší únavu, větší schopnost soustředit se a soustředit se, lepší paměť a větší účinnost, pokud jde o provádění každodenních úkolů a zůstat v dobré náladě, což vám pomůže vyhnout se problémům, nebo bojuje s ostatními lidmi. Výrobky, které musí nutně být ve stravě pro mozek

Tyto produkty by měly být v tzv. Dietě pro mozek každý týden nebo každý den.

Nezapomeňte přidat je do stravy a brzy si začnete pozorovat výsledky. Voda

Tento prvek je opravdu klíčový pro naše přežití, protože sestává především z této tekutiny. Pokud nechcete pít vodu, můžete si vybrat čaj bez cukru, přírodní ovocné šťávy, ovoce, jako jsou: pomeranče nebo domácí koktejly.

91% mozku se skládá z vody, takže se opravdu musíte ujistit, že jíte v dostatečném množství. Lidé mohou dělat dva měsíce bez jídla, ale ne více než dva týdny bez pitné vody.

Průměrné množství vody, kterou denně potřebujete, je asi dva litry, ale závisí na fyzické aktivitě, práci, hmotnosti, výšce, ročních obdobích atd. Ovesné vločky

Můžete konzumovat tuto kaši s pomerančovým džusem, mlékem nebo jogurtem. Obsahuje mnoho bílkovin a aminokyselin, stejně jako nenasycené tuky, vitamíny B a E, hořčík, draslík a selén. Je velmi výživný a má pozitivní vliv na paměť. Klasický recept obsahuje sklenici mléka se dvěma lžičkami vařené ovesné kaše s medem. Tento nápoj je vhodný k jídlu před spaním, když je venku zima.

Banány

Toto ovoce je považováno za ovoce moudrých, protože je chudí lidé v Indii snědli a leželi ve stínu stromu. Obsahují dobré cukry, vitamíny B a C, vápník, fosfor, draslík a hořčík. Doporučujeme jíst je zralé, když jsou tmavě žluté nebo hnědé, protože pak se cukr snadno vstřebává tělem a dostane se přímo do mozku. Podporují sekreci neurotransmiteru, který je zodpovědný za paměť a náladu.

Zelený čaj

Tento nádherný orientální čaj má mnoho užitečných vlastností. Není fermentován, má mnoho antioxidantů, mangan, kyselinu šťavelovou a podobně. Pomáhá předcházet růstu nádorů, má čisticí účinek a také chrání mozek. Kromě toho je zelený čaj skvělý pro hubnutí a spalování tuků.


5 Domácí opravné prostředky, aby se zabránilo zápach boty

5 Domácí opravné prostředky, aby se zabránilo zápach boty

Přírodní prostředky, které znáte, jak se vyhnout pach bot? Naše nohy potí, vystaveni bakterií a jiných vnějších faktorů, které způsobují zatuchlý zápach v kontaktu s boty . Tato situace je nepříjemná pro každého a může vyvolat sociální napětí, a to zejména pokud máte sundat boty ve společnosti druhých.

(Lidových opravné)

Vyčistěte spáry mezi dlaždicemi s použitím těchto nástrojů

Vyčistěte spáry mezi dlaždicemi s použitím těchto nástrojů

Přírodní prostředky cementové kaše, která se zpracuje spár mezi dlaždicemi, má porézní povrch. V průběhu času takový malta tmavne, protože množení plísní a bakterií vzniku dalších mikroorganismů, které násobí rychle ve vlhkém prostředí. výsledek zatyrtsi hromadění bakterií a plísní v průběhu času ztrácí krásný vzhled, změna barvy a může dokonce způsobit alergické reakce.

(Lidových opravné)