Důležité příznaky syndromu polycystických vaječníků


Důležité příznaky syndromu polycystických vaječníků

Zajímavá fakta hormonální nerovnováha způsobuje příznaky syndromu polycystických ovarií. Může výrazně ovlivnit zdraví a kvalitu života žen.

Je to stav, který nastává, když se ve vaječnících vytvoří malé cysty nebo folikuly a tkáně se ztluhují. Obvykle se vyskytuje v dospívání, i když se může také rozvíjet v další době reprodukčního vývoje.

Vzhledem k tomu, že vysoký obsah androgenu způsobuje tento syndrom, ženy, které trpí, mohou být také neplodnost.

Navíc, nerovnováha může způsobit jiné nepohodlné příznaky, které mohou zasahovat do zdravého a zdravého života.

Naštěstí, jakmile je diagnostikován syndrom polycystických vaječníků, mají pacienti přístup k lékařské léčbě, která může pomoci kontrolovat.

S vědomím, že některé ženy nemusí všimnout příznaků, bychom chtěli hovořit o hlavních varovných příznaků syndromu polycystických ovarií.

1. Swaddling

Existuje několik faktorů, které způsobují vzhled pih. Nicméně, když se projeví náhle a ve viditelných oblastech, hormonální nerovnováha je velmi pravděpodobná příčina.

Ženy s nepravidelnou sekreci androgenů mají obvykle vysoké hladiny inzulínu, což vede k pihy na následující oblasti: krk

  • podpaží ruce čelí

Stehna Chcete vědět víc? Číst: 7 přírodní prostředky pro stařeckých skvrn

2. Problémy s otěhotněním a neplodnost

Tam jsou některé ženy s zdravou dělohy a vaječníků, navzdory syndromu polycystických ovarií. Nicméně

většinu z prvního důsledku onemocnění je snížení ovulace, což může vést ke komplikacím během těhotenství.

Hormonální nerovnováha snižuje početí. Dokonce i když žena počítala, obvykle způsobuje vážné komplikace a rizika.

Dnes však kvůli pokroku v medicíně existuje několik metod léčby, které podporují normální ovulaci. 3. Zvýšení tělesné hmotnosti

přírůstek stabilní hmotnosti může být příznakem hormonální nerovnováha, charakterizující syndrom polycystických vaječníků.

Bohužel, přibližně polovina pacientů s tímto syndromem má tendenci zaznamenat přírůstek hmotnosti během vývoje onemocnění.

Zdravá výživa a pravidelná cvičení neposkytují ochranu před syndromem, takže je nesmírně důležité vyhledat lékařskou pomoc pro kontrolu nadměrné sekrece hormonů.

4. Chronická akné

Akné je kožní problém, který se může lišit v závislosti na jeho příčině.

Jelikož se jedná o zřetelný symptom, může akné často negativně ovlivnit sebevědomí a způsobit nejistotu.

V případě syndromu polycystických vaječníků nadměrná sekrece testosteronu způsobuje chronické akné. U žen tento hormon obvykle vystupuje v malém množství.

5. Nadměrné tělo vlasů

Ženy s syndromem polycystických vaječníků mají obvykle na těle hirsutismus nebo nadměrné vlasy.

Ačkoli obvykle málo vlasy na různých částech těla, husté vlasy a velké množství vlasů spojené s hirsutismu, není běžné.

Vysoká hladina testosteronu způsobuje růst vlasů, protože postihuje ženské kůži a vlasové folikuly.

naleznete v tomto článku: Dva nástroje k odstranění nežádoucího ochlupení 6. Vypadávání vlasů

Existuje několik důvodů, které mohou vysvětlit, vypadávání vlasů, a proto je důležité zjistit, že jsou interní nebo externí.

V některých případech anémie nebo nedostatek živin vedou ke ztrátě vlasů, protože potřebuje živiny, aby zůstali silní.

Použití některých kosmetických prostředků nebo topných zařízení může také vést ke ztrátě vlasů přímým oslabením kapilárních vláken.

Nicméně, pokud zjistíte, vypadávání vlasů, který není spojen s žádným z výše uvedených příznaků, doporučujeme zkontrolovat, zda tento odkaz se syndromem polycystických ovarií.

Je důležité potvrdit příčinu a to nejen proto, že má vliv na hormonální nerovnováha kapilární zdraví, ale také proto, že může zasahovat do vstřebávání živin. 7. C

ymptomy syndrom polycystických ovarií, atd.

ryvoha deprese a hormonální aktivity u pacientů se syndromem polycystických ovarií, obvykle, vede k dramatické změny nálad, zlosti a podrážděnost.

Ženy s syndromem polycystických ovarií snadno spadnout do deprese a úzkosti, jako symptomy ovlivňují vzhled, sexuality a plodnost.

Neměli bychom tyto faktory ignorovat. Nakonec kromě lékařské péče potřebují také psychologickou pomoc.

V souhrnu, i když příznaky syndromu polycystických ovarií uvedené v tomto článku může dojít také v jiných podmínkách, je třeba zkontrolovat, zda jsou spojeny s tímto syndromem.

Lékaři to dokážou prostřednictvím lékařských vyšetření a pak je ošetřují podle jednotlivých případů.

Main image zdvořilost © wikiHow.com

7 věcí, co vím o

syndrom polycystických ovarií syndrom polycystických ovarií - poruch u kterých poměr pohlavních hormonů výrazně narušen. Ovlivňuje reprodukční zdraví žen. V našem článku si přečtěte 7 důležitých skutečností, abyste věděli více o tomto příznaku.


4 Produkty, které jsou velmi škodlivé pro srdce

4 Produkty, které jsou velmi škodlivé pro srdce

Věděli jste, že existují produkty, které jsou škodlivé pro srdce? Zdraví srdce je klíčem k zdravému životnímu stylu. Všichni víme, že jde o tělo, ale záleží nám na tom, jak to mělo být? Faktem je, že často neděláme. Bezpochyby existuje silné spojení mezi štěstí a zdravím. Existují případy, kdy děláme chyby v našich návycích nebo výživě.

(Zajímavosti)

5 Nejčastějších typů rakoviny u žen

5 Nejčastějších typů rakoviny u žen

Je velmi důležité vědět o nejčastější typy rakoviny u žen. Nemáme v úmyslu vás vyděsit a naším cílem je jednoduše informovat vás o zásadním významu prevence tohoto hrozného onemocnění. Zdravý životní styl a pravidelné recenze, stejně jako vyhýbání se tak nepříjemným zvykům, jako je kouření, zabrání všem těmto typům onemocnění.

(Zajímavosti)