Těhotenství po 35 letech


Těhotenství po 35 letech

Zajímavá fakta Většina žen starších než 35 let, těhotenství probíhá normálně a děti se rodí zdravá. Nicméně, nedávné studie ukazují, že ženy, které odkládají mít dítě skutečně trpí specifický rizikový. Ženy, které mají narození prvního dítěte ve věku 35 let nebo starší, jsou vystaveni zvýšenému riziku a mají komplikace v průběhu porodu. Věk po věku 35 let je považován za relativní míra pro doporučenou císařským řezem.

I ženy, které mají děti po věku 35 let obvykle nemají problémy, ale tam jsou časy, ve starším věku, těhotenství má určitá rizika, která by mohla ohrozit zdraví matky nebo dítěte. Takže v tomto článku navrhujeme zvážit některá rizika těhotenství po 35 letech.

Samozřejmě, že otěhotnění po tomto věku není zakázáno v žádném případě. Ale v tomto případě by měla být přijata zvláštní opatření. Nicméně pokročilou medicínu ve vývoji, takže dnes máme mnohem méně problémů než v minulosti, a obecně těhotenství nevytváří žádné vzácné komplikace.

Snížená plodnost (schopnost otěhotnět)

Obecně platí, že po třiceti letech, sníženou plodnost u žen, takže se otěhotnět v tomto věku je mnohem obtížnější než v mladším věku. To je proto, že starší žena je, tím méně je pravděpodobné ovulaci. Pokud asi po šesti měsících, touha otěhotnět, není těhotenství nebude přední odborníci doporučeno poradit se s lékařem. zajímavý fakt, že ženy ve věku 35 až 39 let se pravděpodobně porodí dvojčata.

Zdravotní problémy po porodu

Pokud se rozhodnete otěhotnět v takovém dospělosti, bylo by dobré navštívit lékaře v předstihu, aby se dozvěděli o své zdraví. Kromě toho ženy, které otěhotnět po 35 let mají vysoké riziko vzniku nemoci. Návštěva lékaře - dobrá příležitost diskutovat o otázkách těhotenství, se týkají žena a její partner. návštěvy u lékaře ještě předtím, než k oplodnění je obzvláště důležité v případech, kdy žena má chronický stav - například cukrovka nebo prodloužené vysoký krevní tlak (hypertenze). Je prokázáno, že výzkum zaměřený na analýzu výskytu některých chorob v závislosti na věku žen, které byly těhotné. Ale to se lze vyhnout, pokud budete postupovat zdravý životní styl, zdravé výživy, poraďte se se svým lékařem a dělat odpovídající výkon.

Stav zdraví dítěte

Pokud plánujete narození dítěte po 35 letech, je třeba věnovat zvláštní pozornost přípravě těhotenství. Ženy nad 35 let, kteří chtějí otěhotnět, jsou vystaveni zvýšenému riziku, ve srovnání s mladou ženou, která má dítě s chromozomální poruchy, jako je Downův syndrom. Samozřejmě můžete vždy udělat předčasný pracovní test, abyste zjistili, zda má plod takový problém. Pokud prenatální vyšetření vyloučila přítomnost chromozomálních vad a mají zdravý, riziko, že její dítě s vrozenými vadami, je více než 20-ti letá žena. Podle výzkumu je riziko vzniku dítěte s Downovým syndromem u žen ve věku 35 let a starších jedním z 378 narozených dětí.

Potrat

Riziko potratu se obvykle vyskytuje ve většině případů během prvního trimestru. Incidence se samozřejmě zvyšuje s věkem. Například u žen ve věku 20 - 30 let je pravděpodobnost potratu asi 15%, ve věku čtyřicet let je to 25%. Je tomu tak proto, že ženy nad 35 let představují vysoké riziko pro plod. S věkem ženy chromozomální abnormality se vyskytují častěji, což je důvod, proč těhotné ženy nad 35 let mají vyšší riziko potratu než u mladších těhotných žen.

Problémy s mateřskou poruchou

Ženy starší než 35 let, které jsou těhotné poprvé, mají vyšší riziko komplikací během porodu než mladší ženy. V tomto případě můžete mít plodové potíže (stav, ve kterém se dítě cítí na kyslíku nalačno) nebo pocítíte prodlouženou bolest během porodu. Rovněž je třeba mít na paměti, že existuje vysoká pravděpodobnost císařského řezu u žen ve věku nad 35 let, co bylo již zmíněno.

těhotenství v každém věku přichází s rizikem, ale většina nativní narodil člověk na světě - dítě - radost a požehnání, bez ohledu na věku matky.

Proto, bez ohledu na věk, pamatujte na hlavní věc: dítě by mělo být žádoucí, teprve potom je maximální šance, aby jí zdravé a trvanlivé.


Zeleniny, které lze pěstovat doma Zajímavá fakta

Zeleniny, které lze pěstovat doma Zajímavá fakta

Denní konzumace zeleniny, můžete nejen zbavit nadbytečných kilogramů, ale provést změny ke zlepšení jejich zdraví a pohodu. Strava každého, kdo se stará o svůj vzhled a zdraví, měly by rozhodně být přítomny potraviny s vysokým obsahem vitamínů, minerálů a živin. Nicméně, čerstvé zeleniny nelze vždy najít na prodej, protože jsou sezónní.

(Zajímavosti)

Co způsobuje zánět mízních uzlin?

Co způsobuje zánět mízních uzlin?

Především je důležité vědět, že většina případů zánětu lymfatických uzlin není vážným zdravotním problémem, zvláště pokud se objeví zánět kvůli infekci. Doporučuje se však monitorovat stav Vašich lymfatických uzlin, aby se zabránilo vzniku dalších nemocí. Proto máte-li zánět lymfatických uzlin, je lepší se poradit s lékařem.

(Zajímavosti)