Učit děti štěstí, ne dokonalost


Učit děti štěstí, ne dokonalost

Sex a vztahy Mnozí rodiče mylně vnímají vyšší vzdělání a vynikající jako nezbytných podmínek pro štěstí. Vychovávat dítě - není jen dát ji do nejlepších škol, naučit ji mluvení bez třemi jazyky a aby vypadala jako panenka v okně.

Mnoho studií dnes tvrdí, že rodiče, kteří dávají vysoké očekávání svým dětem nakonec způsobí vážné nevýhody pro ně.

Je pravděpodobné, že dosáhnou zralého věku, protože si myslí, že nejsou dost dobré, že nikdy nebudou schopni splnit očekávání svých rodičů.

Tyto myšlenky mohou být shrnuty v jednoduchém vztahu: snažit se vychovávat dokonalé děti vede k útlaku. Respektujte jejich individualitu, nechte je vyjádřit své myšlenky a starat se o to, že jste šťastní.

Takto žijeme jejich srdce, abychom mohli vyrůstat a stát se svobodně myslícími, zdravými dospělými dospělými plnými života. Přemýšlejte o tom.

přetrvávající syndrom Rodiče: nebezpečí makeovers

Tam je velmi zajímavý příběh, který dokonale ilustruje tuto myšlenku: Rome je vážná '94 BC, která vždy přitahuje turisty.

na náhrobcích zní: „Zde leží Quintus Sulpitsiy Maksymus Roman mladého muže, který žil jen 11 let, 5 měsíců, 12 dny. Zemřel několik dní poté, co se zúčastnil soutěže pro dospělé poezie. "

Je dobře známo, že malý Kvint měl zvláštní talent. Dnes by byl pravděpodobně uznaný jako blázen. Jeho talenty byly tak významné, že jeho rodiče ho vzali na všechny poetické a literární soutěže v Římě, aby mohli soutěžit s dospělými.

Měli byste si přečíst 5 slov, který by měl naučit dítě

řekl, že dítě zemřelo poté, co přišla o vzhled vyčerpání, protože působila příliš mnoho, a to, co nebyl schopen žít s těžkými očekávání, že jeho rodiče identifikovány pro něj. Tento příběh je klasickým příkladem syndromu "trpících rodičů".

Současná posedlost vychování dokonalých dětí

Mnoho rodičů sní o krásných, talentovaných dětech, určených pro profesní úspěch zítřka.

  • chyby tam, není pochyb o tom, cílí na malé „budoucnost“, ale zapomínáme, že nejdůležitější věc pro děti je tady a teď, radost z přítomného okamžiku.
  • Jako rodiče chceme pro naše děti to nejlepší, ale musíme udržet rovnováhu. Děti by měly mít příležitost vychutnávat si své dětství.
  • Je velmi důležité učit srdce dětí. Musíme je řídit a upozorňovat, než je instalovat na jedné straně cesty, abychom splnili naše očekávání.

Přečtěte si také: 5 chyb, které rodiče dělají při výchově dětí

Jak uvolnit perfekcionismus ve vzdělávání dětí

zabránit škodlivé perfekcionismus - nejdůležitější věc. Takové vzdělání porušuje práva dítěte a způsobuje utrpení, místo aby přinášelo štěstí. Aby se tomu zabránilo, je třeba, aby byly tyto zásady na paměti: Rodiče by měli sledovat jejich chování a jazykové

Existují rodiče, kteří, když nevyžaduje nic z jejich děti dívat, jak jejich vlastní děti nastavení očekávání pro sebe, spíše tragické způsobem.

Stává se proto, že

doma děti dávají pozor na náš jazyk a vztahy. Jsme opravdu kritičtí vůči našemu prostředí a nastavíme příliš přísné normy pro sebe, děti, které toto chování uvidí, budou následovat. Slyšte následující:

"Udělal jsem chybu v práci, chci jen umřít, tato katastrofa", - může mít vážný dopad na dítě.Buďte opatrní s očekáváním, že nastavíte a ochráníte své děti.

Dáme vám příklad: váš syn je opravdu hrdý na to, že získal dobré hodnocení z matematiky. Vy, místo toho, abyste sdíleli jeho štěstí, mu řekněte, že od něj očekáváte, že bude příště více vyzkoušet.

Je to špatné.

Pomozte svým dětem ocenit si své úspěchy, poznat hodnotu tvrdé práce, a necítit se poníženi, pokud nebudou dělat vše, co měli udělat. Doufám, že nejlepší, ale přiznáváme, že každý dělá chyby

Chyba nebo selhání - není konec světa, ale způsob, jak to zjistit a překonat. Umožněte svým dětem uspět v tom, co chtějí, ale nechte se sami omyly.

  • Vzdělávejte toleranci, porozumění, důvěru a zdravé sebevědomí.
  • Dítě, které vám důvěřuje natolik, že vám o vašich pochybnostech a chybách povídá, je dítě, které chce být s vámi v kontaktu, a to je zvláštní výsada. Víme, že žijeme v době sociální krize a že potřebujeme, aby naše děti byly připravené na zítřek, aby měly přístup k více příležitostem a vytvořily lepší svět.

Doporučujeme si přečíst: Zasloužíš si být šťastný

Nicméně to neznamená, že bychom měli dát stranou směrem k důležitosti emoční inteligence vzdělávání tak šťastný, že zestárli, plně schopen pochopit sami sebe.

Je to životaschopný projekt, v němž všichni, včetně matek, rodičů, pedagogů a dokonce i sociálních institucí, jsou zodpovědní za to, že učí děti štěstí, ne dokonalost.


Nepokládejte se na něčí problémy!

Nepokládejte se na něčí problémy!

Někteří lidé mají špatnou schopnost vytvářet své vlastní problémy a pak se plakat s hořkými slzami, když situace zmizí. Jistě, máte také pár známych tohoto druhu. Takoví lidé sami ztuhnou barvu, dostanou se do nepříjemných situací a pak se obávají, že budou uvězněni, což samy řídili. Nejnebezpečnější důsledkem tohoto chování je, že lidé, kteří hledají pro své vlastní problémy, často se „přetáhnout“ do potíží i lidem kolem sebe, přimět je, aby starat o morálních a osobních dilemat a problémů ostatních lidí.

(Sex a vztahy)

Nikdy není pozdě, abyste pochopili, co si zasloužíte k lepšímu.

Nikdy není pozdě, abyste pochopili, co si zasloužíte k lepšímu.

Když přijde na hledání vlastního štěstí a blahobytu, čas neexistuje. Všechno můžete ukrást tisíckrát, ale nikdy není příliš pozdě, než začnete přemýšlet o sobě. Nikdy není příliš pozdě na to, aby bylo možné provést změny. Hodiny budou vždy znamenat jen velmi dobrý čas na okamžik, kdy vaše srdce rozumí, že si zasloužíte něco lepšího.

(Sex a vztahy)