Pozor! 10 věcí, které byste měli vědět o viru Zika


Pozor! 10 věcí, které byste měli vědět o viru Zika

Zajímavá fakta Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, důležité varování: podle ověřených údajů, Zika virus, který se přenáší komáři Aedes aegypti, dosáhly alespoň 15 zemí v Severní a Jižní Amerika

Nejnebezpečnější je skutečnost, že dnes podle většiny mezinárodních zdravotnických zařízení neexistuje žádná droga, která by se zabývala účinky tohoto viru. Ale s pomocí vhodných preventivních opatření a dostupnosti potřebných informací může být adekvátně chráněno více a více lidí.

Podle většiny lékařů Zika zpravidla způsobuje vyrážku a horečku. Pouze lidé, kteří mají oslabený imunitní systém, jsou ohroženi smrtí tohoto viru.

Je víc alarmující, že virusmůže ovlivnit kojence v děloze a způsobit vážné vrozené vady.

V tomto článku vám poskytneme všechny potřebné informace.

Co je virus Zika?

Virus Zika je velmi podobný dengue a žluté horečce. Vznikl v oblasti Ugandy, známou jako Zika, odtud její jméno. Bylo zjištěno, že tento dříve neznámý virus také ovlivňuje opice.

Objev byl učiněn v roce 1947, ale teprve v roce 2007 virus „skočil“ pro člověka a udeřil asi 8000 lidí na ostrově v Mikronésii v Pacifiku.

V té době byly nejčastějšími příznaky viru závažné vyrážky, bolesti kloubů a únava.

Ale pokud došlo k vypuknutí v roce 2007 v důsledku migrace z Afriky do Mikronésie, , protože až dosud se změnil virus, protože čím více znepokojující následky byly pozorovány v Severní a Jižní Americe, včetně rozvoje mikrocefalie u kojenců. Zika virus

 • dnes Pasteur institut provádí výzkum v Guyana Zika viru, která analyzuje tato patogenní organismus, který se nyní šíří ve většině Severní a Jižní Ameriky.
 • I když to může infikovat miliony lidí každý rok, virus Zika příčinou úmrtí jen ve výjimečných případech, kdy lidé mají jiné respirační, infekční, závažných kardiovaskulárních onemocnění nebo vyčerpání.
 • Dnes, co jsme již zmínili na začátku tohoto článku, je úzkost: virus Zika postihuje plod, což způsobuje mikrocefalii.
 • Podle Evropského centra pro prevenci chorob, mezi 2010 a 2014 lety byla objevena v Brazílii 150-200 případů mikrocefalii. Tato statistika je velmi výmluvný, za to, že v roce 2015 bylo 3895 případů.
 • současný kmen viru Zika vychází z asijské genotypu a již nejsou spojena s prvním známým kmenem objevily v Ugandě.

historii viru, který je převládající v Severní a Jižní Americe, dnes jasně zaznamenány. To dává naději na léčbu a očkování brzy.

Jako virus Zika přenáší?

Spíše virus Zika můžete vyzvednout, pokud jste pokousán komára Aedes aegypti.

Nestačí použít repelent nebo se vyhnout stojaté vody. Mějte na paměti, že současná podoba viru také mohou být přenášeny tímto způsobem:

 • sexuálního přenosu (virus zůstane ve spermatu po dlouhou dobu)
 • perinatální infekce z matky na plod přes krevní řečiště, i když je třeba poznamenat, že není možné předat prostřednictvím mateřského mléka , Symptomy

virus Zika poté, co byl pokousán infikovaného komára může projítdva až sedm dní, než se objeví první příznaky. Ale pamatujte, že pouze 1 z každých 4 osoby vybere onemocnění.

Hlavní příznaky:

 • svědění a vyrážka

alergie a jiné druhy kožních reakcí Zika viru rozlišuje silné bolesti svalů a únavu.

neurologické a autoimunitní komplikace se vyskytují zřídka, ale byly zaznamenány v posledních měsících v Brazílii.

Zika virus a těhotné ženy

Jak vidíte, virus Zika způsobující zvýšení obavy vzhledem k velkému počtu dětí narozených s mikrocefalii.

vysoké riziko nákazy virem zahrnuje ženy, které jsou těhotné nebo se snaží otěhotnět ažijí v zemích nebo regionech, kde je výskyt nemoci zaznamenány.

Dnes je seznam těchto zemí patří:

Mexiko, Guatemala, Salvador, Honduras, Haiti, Portoriko, San Martin Island, Guadeloupe, Martinique, Barbados, Panama, Ekvádor, Kolumbie, Venezuela, Guyana, Surinam, Francouzská Guyana Brazílie, Bolívie a Paraguay.

Epidemiologické Bulletin Brazílie byl zaznamenán nejvyšší počet případů, k dnešnímu dni. Tento virus je spojován se smrtí 46 dětí v letošním roce.

Navíc, na začátku ledna byl první případ smrti novorozence ve Spojených státech, tak problém se i nadále rozšiřuje.

Jsem těhotná, co můžu dělat? Doporučení pro lidi mimo severní a jižní Ameriku jsou jasná a zřejmá: pokud jste těhotná, nechodíte do žádné z výše uvedených zemí.

A co všechno těhotné ženy, které žijí v těchto zemích?

Lékaři žádají tyto ženy, aby přijaly opatření:

Noste oblečení a kalhoty s dlouhým rukávem, aby se zabránilo kousnutí komárem.

 • Používejte opravné prostředky proti hmyzu.
 • Vyhněte se místům kolem domu, které sbírají stojatou vodu, včetně hrnců pro rostliny, stejně jako kontrolu všech vlhkých oblastí, kde se hmyz může soustředit. Spánek s moskytidou.
 • WHO doporučuje, aby se všechny těhotné ženy nebo těhotné ženy pravidelně podrobily lékařskému vyšetření.
 • Proč virus Zika způsobuje vrozené vady

Jak bylo uvedeno výše, většina obyvatel Brazílie utrpěl vážné vedlejší účinky virus Zika, včetně mikrocefalie u kojenců. Dnes existuje řada studií, které vedou k určení příčin a možných způsobů léčby onemocnění.

Riziko mikrocefalie a dalších vrozených vad spojených s

 • infekcí způsobenou virem Zika během prvního trimestru těhotenství. Mikcefalie je velmi vzácné onemocnění, které je genetické nebo způsobené faktory prostředí (toxickými nebo infekčními).
 • Děti narozené touto vadou mají mnohem menší obvod hlavy než obvykle, což komplikuje jejich vývoj. Mohou trpět záchvaty, potížím s krmením a dokonce riskovat smrt během prvních dnů života.
 • Dnes neexistuje speciální léčba mikrocefalie.
 • Jsem těhotná: jak zjistit, zda má moje dítě mikrocefalii?

Mikrokcefii lze diagnostikovat v děloze přes prenatální ultrazvuk.

Aby to však bylo správné, je třeba počkat na třetí trimestr těhotenství a dokonce ani tyto výsledky nejsou vždy spolehlivé. Diagnóza je obvykle dána po porodu. Existují různé stupně závažnosti mikrocefalie. Některé děti, s řádnou podporou, mohou žít více či méně normální život.

Nicméně, mikrocefalie je téměř vždy spojena s určitou poruchou duševních schopností.

Shrnutí Zika virus as tím spojená úzkost převažuje v současné době v 18 zemích a teritoriích po celé Latinské Americe, a číslo by se brzy zvýší na 20.

Podle nejnovější zprávy, Zika virus blíží Jamajky a Karibiku. Lékaři doporučují ženám zpomalit těhotenství co nejvíce během současné epidemie a chránit před komáři.

Je velmi důležité poradit se s lékařem, pokud máte podezření, že máte příznaky Zicova viru,

a klidně dodržujte všechna doporučení. Vědci se podařilo sledovat oblasti šíření viru, jeho původ a způsoby šíření, takže vakcína se může objevit v blízké budoucnosti. S novými daty, změnit postoj a podporu zdravotníků a výzkumných pracovníků, můžeme překonat virus vypuknutí Zika.


Nevyhazujte krabici s vejci

Nevyhazujte krabici s vejci

Zajímavá fakta Recyklace se stala důležitou součástí domácnosti, protože to je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak snížit množství odpadu, který znečišťuje životní prostředí. Mnoho lidí dnes už ví, že existuje mnoho věcí, které mohou být také znovu použity, pokud použijete malou kreativitu. V dnešním článku se chceme soustředit na balení vajec nebo krabice, jejichž materiál usnadňuje tvorbu užitečných a dekorativních předmětů.

(Zajímavosti)

Himálajských solných lamp: 5 Zajímavé skutečnosti výhody

Himálajských solných lamp: 5 Zajímavé skutečnosti výhody

Bez ohledu na to, jak vyčistit váš domov je ve vzduchu je určité procento z bakterií, které znečišťují tělo a himálajských solných lamp může pomoci snížit ji. Slyšeli jste o solných lampách? Jedná se o přirozená plemena, která vznikla přes 250 tisíc let. Nemají nic společného se sůlmi ve vaší kuchyni.

(Zajímavosti)