Objevte některé potenciálně karcinogenní výrobky


Objevte některé potenciálně karcinogenní výrobky

Zajímavosti Věděli jste, že podle výzkumu určité produkty potenciálně karcinogenní v případě, že spotřebují na denní bázi? Některé z těchto produktů můžeme jíst velmi často, aniž bychom věděli o rizicích, které se mohou následně projevit.

budeme vysvětlovat v tomto článku, jehož spotřeba je potenciálně karcinogenní produkty, které by měly omezit nebo vyhnout, zvláště pokud máte v rodinné anamnéze rakoviny, nebo jen chcete, aby se ochránili, pokud jste.

Geneticky modifikované potraviny Mnohé studie ukazují, že geneticky modifikované potraviny nepředstavují riziko pro lidské zdraví, které se v průběhu let stále více zřejmé, zatímco příliš pozdě pro mnoho. Masová produkce zemědělských produktů, zaměřená spíše na větší měřítko než na vysokou kvalitu, překročila mnoho etických hranic. Navíc jsou geneticky modifikované potraviny spojeny s dalšími problémy, jako je neplodnost a alergie.

Nejčastěji používané geneticky modifikované potraviny jsou sója a kukuřice. Problém je nejen potravin, ale také z mouky a další deriváty, jako je kukuřičný škrob nebosirupu nalézt v mnoha sladkostí a téměř ve všech zvířat krmených geneticky modifikovaná sója, a pak jíst všechno dokonce vědom si toho

Z tohoto důvodu doporučujeme jíst biopotraviny, zejména pokud obsahují sóju nebo kukuřice, jako je maso, mléko nebo vejce. Dále doporučujeme, abyste vždy pečlivě četli kompozici.

Rafinovaný cukr

I když rafinovaný cukr byl vždy lahůdkou, stále více odborníků na výživu považuje to za "bílý jed". Některé studie potvrdily, že rafinovaný cukr způsobuje rakovinu, protože nemá žádné přínosy pro zdraví, ale krade pouze živiny a kyselost. Nádory se zpravidla tvoří v okyseleném tkáni z podvýživy, stresu, špatných návyků, přebytků toxinů atd.

To také vede k šíření parazitů a vyšší sklon k pankreatu a kardiovaskulárních chorob.

Nestačí prostě odstranit z vaší stravy rafinovaný cukr řešit tento problém by měl být považován všechny výrobky, které zahrnuje: cukrovinky, čokoládu, bonbóny atd.

Některé z nich jsou mnohem užitečnější alternativa než cukr:

  • Stevia
  • včelího medu
  • Cane Med
  • hnědý cukr
  • agáve sirup
  • melasy Obilí
  • Sacharosa

rafinovaných sacharidů

rafinovaných sacharidů odstranit celozrnná vlákno, které jsou důležité živiny pro trávení . Některé příklady zpracovaných a rafinovaných obilovin a mouky produktů:

  • Těstoviny Chléb
  • zpracovány pečivo
  • sušenky Pečivo

Tyto produkty běžně jedí denně, v tomto případě je pravděpodobné, že způsobují rakovinu tlustého střeva nebo rakoviny prsu v dlouhodobém horizontu. Také , mohou způsobit zvýšení tělesné hmotnosti, kyselost, špatné trávení a zácpu.

Kromě toho pravidelná konzumace celozrnných výrobků podporuje zdravé trávení a umožňuje, abyste se cítili krmení, takže by to mělo zahrnout do svého jídelníčku, pokud chcete zhubnout. Nejnovější tipy

Teď, když jsme byly ohodnoceny také tři produkty, které mohou potenciálně způsobit rakovinu, pokud jedli pravidelně, zde jsou některé konečné návrhy, které vám mohou pomoci k poslechu našich rad:

Vyberte bioprodukty. Jen proto, že produkt se nazývá přírodní, nemusí to nutně znamenat, že je vyrobena z organických složek tyto produkty obvykle obsahují laciné zbytečné, potenciálně karcinogenní složky. Zvláště byste se měli vyhýbat sóji, kukuřici a vedlejším produktům.

Odstranění ze svého jídelníčku rafinovaného cukru a potraviny slazené s rafinovaným cukrem,a nahradit ji s přírodními sladidly.

Vyberte celé zrnos přírodním vláknem. Tato změna by měla zahrnovat také použít větší množství vody, než je spotřeba těchto produktů, protože tělo může zpočátku snaží adaptovat na novou dietu a můžete trpět zácpou, bolestmi hlavy nebo jiné podněty. Po nějaké době tyto symptomy zmizí a uvidíte obrovské zlepšení.


13 Tajemství řezání cibule bez slz

13 Tajemství řezání cibule bez slz

Zajímavá fakta Téměř každý ví, že nepříjemný pocit pálení, která se vyskytuje v očích při krájení cibule na nějaké jídlo. Většina lidí čištění a řezání cibule dokonce přináší slzy . Pokud se někdo půjde do kuchyně najednou, můžete si dokonce myslí, že jste procházejí osobním dramatem. Zkušenost není příjemná.

(Zajímavosti)

11 Způsobů, jak používat balíčky silikagelu

11 Způsobů, jak používat balíčky silikagelu

Možná nechcete pochopit, co to je jako jména, ale nyní silikagel je téměř všude . Například, to může být často nalezené v malých sáčcích pro nákup nebo v boxech bot. Pokud nevíte, na co je ta taška, pak ji možná nebudete věnovat pozornost a prostě ji odhodíte. Silikagel je zrnitá a porézní forma oxidu křemičitého, který je synteticky odvozen od křemičitanu sodného, ​​vody a skelných směsí.

(Zajímavosti)