Alienace je forma osobní integrity


Alienace je forma osobní integrity

Slovo "odcizení" je nyní často používáno v knihách a článcích o svépomoci, osobním růstu a duchovnosti.

Často můžeme zaměňovat některé pojmy a pojmy. Alienace neznamená "mít nic", ani to není vytváření citových vztahů, v nichž se pečlivě vyhýbáme emocionálnímu připoutanosti, které nám přináší bezpečnost a blahobyt.

Alienace - to je něco intímnějšího. Je to nesmírně důležité pro naši psychologickou a emoční rovnováhu. Alienace znamená snažit se vyhnout se věcem a lidem, kteří nás ovládají.

Musíme mít schopnost svobodně dát se ostatnímvytvořit harmoničtější a úctyhodný vztah. Tyto vztahy by neměly být závislé, vykořisťující nebo založené na opakujících se slovech: "Bez tebe jsem nic."

Zveme vás, abyste o tom přemýšleli.

Oddanost a odcizení

Termín "odcizení" pochází z buddhismu. Nicméně v oblasti psychologie a pedagogiky vidíme pojmy jako růst se zbožností a zdravým připoutáním.

Jsou to dva odlišné pojmy, jejichž podstatu je třeba chápat, aby mohly těžit z nich. Tyto koncepce můžeme využít k budování hlubšího vztahu, v němž respektujeme a současně k tomu, abychom se stali oběťmi.

Zdravá závislost

Pro buddhismus je jednou z hlavních příčin utrpení náklonnost. V tomto smyslu však toto není stejné jako závazek k růstu a emocionálním vztahům.

Zvažte detaily.

Lidská bytost, která se právě objevila ve světě, potřebuje dalšího člověka, aby žil a rozpoznal tento svět.

 • Růst se zdravou náklonností je, když se rodiče přizpůsobí potřebám dítěte. Toto je, když se dítě může cítit v bezpečí, a když laskání, objímání a vázání diktované láskou jsou klíče k rozvoji tohoto dítěte.
 • Emocionální vztahy založené na zralé náklonnosti jsou ty, ve kterých dva lidé svobodně prosazují budování úctyhodného a šťastného vztahu.
 • Lidé, s nimiž potřebujeme posílit vazby, jsou ti, které milujeme, ty, s nimiž můžeme vytvořit určitý závazek, se kterým se cítíme bezpečně. To jsou lidé, s nimiž se cítíme blízko, lidé, které milujeme a milujeme.

V době, kdy existuje závislost, vydírání a potřeba kontroly, tyto vztahy již nejsou zdravé. Oni se změní na něco toxického.

Alienace - Jedna z forem osobní integrity

Nyní budeme hlouběji ponořit do pojmu odcizení, abychom objasnili některé důležité aspekty. Tento termín neznamená, že opustíme vše, co máme. Zbavte se všechno absolutně - samozřejmě není synonymem štěstí.

Nedostatek důležitých věcí je jednou z hlavních příčin nejistoty, strachu a smutku. Takže příliš mnoho závislostí je hlavní příčinou utrpení. Také zde můžeme počítat kroky, které nás spojují s věcmi, lidmi a místy.

 • Pokud budeme stavět naše životy kolem jedné osoby, může to mít špatný výsledek. Když naše štěstí závisí na náladě, rozmaru a chování jedné osoby, pak "něco nám začne ublížit".
 • Pokud jsme tak spojeni s rodinou, která se neodváží přestěhovat na jiné místo, "něco nám ubližuje".
 • Pokud jsme z nějakého důvodu spojeni s prací, "něco nám ubližuje". Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů. Může to být touha dosáhnout lepší pozice v práci nebo vydělat více peněz nebo dokonce většího postavení ve společnosti.
 • Ve všech těchto případech nám něco ubližuje. Zapomněli jsme být šťastní. ◊ Alienace je jednou z forem osobní integrity. Připomíná nám, že štěstí nepatří všem. Ona také říká štěstí není o získání více. Happiness se nejprve narodí uvnitř každého z nás. Potom nám dovoluje cítit holistický, volný a zralý.

Jak používat "odcizení" v každodenním životě

Přijměte nejistotu. Když nastavíte cíl pro vás,

nedávejte všechna očekávání a skutečné štěstí na výsledek

 • . Učení v průběhu procesu a přijímání nejistoty je to, co je nejdůležitější. Nechte své blaho a štěstí nezávisí na tom, co ostatní dělají. Nebo to, co ani nemají. Je zdrojem utrpení, které musíme ovládnout.Rozhodnutí závisí pouze na vašich vlastních činnostech. Také pochopte, jak vnímat to, co ostatní dělají spontánně. Ale nic neočekávejte.
 • Pokud jste posedlá skutečností, že pro vás dělají jiní, budete nešťastní.
 • Nezaměňujte touhu s nutností.
 • To není totéž. Například chci vyhrát loterii, protože potřebuji nějaké peníze k vyřešení všech svých problémů. To je to, co chci.
 • Nespecifikovaní lidé - ti, kteří se drží více než jiní. Oceňují, co mají, protože tak uspokojují své emocionální potřeby.Postarejte se o sebevědomí. Vaše potřeby jsou vždy bezpečné, pokud víte, že jste holistická osoba. Pamatujte, že jste schopni nejen být šťastní, ale také šťastní.


Co je láska a posedlost odlišná?

Co je láska a posedlost odlišná?

Láska - Je to tak intenzivní pocit, že se někdy dostává mimo kontrolu. Láska a posedlost jsou velmi úzce spjaty, takže je občas těžké rozlišit. Je těžké pochopit, jestli jste v pasti závislosti nebo opravdu milujete. Proto se dnes chceme podívat na některé klíčové rozdíly mezi láskou a závislostí . To vám usnadní vidět, co se děje s vámi.

(Sex a vztahy)

Síla času - dát vše na místo

Síla času - dát vše na místo

Síla času - kreativní, neslučitelná a silná. Ale nedělá vás jako loutka, musíte jasně pochopit: řídíte svůj život. Existují lidé, kteří žijí s myšlenkou - „že to, co to trvalo,“ a to bez ohledu na to, co se stalo včera, protože každý den - nová příležitost ke změně, k vytvoření nové reality a nechat za sebou, co se stalo.

(Sex a vztahy)