Komplikace spojené s onemocnění štítné žlázy


Komplikace spojené s onemocnění štítné žlázy

zajímavých informací komplikací spojených s onemocněním štítné žlázy, jsou velmi odlišné. Často mohou významně ovlivnit kvalitu života pacienta.Jedná se o bezpochyby jednu z nejčastějších onemocnění, která často postihuje ženy. Přestože léčí onemocnění štítné žlázy, obvykle trvá dlouhou dobu, včetně chronické léčby, která může zahrnovat chirurgickou intervenci. Zároveň bychom neměli zapomínat, že tato motýlovitá žláza je zapojena do mnoha metabolických procesů. Jakýkoli hormonální nedostatek nebo nadbytek může vést ke změnám, které mohou být snadno zaměněny s jinými nemocemi.

Proto jsou komplikace spojené s onemocněním štítné žlázy

často nepostřehnutelné. Pacienti se cítí unaveni, nevědí důvody nebo spojují nadváhu se stresem.Nemnoho nemocí má tolik příznaků a následků, takže si štítná žláza zasluhuje zvláštní pozornost. Je důležité vědět o možných komplikacích pro vaše zdraví a pohodu.

Dnes se budeme zabývat některými nejčastějšími příznaky. 1.

zácpa, zažívací potíže, nebo syndrom dráždivého tračníku

Komplikace spojené s onemocněním štítné žlázy, často projevuje jako

mění v trávicím systému. Před diagnóza pacienta je onemocnění štítné žlázy, často trpí špatné trávení nebo dokonce záchvaty zvýšená citlivost tlustého střeva.

Navíc symptomy mohou také pomoci určit, jaký druh poruchy Trpíte:

 • Hypothyroidism Zácpa
  • Špatná živin vstřebávání
  • zažívací potíže
  • Hyperthyroidism
  • Průjem Bolest břicha
  • plynatost občasné zvracení
  • Naučte 6 Ways zlepšit výkonnost rakoviny štítné žlázy v přírodním způsobem

2. Problémy s menstruací a neplodnosti může

u pacientů s onemocněním štítné žlázy často nepravidelná menstruace.

S hypotyreózou jsou menstruační cykly

 • bolestivější a trvají déle. ženy s hypertyreózy zase mívají kratší a častější
 • menstruace, nebo v horším případě předčasně dosáhnou menopauzy. To je samozřejmě jedna z nejvážnějších komplikací spojených s onemocněním štítné žlázy. Obvykle se však projevuje u žen, které byly včas diagnostikovány nebo které byly léčeny nesprávně.

3. Problémy svalů a kloubů

Jedná se o jednu z nejčastějších poruch způsobených problémy se štítnou žlázou

, ale je také jedním z nejméně známých. Je důležité si pamatovat následující: Lidé s hypotyreózou, bez ohledu na věk nebo pohlaví, obvykle trpípřetrvávající bolesti svalů a kloubů
 • . Je to symptom, který je vyčerpává tolik, že může dokonce vést k nesprávné diagnóze, například fibromyalgie. Léčba však obvykle významně snižuje bolest. Lidé s abnormalitami štítné žlázy se také často vyvíjejí na syndrom karpálního tunelu nebo plantární fasciitidy; s hypertyreózoupacienty prožívají bolest a slabost v rukou a nohou.
 • 4. Vysoký cholesterol Zde je další příznak, který může mnoho lidí překvapit.

Komplikace spojené se štítnou žlázou zahrnují zvýšené hladiny škodlivého cholesterolu.

Když někteří lidé nedokáží snížit hladinu cholesterolu bez ohledu na dietu, cvičení a dokonce i statiny, je často příčinou hypotyreózy.

 • Na druhou stranu velmi nízký cholesterol (což není nutně dobrý příznak) může znamenat hypertyreózu .
 • 5. Změny ve spánku Jeden z důsledků, který nejvíce ovlivňuje životy pacientů s onemocněním štítné žlázy, je špatný odpočinek. Nicméně především frustrace nezmění dobu spánku, ale spíše zhorší její kvalitu.

Někdy

pacienti se probudí unavený a slabý

 • , i když předchozí noc spala 10 hodin. Někdykvůli nedostatku normálního odpočinku
 • pacient neustále spí nebo spí víkend. To je velmi vážný problém. Existují však i případy, kdy osoba nemůže spát spát v posteli

, kvůli tachykardii, zvýšené nervozitě nebo úzkosti. 6. Změna stavu pokožkyPro takové poruchy u pacientů nejen vypadá ze vlasů, ale také výrazně mění stav kůže.

Pokud osoba má hypotyreózu, kůže

může být hrubý, suchý nebo více oloupané

 • , zejména na kotníky, kolena a lokty. Na druhou stranu,v případě hypertyreózy
 • , kůže se stává příliš citlivé a citlivé na změny teploty.7. Deprese a úzkost Hypotyreóza vzniká kvůli snížené aktivitě štítné žlázy, což může

vést ke změnám v práci neurotransmiterů

. Snížení hladin serotoninu nebo dopaminu někdy způsobuje depresi. Na druhou stranu,když pacient s depresivní poruchou má rezistenci vůči psychiatrickým lékům, je také pravděpodobné, že bude mít problémy se štítnou žlázou.

Ukazuje, že mnoho poruch štítné žlázy se může projevit jako změny nálady, neklidný spánek nebo bolesti kloubů. Možná jste je dokonce diagnostikovali ani nezačali účinně léčit. Nezapomeňte na tyto příznaky.

9 Včasné příznaky hypotyreózy

Hypotyreóza - onemocnění, které ovlivňuje funkci štítné žlázy. Tato žláza reguluje metabolismus, vylučuje několik hormonů.


Největší mýty o bipolární poruchy

Největší mýty o bipolární poruchy

Zajímavá fakta Bipolární porucha je charakterizována náhlými změnami nálad ostrými bez zjevného důvodu. To je však neúplná definice. Existují rozšířené mýty o poruchách, které je třeba diskutovat a pak je zlikvidovat. Někdy používáme slovo "bipolární" nesprávně a bezmyšlenkovitě. Snad tato slova znáte: „Myslím, že tvůj přítel bipolární porucha“, „Proč jste Máte bipolární porucha?

(Zajímavosti)

Poševní výtok a vaše zdraví

Poševní výtok a vaše zdraví

Zajímavá fakta vaginální výtok je součástí dámského povahy, a i když jsou občas nepříjemné, že tyto látky plnit důležité funkce, jako je čištění a zvlhčení pochvy a ochranné lišty " EMU k boji a prevenci různých typů infekcí. počty, barvy a textury různých žen jsou různé a závisí na hormonální změny a jak se děložního čípku a rakoviny pochvy jsou přepravě tuto kapalinu.

(Zajímavosti)