Vše, co potřebujete vědět o osteoartróze


Vše, co potřebujete vědět o osteoartróze

Osteoartróza patří do numerické skupiny revmatických onemocnění. Všechna tato onemocnění kombinují, že ovlivňují lidské tělo. Příčiny, průběh a metody léčby onemocnění motorického systému jsou však různé.

Osteoartróza je charakterizována zejména postupným opotřebením a degenerací kloubní chrupavky. Obvykle se tato choroba objevuje již u starších a starších osob (od 50 let), ale každoročně z důvodu nepříznivých vnějších faktorů osteoartróza postihuje stále více mladých lidí.

Osteoartróza považuje za nejčastější revmatické onemocnění. Podle Světové zdravotnické organizace asi 28% lidí starších 60 let trpí osteoartrózou.

Očekává se, že do roku 2020, onemocnění bude čtvrté místo v seznamu nemocí, které vedou k invaliditě.

Hlavní příčiny osteoartrózy

Toto onemocnění nastává, když , když je kloubní chrupavka opotřebovaná a ztrácí svou elasticitu. Vzhledem k tomu, degenerativní procesy se vyskytují v těle, změna struktury chrupavky a jejich schopnost plnit své funkce. Mírně chrupavka se stává tenčí a slabší, dokud není zcela vymazána.

Když k tomu dojde, tzv. Ochranná podšívka zmizí mezi konce kostí ve formě chrupavky a dochází k tření.

postižené kosti okamžitě reagují na degeneraci chrupavky. Stávají se hustší a výsledkem je tzv. Cysta uvnitř. U pacientů s osteoartritidou často kosti kloubu v kloubech kloubů. Časem to vede k deformaci kostí.

Mezi klíčové faktory, které mohou vést k rozvoji osteoartrózy, je třeba zdůraznit:

 • Age. Riziko vzniku osteoartrózy se po dosažení věku 50 let významně zvyšuje.
 • stane Nejčastěji toto revmatická onemocnění postihuje ženy ve věku 50-55 let.
 • Genetické faktory.
 • Nadměrná fyzická aktivita.
 • Menopauza.
 • Obezita
 • Zlomeniny a zranění. Protože osteoartróza je chronické onemocnění, doprovází pacienty až do konce života. Někdy

toto onemocnění způsobuje nesnesitelnou bolest, ale při správné léčbě se může výrazně zmírnit stav člověka. Vezměte prosím na vědomí, že

ve všech případech, osteoartróza vede ke ztrátě schopností a schopnost aktivně se pohybovat. Symptomy osteoartrózy

Toto revmatická onemocnění se vyvíjí poměrně pomalu. Zpočátku, osteoartróza nemá žádné příznaky, ale v průběhu doby lidský stav se zhoršuje, pokud se nesnaží lékařskou pomoc.

Existují 5 hlavních příznaků, kterými poznáte toto chronické onemocnění:

Bolesti kloubů

 • . Tento příznak je jedním z prvních příznaků. Pacienti s osteoartritidou často stěžují na silnou bolest v kolenech, pažích a bocích.necitlivost
 • . Pacient ztrácí svou přirozenou flexibilitu. Je těžké, aby se člověk dostal z postele nebo dlouho zůstal ve stálé pozici.pocit těžkosti a necitlivosti končetin
 • . Vzhledem k tomu, je osteoartritida doprovází zánět v těle, pacient cítí nepohodlí v kloubech a svalech.Chvění
 • . Při pokusu o posun postiženého kloubu má pacient pocit nepříjemného tření nebo praskání.Nepohodlné pocity
 • v kolenou, nohou, rukama a boky.

Přestože bolesti kloubů, je jedním z hlavních rysů osteoartrózy, existují případy, kdy se pacienti necítí žádnou bolest. Všimněte si, že v revmatické bolesti onemocnění může ustupovat na chvíli, ale to neznamená, že nemoc sama zmizí.Artróza: Typy a diagnostiku onemocnění

Obvykle toto onemocnění postihuje čtyři oblasti těla, jako jsou kolena, ruce, kyčle a zad.

Většina osteoartrózy se vyskytuje v kolenou. Existují dva typy tohoto revmatického onemocnění:

primární a sekundární osteoartritida . Primární forma je typičtější, zatímco sekundární osteoartritida se často vyskytuje v důsledku poranění.Při osteoartróza postihuje horních končetin člověka, on je první, která trpí

klouby, a pak šíření nákazy do zbytku ruky . Obvykle pacienti deformací horních končetin, a ztrácejí schopnost aktivně pohybovat a vykonávat běžné denní úkoly.Když trpí osteoartrózou dolních končetin, člověk zažívá nepříjemnou bolest v horní části stehna a třísla v rozkroku. Pokud jde o osteoartrózy v zádech, je to často první, kdo trpí klouby do zad a bederní oblastí těla.

Toto onemocnění můžete diagnostikovat pomocí lékařské prohlídky

. Obvykle se používají rentgenové záření, počítačová tomografie a terapie magnetickou rezonancí. Typ osteoartrózy lze stanovit pomocí ultrazvuku s vysokým rozlišením.sám osteoartróza není hrozbou pro lidské zdraví, ale

to výrazně snižuje kvalitu života , pokud nechcete jednat s léčbou tohoto onemocnění. Specialisté nepředstavují obecné předpovědi pro každého, kdo trpí tímto revmatickým onemocněním, protože každý případ je zvláštní a jedinečný. Stav pacienta přímo závisí na síle léze kloubu a rychlosti progrese onemocnění.Stanovení přibližné prognózy u pacientů pomáhá při včasné diagnostice onemocnění a preventivních opatření

. Se správnou léčbu, můžete zpomalit nemoc a zmírnit nepříjemné příznaky, které jsou často doprovázeny osteoartrózy.Upozorňujeme, že k léčbě revmatických onemocnění se používají pouze speciální syntetické léky. Doporučuje se také pacientům změnit obvyklý životní styl a obohatit stravu o užitečné produkty.

Bohužel existují případy, kdy léčba nevede k požadovaným výsledkům. V takových případech se musí uchýlit k chirurgickému zákroku. Ačkoli slovo „provoz“ způsobí strach a nedůvěru u pacientů, tato metoda je velmi účinná k odstranění příznaků osteoartrózy a rehabilitaci.

6 přírodní oleje k léčbě artritidy

k léčbě artritidy lze použít pouze speciální léky, ale většina z nich má negativní dopad na integritu žaludeční sliznice.


5 Způsobuje předčasné stárnutí

5 Způsobuje předčasné stárnutí

Pravděpodobně máte opakovaně setkal s lidmi, kteří vypadají mnohem mladší, než ve skutečnosti jsou, a často se ptát sami sebe: „Jak to dělají?“ Často zapomínáme, že nejlepší způsob, jak se podívat a cítit se mladá je vést zdravý životní styl, který zahrnuje mnoho faktorů, včetně stravy, cvičení, péče o pleť a především schopnost vyrovnat se s různými situacemi, ke kterým dochází v našem každodenním životě.

(Zajímavosti)

Co je zánět pánve?

Co je zánět pánve?

Zábavná fakta Po celá staletí, tato porucha byla známá jako zánětlivé onemocnění. Tato infekce je zpravidla způsobena bakteriemi nebo sexuálně přenosnými nemocemi (STD). Hlavním příznakem je konstantní bolest v dolní části břicha. V tomto článku se dozvíte odpovědi na otázky týkající se zánětu pánevního těla a také získáte důležité informace o jeho včasném zjištění.

(Zajímavosti)