Jaké je tajemství atraktivity? Věda má odpověď


Jaké je tajemství atraktivity? Věda má odpověď

Sex a vztahové rysy a vlastnosti, díky nimž člověk atraktivní, byly diskutovány po celá staletí.

I prokázaly, že se liší v závislosti na konkrétní situaci, kulturní hodnoty a životní styl, někteří lidé stále věří, že fyzická přitažlivost - to je neuvěřitelná výhoda.

Ačkoli fyzikální vlastnosti hrají roli v tom, zda osoba, se zdá atraktivní, je prokázáno, že - není jediným faktorem, který ovlivňuje vnímání.

Ve skutečnosti, někteří potvrzuje, že atraktivita jiné osoby přímo spojena s její osobnosti. Jak se říká, krása je v očích někoho, kdo se dívá, a proto je důležité, aby vlastnosti a kvalitu, kterou si toho vážím.

Kromě toho vědecký výzkum ukázal, že velmi důležitou součástí odvolání závisí na mozek a jeho schopnosti pochopit emoce a záměry ostatních.

Výzkumníci z University of Lübeck (Německo) nedávno provedli studii, která byla zveřejněna v časopise National Academy of Sciences„PNAS“. Výsledky těchto testů, tím lépe jsme schopni rozluštit emoce lidí, tím atraktivnější se zdají.

Skutečné tajemství přitažlivosti je mozek

analyzují všechny nervové mechanismy, které stimulují pocit přitažlivosti, vědci k závěru, že schopnost člověka číst emoce druhých hraje velmi důležitou roli v tom, jak lidé vnímají kolem ní.

Silke Anders, profesor neurobiologie a účinné sociální Lübeck univerzitě a autor studie, uvádí, že:

  • s cílem úspěšně komunikovat s lidmi, měli byste být schopni pochopit své záměry a emoce;
  • k dosažení vzájemného úspěchu, lidé musí pochopit a průběžně analyzovat záměry a pocity svého partnera, předvídat chování lidí kolem a podle toho přizpůsobí své činnosti.

Výzkumníci dospěl k tomuto závěru na základě experimentu, které se zúčastnilo 90 osob. Ptali vidět video z žen vyjádřila obavu nebo smutek.

Viz také:8 tipů pro překonání součtu

Po zhlédnutí těchto videí, účastníci museli zhodnotit pocity žen, a ke stanovení jejich úrovně důvěry v inscenované vyhodnocení. Zatímco lidé byli

experiment, vědci analyzovali aktivitu jejich mozku pro stanovení úrovně přitažlivosti.

Vědci zjistili, že čím přesněji bylo posouzení emočního stavu žen, tím atraktivnější byl účastník.

To znamená, že to může znamenat, že čím jednodušší je správné čtení emocí druhých, tím více se vám líbí lidé kolem vás.

Důvodem je to, že proces porozumění aktivuje středisko spokojenosti mozku, což způsobuje příjemné pocity.

Zvláštní zájem o výsledky této studie je úloha obou účastníků interakce.

Schopnost porozumět ostatním a určit přesně to, co cítí, závisí na úrovni nervové aktivity, ke které dochází, když jsou dva lidé v kontaktu.

Například při obličeje pohyb vyjadřuje strach nebo smutek, mozek Observer účinně zpracovává tyto signály tím, že stimuluje centrum potěšení, který dělá to atraktivní pro toho, kdo ukazuje emoce.

V předchozích studiích vědci zjistili, rozdíl bez stejným mov síti neuronů v těch správně „číst“ emocejiný. Tito lidé také mají problémy s komunikace, jejichje považován za méně atraktivní.

Budete muset čístUčte své děti, aby sen a nebát

Z tohoto důvodu, někteří vědci tvrdí, že když se člověk mluví, nemusí to nutně znamenat, že nemá zájem o to. Jen neurony nejsou dostatečně aktivní, aby mohly plně vyjadřovat své myšlenky a pocity.

Anders připouští, že studie je příliš malá, než aby učinila několik kategorických výroků.

Ale ona říká, že chce dále analyzovat, jak schopnost číst emoce měnit s věkem, a je možné nějakým způsobem zlepšit ji prostřednictvím cvičení a praxe.

Bylo by také zajímavé vědět, zda schopnost rozpoznat pocity ostatních lidí dobře závisí na vrozených vlastnostech nebo existují jiné faktory, které ji ovlivňují.

V každém případě výsledky studie naznačují nové vysvětlení příčin atraktivity jistých lidí.


Zlatý věk: hledání vnitřní rovnováhy a míru

Zlatý věk: hledání vnitřní rovnováhy a míru

Abyste byli šťastní a šťastní druhým, musíte nejprve nalézt vnitřní rovnováhu. Osoba musí dosáhnout stavu, když vydává kritiku někoho jiného a soustřeďuje se na vlastní obohacení. V určitém okamžiku každý z nás dosáhne takového bodu života a věku, kdy byla nakonec nalezena vnitřní rovnováha. To znamená, že všechna negativní tvrzení nebo škodlivé a neproduktivní komentáře už nemají vliv na osobu.

(Sex a vztahy)

Pokud jste udělali vše pro to, aby práce, můžete jít bez lítosti

Pokud jste udělali vše pro to, aby práce, můžete jít bez lítosti

Pokud dělají vše pro to vztah, a vše, co dostanete na oplátku - toto neštěstí, pokárání a plné slz v noci, můžete opustit bez lítosti Můžete jít důstojně s vysokou vyvýšenou hlavou: čas léčit vaše zlomené srdce. Při spuštění romantický vztah, budete téměř vždy přesvědčeni, že se jedná o osobu, nebo doufat, že za něj.

(Sex a vztahy)