Vaše tělo a energetické nápoje


Vaše tělo a energetické nápoje

Zajímavá fakta Energetické nápoje se staly velmi populární v průběhu posledních dvou desetiletí, a jejich dopad na vaše zdraví je předmětem výzkumu.

RedBull je možná nejslavnější. To spotřebované na celém světě stimulovat mozek lidí, kteří z nějakého důvodu cítí intenzivní fyzické aktivity v různých stresových situacích.

S mottem „RedBull dává křídla“ společnost přesvědčila miliony zákazníků po celém světě, že tento nápoj - způsob, jak si odpočinout od těžké psychické a fyzické zátěže vyplývající z dlouhé práce, příprava pro školní zkoušky a další.

Nápoj pracuje efektivně a poskytuje energii, když tělo potřebuje. Nicméně, nedávné vědecké studie ukázaly, že tento nápoj může způsobit změny v práci celého těla.

Denní spotřeba energetických nápojů může vést k rozvoji různých kardiovaskulárních poruch.

Proč jsou energetické nápoje škodlivé pro zdraví?

energetické nápoje - je nealkoholické nápoje, které kombinují látky, jako je kofein, aminokyseliny (jako je taurin), sacharidy (např hlyukokonolakton - odvozen od glukózy), vitamíny, a v některých případech léčivé rostlinné extrakty, jako je ženšen, nebo guarana

Tento nápoj obsahuje vysoké množství kofeinu odpovídá čtyřem šálků kávy, espresso 2, 4 nebo 6 plechovek jsou šálky čaje: asi 300 mg.

Zdravý člověk může konzumovat 100 až 300 mg kofeinu denně, maximálně 400 mg. Odborníci souhlasí, že tato dávka nepředstavuje zdravotní riziko, pokud není kombinována s jinými látkami, jako je alkohol.

Tato kombinace nebo spotřebu v přebytku může mít nebezpečné vedlejší účinky, včetně:

  • tachykardie tep selhání nebo vysoký krevní tlak, nespavost
  • nervozita poruchy motorické koordinace

Kromě toho, hlavním problémem je kofein v kombinaci s jinými látkami , což může být velmi nebezpečné. Například aspartam je známý jako karcinogen.

Tyto nápoje mají tendenci být návykové, což vede k tomu, co spotřebitel není nikdy spokojen s jednou dávkou a nuceni pít více k uspokojení své touhy.

Některé země zakázaly prodej a další RedBull energetický nápoj

Odhadem 3,5 milionu plechovek RedBull byly prodávány ve 143 zemích po celém světě.

Důkazy prokazující negativní účinky těchto nápojů na zdraví však vyvolaly obavy v různých zemích. Dnes jsou tyto nápoje zakázány v Norsku, Dánsku a Uruguaye.

V Kuvajtu, byly energetické nápoje byly zakázány pro děti a mladistvé do věku 16 let, poté, co dva členové národního týmu Squash zemřel na infarkt po konzumaci těchto nápojů.

Jaká jsou nebezpečí energetických nápojů?

rizika spojená s těmito druhy nápojů se objeví, pokud jsou konzumovány v přebytku, nebo v kombinaci s jinými látkami, včetně alkoholu. Je třeba

dalšího výzkumu zjistit, jak nebezpečné tyto nápoje, ale nyní existuje několik upozornění pro spotřebitele, aby zvážila jejich případné následky:

  • Energetické nápoje by neměly pít po intenzivním cvičení, protože jejich make-up vlastnosti zvýšená tepová frekvence a může způsobit infarkt.
  • Nechcejí se zvlhčit. Průjem Kofein ve skutečnosti zvyšuje riziko dehydratace v těchto případech.
  • Vzhledem k vysokému obsahu sloučenin, které na ředění krve, nadměrná spotřeba může způsobit krvácení do mozku, protože srdce pracuje méně pumpovat krev, ale zvyšuje sílu, kterou to dělá. RedBull
  • Míchání s jinými energetickými nápoji a alkoholu může být smrtelná, protože přímo napadá játra.
  • Denní spotřeba zvyšuje riziko nevratných nervových poruch.
  • těhotné ženy, osoby s kardiovaskulárními problémy, chronický únavový syndrom, citlivost na kofein a porušení srážlivosti krve, energetické nápoje je třeba se vyhnout úplně.


6 Pravděpodobných příčin bolest zubů

6 Pravděpodobných příčin bolest zubů

Curiosity Mnozí z vás bude souhlasit, že zubů je jedním z nejvíce nepříjemné, způsobuje značné nepohodlí. Výlet do zubaře, očividně nikdo neodvažuje volat příjemně. Naštěstí ve všech případech potřebujete pomoc zubního lékaře a kardinální manipulaci. Nestačí jen sledovat vaše zvyky. Proto se dnes chceme s vámi podělit, jaké jsou hlavní příčiny bolesti zubů.

(Zajímavosti)

8 Důsledků nedostatku spánku

8 Důsledků nedostatku spánku

Dobrý spánek každou noc po dobu nejméně 8 hodin - rozhodujícím faktorem pro dobré tělesné a duševní zdraví. Přestože vám to nemusí věnovat pozornost, nedostatek spánku vede k různým negativním reakcím, které v průběhu času významně ovlivňují kvalitu života. Když tělo odpočívá, dochází k důležitým procesům.

(Zajímavosti)