3 Neobvyklé strategie překonání nespavosti


3 Neobvyklé strategie překonání nespavosti

Náš mozek upravuje spánkové cykly, přizpůsobuje se hodinám tmy a hodin světla. Na první pohled se to zdá být snadné. Skutečným problémem je však to, že nejsme vždy schopni dosáhnout rovnováhy. Lidé, kteří trpí chronickou nebo náhodnou nespavostí, vědí, že překonání nespavosti není vždy snadné.

Jenom venku je tma, nemáme dost, abychom usnuli. Ve skutečnosti se někdy ani necítíme dost únavně.

Co se stane s mozkem, což nám nedokáže splnit tuto základní biologickou potřebu?

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů. Někdy je to věk nebo nemoc, jako je diabetes, artritida, chronická únava nebo fibromyalgie. Nicméně, není to všechno.

Dnes budeme zvažovat pouze tři aspekty, které možná nevíte.

Chceme nabídnout tři základní strategie, které vám pomohou spát trochu lépe a překonat nespavost.

1. Modrozelené sluneční brýle

Tyto tipy jsou zajímavé a mohou se hodit.

Všechna elektronická zařízení, která používáme pravidelně, jako jsou počítače, telefony a tablety, vydávají světlo v modrozeleném spektru, které vážně postihuje náš mozek.

Je to silný stimulant. Kromě toho je jedním z důsledků výrazné snížení produkce melatoninu, hormonu spánku, který se uvolní po tmě.

Takže pokud je jedním z vašich zvyků například práce večer na počítači nebo sledování filmu nebo televizního seriálu, myslíte na speciální sluneční brýle, které blokují tento typ světelných vln. Ve skutečnosti, pokud budete nosit tyto sluneční brýle 3 hodiny před spaním, bude to stačit, abyste si všimli účinnosti a překonali nespavost.

Je třeba také vzít na vědomí, že tělo produkuje s věkem méně melatoninu. Takže je snadné pochopit, proč je těžší usnout.

Můžete požádat optika, aby si vyrobila takové sluneční brýle.

Objevte pro sebe: 9 známky, že máte chronickou únavu

2. Jezte určité potraviny před spaním, abyste překonali nespavost

Mnoho lidí jít spát a usnout okamžitě. Po hodině nebo hodině a půl se však probudí, budou se cítit aktivní a okouzleni ze strany na stranu na polštářích.

Pokud si to všimnete pravidelně, možná

musíte stabilizovat hladinu cukru v krvi, abyste udrželi stabilní odpočinek. Aby se tomu zabránilo, je malý experiment: 10 minut před spaním vypít sklenici teplé vody s velkou lžící organického medu.

To je jen malý experiment. Někteří lidé mají reverzní účinek a probudí se. Nicméně, pokud to funguje u vás, ve vašem případě

vztahuje k poklesu glukózy. 3. monitorovat vaše putování mysl

Když spíme, naše mysl rovněž součástí spánku. Říkáme „část“, protože mysl

nejvíce výhod z našeho nevědomí provést několik úkolů. některých částech mozku, které ve skutečnosti spí - je zpět cingulate mozková kůra, prefrontální kortex a průměrný zadní parietální kůry. Tyto oblasti regulace psychologické dynamiky, jako je vědomí, autobiografické myšlení, analytické myšlení a potulný mysl.

Když někdo do hlubokého spánku, tyto stránky jsou „deaktivovány“. Nicméně, mnoho lidí, kteří trpí nespavostí,

prokázat vysokou úroveň mozkové aktivity v těchto oblastech. Proč? Jejich bloudící mysl není rozptýlena. On je zaneprázdněn myšlenkami na to, co jste, a neudělal to dělat zítra, že vám někdo řekl ano.

tyto duševní putování často způsobena stresem a úzkostí, a je to bolestivé cyklus, který je obtížné přerušit nebo zastavit.

K tomu musíte vyvinout určité návyky. Například

pokusit vzít pěknou sprchu a četl knihu o dvě hodiny před spaním. musíte říct si, že nebudete myslet na něco, co budete dělat jen něco hezkého.

Uvolněte svou mysl.

Zkuste tyto jednoduché tipy vidět, jaký vliv mají na vás.

Přečtěte si také: Porušení spánku může znamenat degenerativní onemocnění

Hlavní Obrázek se svolením © wikiHow.com

výborným prostředkem v boji proti nespavosti

špatný spánek, zejména chronické nebo občasné nespavosti může mít mnoho příčin.


7 Psychologické výhody tělesného cvičení

7 Psychologické výhody tělesného cvičení

Více lidí začíná chodit do posilovny nebo dělat fyzické cvičení ke zlepšení jejich vzhledu. Ale víte, že cvičení je také dobré pro vaši mysl? Dnes odhalíme některé z mnoha psychologických přínosů fyzického cvičení, takže si přečtěte! Fyzické cvičení jsou dobré pro mysl Ano, ve skutečnosti, fyzické cvičení má mnoho psychologických výhod, včetně lepší paměti, úlevu od stresu, zmírnění a zlepšené schopnosti učení.

(Užitečné návyky)

Jak zlepšit krevní oběh

Jak zlepšit krevní oběh

Užitečné návyky špatný krevní oběh může být způsobeno: vysoký cholesterol, nedostatečné konzumaci potravin bohatých na vlákninu, jíst velmi slané potraviny a nedostatek tělních tekutin. Existuje mnoho nasycených tuků, což může vést k vysoké hladiny cholesterolu. A to způsobuje poškození krevních cév, ztrácí svou pružnost.

(Užitečné návyky)