Jaký je rozdíl mezi smutkem a depresí


Jaký je rozdíl mezi smutkem a depresí

Zajímavosti Chcete vědět, jaký je rozdíl mezi smutku a deprese? V tomto článku vám o nich všechno povíme.

smutek deprese zářezu pod

I když používáme termín „moje deprese“, když jsme měli hrozný den v práci, když jsme důkladně namočeným deštěm nebo náš tým prohrál ve finále, tyto události jsou jen smutek.

Smutek je přirozenou reakcí na nešťastné události, která negativní situace, frustrace jako „normální“ pocit je smutek, není deprese.

Smysl devastace po roztržce vztahů, kvůli finančním problémům nebo nedosažení cílem je normální, protože nejsme roboti nebo stroje. Nicméně smutek je vzdálen od takové vážné patologie jako deprese.

Pocit smutku zmizí v průběhu času, nebo pokud najdeme řešení problému. To nemá nic společného s gravitací nebo významem toho, co způsobuje součty.

Míjíme fázi smutku, a pak si uvědomit, že život jde i když někdo milovaný zemře, když jsme přesunut na druhé straně světa, nebo když se loučí.

V těchto případech nehovoříme o depresi, ale o obvyklé reakci na špatné situace. Trpíme tím, že máme pocit a protože tato situace zanechala hluboký dojem.

smutek cítíme, snad doprovázeny dalšími příznaky, jako je letargie, nespavost nebo bolesti hlavy. Ale to je daleko od deprese.

Co je smutek? Je jasné, že smutek je přirozený emocionální stav, reakcí, která je specifická pro případ nebo situaci.

Příklady takových situací nebo případů, které jsme zklamáni života nás vede k velmi bolestivé situace nebo blízcí trpí.

Co je to deprese?

Teď se zaměříme na charakteristiku deprese. Začněme její lékařskou definicí, která říká, že je duševní choroba a porucha nálady. Je klasifikován různými způsoby v závislosti na přínosech pacienta.

Trvání deprese se může lišit: od týdnů k letům. Ti, kteří procházejí, potřebují odbornou pomoc.

Psychiatrické nebo psychologické poradenství je pro člověka životně důležité.

Chcete-li získat takovou diagnózu, Osoba má alespoň 5 z těchto příznaků (tento seznam je pouze podmíněný a v každém případě byste se měli poradit s lékařem):

 • Trvalý pocit podrážděnosti.
 • Pocit po celý den a bez zjevného důvodu.
 • Ztráta nebo pokles spokojenosti a zájmu o každodenní aktivity (zejména ty, které vyvolaly zájem o minulost).
 • Změny hmotnosti nebo chuti k jídlu.
 • Nedostatek spánku nebo nadměrný spánek.
 • Denní pocit úzkosti.
 • Pomalost v pohybech. Únava a nízká spotřeba energie.
 • Neschopnost rozhodovat. Vina a nevýznamnost.
 • Myšlenky na smrt nebo sebevraždu.
 • Problémy se zaměřením pozornosti, koncentrace a představivosti.

Ačkoliv se tyto příznaky mohou objevit i když nám chybí, velký rozdíl spočívá v tom, že když jsme v depresi, nevíme její příčiny a nemůžeme to pochopit. Na druhou stranu se po konkrétních situacích cítíme smutní a můžeme vidět známky toho.

Jaký je rozdíl mezi smutkem a depresí?

Je velmi důležité porozumět vlastnostem obou smyslů, i když se zdají být podobné, nebo pokud někdy nedokážeme pochopit, jaký je rozdíl mezi smutkem a depresí.

Pokud můžeme určit příčinu příznaků, pak nám to chybí.

 • Při řešení problémů a nalezení řešení může být nálada zlepšena. V případě deprese jsme konfrontováni s chronickým smutkem.
 • Neexistuje žádný jasný důvod pro vznik tohoto pocitu (a během léčby jej často ani nenajdeme). Ovlivňuje nás ve všech aspektech a ovlivňuje naše vztahy (pár, rodina, přátelství, práce atd.).
 • Deprese činí život méně zajímavý, méně příjemný a méně nadšený.

Je to synonymum ztráty významu a snížení životně důležité energie. Odstraní motivaci a uspokojení jakékoliv aktivity a znemožní člověku zklamání, neslušnost, netrpělivost a rozčilení.

Mnoho lidí se ptá: „Jak poznám, že mám deprese?“

v podstatě začít mluvit o tom patologie vyžaduje, který se konal nějaký čas po prvních příznacích, aby pochopili, co je rozdíl mezi smutku a deprese.

To znamená, že člověk si okamžitě neuvědomuje, že má emoční poruchu.

Existuje test nazvaný Goldbergova úzkostná a depresivní škála, kterou psychologové používají k určení stavu svých pacientů. Diagnostika se provádí na základě řady otázek. Můžete také zvolit úplnější test známý jako Zanga Scale pro sebehodnocení deprese, který o něco více otevírá spektrum. To vám umožní dotknout se hlubších témat.

Nezapomeňte na depresi, která postihuje 5% světové populace (většinou ženy). Může také vést k pokusům o sebevraždu, nebo se stane noční můrou pro člověka a jeho prostředí, i když se nesnaží spáchat sebevraždu. Deprese a úzkost

-

znamením síly Muž s úzkostí, depresí nebo smíšené příznaky šílených nebo zdravotně postižené, a to ne proto, že „nemá charakter.“


Stimulace 5 akupunkturních bodů pro lepší zdraví

Stimulace 5 akupunkturních bodů pro lepší zdraví

Akupunktura je technika související s tradiční čínskou medicínou . Zahrnuje stimulaci některých akupunkturních bodů těla ke zlepšení určitých částí těla nebo obecného blahobytu. I když už cvičíte akupunkturu nebo se pokoušíte zkusit, víte, nikdy není příliš pozdě, než začnete tento postup pravidelně používat a využívat ji.

(Zajímavosti)

Podpaží: kdy se obávat?

Podpaží: kdy se obávat?

To je docela běžný problém. Všichni jsme si pravděpodobně museli všimnout nárazů v rameni a neměli bychom se kvůli tomu moc bát. Zde vysvětlíme, co by mělo být v takových případech provedeno. Co může vést ke vzniku nárazu v podpaží? Osmdesát procent případů je normální a nesmí způsobovat žádné problémy.

(Zajímavosti)