3 Neobvyklé strategie překonání nespavosti


3 Neobvyklé strategie překonání nespavosti

Náš mozek upravuje spánkové cykly, přizpůsobuje se hodinám tmy a hodin světla. Na první pohled se to zdá být snadné. Skutečným problémem je však to, že nejsme vždy schopni dosáhnout rovnováhy. Lidé, kteří trpí chronickou nebo náhodnou nespavostí, vědí, že překonání nespavosti není vždy snadné.

Jenom venku je tma, nemáme dost, abychom usnuli. Ve skutečnosti se někdy ani necítíme dost únavně.

Co se stane s mozkem, což nám nedokáže splnit tuto základní biologickou potřebu?

Ve skutečnosti existuje mnoho důvodů. Někdy je to věk nebo nemoc, jako je diabetes, artritida, chronická únava nebo fibromyalgie. Nicméně, není to všechno.

Dnes budeme zvažovat pouze tři aspekty, které možná nevíte.

Chceme nabídnout tři základní strategie, které vám pomohou spát trochu lépe a překonat nespavost.

1. Modrozelené sluneční brýle

Tyto tipy jsou zajímavé a mohou se hodit.

Všechna elektronická zařízení, která používáme pravidelně, jako jsou počítače, telefony a tablety, vydávají světlo v modrozeleném spektru, které vážně postihuje náš mozek.

Je to silný stimulant. Kromě toho je jedním z důsledků výrazné snížení produkce melatoninu, hormonu spánku, který se uvolní po tmě.

Takže pokud je jedním z vašich zvyků například práce večer na počítači nebo sledování filmu nebo televizního seriálu, myslíte na speciální sluneční brýle, které blokují tento typ světelných vln. Ve skutečnosti, pokud budete nosit tyto sluneční brýle 3 hodiny před spaním, bude to stačit, abyste si všimli účinnosti a překonali nespavost.

Je třeba také vzít na vědomí, že tělo produkuje s věkem méně melatoninu. Takže je snadné pochopit, proč je těžší usnout.

Můžete požádat optika, aby si vyrobila takové sluneční brýle.

Objevte pro sebe: 9 známky, že máte chronickou únavu

2. Jezte určité potraviny před spaním, abyste překonali nespavost

Mnoho lidí jít spát a usnout okamžitě. Po hodině nebo hodině a půl se však probudí, budou se cítit aktivní a okouzleni ze strany na stranu na polštářích.

Pokud si to všimnete pravidelně, možná

musíte stabilizovat hladinu cukru v krvi, abyste udrželi stabilní odpočinek. Aby se tomu zabránilo, je malý experiment: 10 minut před spaním vypít sklenici teplé vody s velkou lžící organického medu.

To je jen malý experiment. Někteří lidé mají reverzní účinek a probudí se. Nicméně, pokud to funguje u vás, ve vašem případě

vztahuje k poklesu glukózy. 3. monitorovat vaše putování mysl

Když spíme, naše mysl rovněž součástí spánku. Říkáme „část“, protože mysl

nejvíce výhod z našeho nevědomí provést několik úkolů. některých částech mozku, které ve skutečnosti spí - je zpět cingulate mozková kůra, prefrontální kortex a průměrný zadní parietální kůry. Tyto oblasti regulace psychologické dynamiky, jako je vědomí, autobiografické myšlení, analytické myšlení a potulný mysl.

Když někdo do hlubokého spánku, tyto stránky jsou „deaktivovány“. Nicméně, mnoho lidí, kteří trpí nespavostí,

prokázat vysokou úroveň mozkové aktivity v těchto oblastech. Proč? Jejich bloudící mysl není rozptýlena. On je zaneprázdněn myšlenkami na to, co jste, a neudělal to dělat zítra, že vám někdo řekl ano.

tyto duševní putování často způsobena stresem a úzkostí, a je to bolestivé cyklus, který je obtížné přerušit nebo zastavit.

K tomu musíte vyvinout určité návyky. Například

pokusit vzít pěknou sprchu a četl knihu o dvě hodiny před spaním. musíte říct si, že nebudete myslet na něco, co budete dělat jen něco hezkého.

Uvolněte svou mysl.

Zkuste tyto jednoduché tipy vidět, jaký vliv mají na vás.

Přečtěte si také: Porušení spánku může znamenat degenerativní onemocnění

Hlavní Obrázek se svolením © wikiHow.com

výborným prostředkem v boji proti nespavosti

špatný spánek, zejména chronické nebo občasné nespavosti může mít mnoho příčin.


Incredible šťávu z granátového jablka a 7 svým jedinečným vlastnostem užitečné návyky

Incredible šťávu z granátového jablka a 7 svým jedinečným vlastnostem užitečné návyky

Možná jste slyšeli, že opakovaně šťávy jsou důležité pro lidské zdraví . Existuje ovšem množství ovoce, džusů, které jsou nejen užitečným nápojem, ale také silným zdrojem vitamínů a minerálů. Mezi nimi - šťávu z granátového jablka . Dnes budeme mluvit o jeho užitečných vlastnostech. Ujišťujeme vás, že po přečtení tohoto článku se tento nápoj stane nedílnou součástí vaší stravy.

(Užitečné návyky)

4 Dýchací techniky pro řízení stresu

4 Dýchací techniky pro řízení stresu

Věděli jste, že během negativní emocionální zkušenosti se dýchání mění? Proto vám chceme říci více o respiračních technikách k boji proti stresu. Stres a úzkost jsou mechanismem přežití. Jejich úkolem je říci osobě, že musí uniknout faktorům nebo okolnostem, které mozku rozpozná jako hrozbu nebo nebezpečí.

(Užitečné návyky)