Vědci rozvíjet „live“ pro kolenní bandáž


Vědci rozvíjet „live“ pro kolenní bandáž

zajímavá fakta menisku prasknutí v - je jedním z nejčastějších zranění kolena vpo celém světě. Ve skutečnosti, jen v Evropě a ve Spojených státech každý rok se vyskytují více než milion takových případů.

toto poškození nebo prasknutí chrupavky vycpávky, které slouží jako polštář pro čéšky. Poskytuje stabilitu kolenního kloubu.

menisku přestávky se často vyskytují u sportovců, především fotbalisty. Ve většině případů, mohou lékaři léčit je jen přes složitý provoz.

Protože tato oblast neproudí krev, je velmi obtížné rána hojí. V důsledku toho se mnoho lidí nemůže plně zotavit.

Docela často, odborníci doporučují postup zvaný meniskektomiya. Zahrnuje úplné odstranění roztrhaného menisku. I když je tento postup obvykle daří, ale neřeší další problémy, které mohou vzniknout v budoucnu.

však výzkumníci z univerzit v Liverpool a Bristol (Velká Británie) nedávno mezník objev. Našli nový způsob, jak vyléčit mezeru bez odstranění poškozeného menisku.

To se nazývá „živý obvaz“, která je vyrobena z kmenových buněkpacienta. Zdá se, že lék stimuluje růst buněk v postižené oblasti a obnovit poškozenou tkáň nebo roztržen.

zajímavé 12-letá dívka, vytvoří aplikace mluvit s babičkou, která má Alzheimerovu

Bandage se kmenové buňky

časopisukmenových buněk translační medicíny ( „translační medicíny kmenových buněk“) publikovaných výzkumů. Autoři diskutují o schopnost „buněčné kapely“ stimulovat hojení roztrhané menisku.

CompanyAzellon navrhl tento obvaz prostředkůInnovate UK.

bandáž prvních pěti pacientů došlo dobrovolníci. Všechny z nich byly 18 až 45 let a byli lámání bílého zóny meniskus.

  • Za prvé, vědci se kmenové buňky z kostní dřeně účastníků.
  • Tyto buňky kultivovaly v laboratoři po dobu dvou týdnů. Pak
  • Vědci použili zralých buněk ve struktuře membránových obvazy. Poté se obvaz
  • implantována do menisku slzu.
  • Poté, co je tato chrupavka sešitá a uzavírá ji.
A výsledek?

K překvapení vědců, taková léčba byla úspěšná. Výsledky byly velmi povzbudivé.

12 měsíců po výkonu, vše vyšetření pacientky potvrdil uzdravenímeniskus. Kromě toho tři členové koleno plně vytvrzen po 24 měsících.

Bohužel, další dva pacienti měli odstranit poškozené menisky, as opět začaly projevovat počáteční příznaky.

U takového léčení převedením dvou chirurgický zákrok

Můžete si myslet, že tato nová léčba může být provedeno bez chirurgického zákroku. Aby však bylo možné použít obvaz lékaři musí provést dvě operace.

  1. První postup - odběr kmenových buněk z kostní dřeně.
  2. Za druhé - vytvořil implantace obvaz.

Nicméně projekt řešitel Anthony Hollander říká, že pracuje na vývoji léčbyupgradu. Vědci a lékaři chtějí používat dárcem kmenových buněk ke snížení nákladů na provoz. To také umožní pacientům, aby nemuseli projít dvěma operacemi.

profesor Ashley Bloom, vedoucí ortopedické chirurgii na univerzitě v Bristolu, souhlasí:

„Buňka Obvaz má úžasný potenciál stát se novou možnost léčby pro chirurgy, kteří mohou úspěšně léčit především mladší pacienty a sportovce tím, že snižuje pravděpodobnost časného vývoje osteoartrózy a meniskektomiyi.“ Slibné výsledky

Tato nová úprava vyžaduje další výzkum. Nicméně výsledky „buňka obvazy“ velmi zajímavé. Je to důležitý budoucí alternativa odstranit roztržený meniskus.

Protože tento obvaz může opravit poškozenou tkáň, pacienti nemusí nutně jít o další operaci k obnovení funkce kolena.

Navíc, protože většina tkání ji léčit snižuje riziko chronických onemocnění, jako je artritida, artritida a osteoartritida.


Více než 10 důvodů, proč jíst více avokádo

Více než 10 důvodů, proč jíst více avokádo

Zajímavosti Přestože v mnoha vlastnostech tohoto ovoce, to není tak populární jako jiné ovoce, jako jsou jablka nebo pomeranče. Samozřejmě, že ukrajinský avokáda - je stále exotické ovoce, ale často v regálech supermarketů a trhů se zdá. V tomto článku se dozvíte více o výhodách avokádo na celý život a nakonec se chtějí jíst avokádo.

(Zajímavosti)

Co nedělat, pokud trpíte hypertenze

Co nedělat, pokud trpíte hypertenze

Zajímavá fakta Dnes vysoký krevní tlak je velmi časté onemocnění, které může být způsobeno různými faktory (např, obezita, dědičnost, špatná strava, sedavý způsob života, a atd.). Vysoký tlak může způsobit mnoho zdravotních problémů, zejména těch, které se týkají kardiovaskulárních onemocnění. To je důvod, proč lidé s vysokým krevním tlakem by měli sledovat zdravý životní styl pro kontrolu pokroku problému a zabránit vzniku vážných zdravotních problémů.

(Zajímavosti)