Zajímavé skutečnosti o chrápání


Zajímavé skutečnosti o chrápání

Věděli jste, že chrápání je dědičná? To je důvod, proč 70% lidí může mít chrápání, ačkoli mnoho z nich to nedělá každý den.

"Ne chrámu." "Nemůžu spát kvůli chrápání manžela." "Musím probudit svou ženu, aby nemohla přestat chrápat." Pravděpodobně jste slyšeli, četli nebo dokonce mluvili o těchto frázích, že? Zvuky, které děláme během spánku, jsou docela divné, takže o nich byste měli vědět o něco víc. V tomto článku budeme popisovat některé zajímavé fakty o chrápání.

Fakta o chrápání, které přitáhnou vaši pozornost

Pravděpodobně víte, že lidé, kteří spí na zápěstí, chrápou víc než lidé, kteří spí na boku nebo břicho. Nicméně čtěte dál, abyste zjistili několik zajímavějších chrápání.

Vědci zjistili, že existují tři hlavní faktory, které určují, zda osoba bude mít chrápání. Jeden, dva nebo všechny tyto faktory se mohou projevit u osoby. Lidé, kteří chrápou, to obvykle dělají proto, že:

  • mají nadváhu;
  • kouří;
  • Pijí alkohol.

Takže pokud nechcete být jako nosorožec nebo hroch, když spíte, začněte věnovat pozornost postava, jíst a cvičit, házet kouření a zkusit pít méně. Nejlepší je, žezměna těchto tří návyků nejenže vám pomůže zbavit se chrápání, ale také zlepší kvalitu života obecně.

Další možnou příčinou chrápání vašeho manžela či přítele je alergie a jiné nosní problémy. Proto chrání více v zimě nebo na jaře než v létě. Za prvé, protože jsme obvykle častěji nemocní, když je ulice studená (tam je nosní fixace), a za druhé, protože jarní květiny a teplé dny vedou ke zvýšení pyl a sezónní alergie. Všechno vytváří "ideální podmínky", které se mohou ještě zhoršit, pokud přidáme jeden ze tří zmíněných faktorů.

Objem lidského chrápání se může pohybovat od 50 do 100 decibelů. Může to vypadat úžasně, ale stejné množství hluku dělá i děrovač. Určitě budete chtít jít nahoru a jít do jiné místnosti, pokud váš partner chrápání! To může být srovnáno s staveništěm v okolí.

Víte, že existuje dokonce i chrápání? Tato instituce je v Anglii (pravděpodobně je spousta chrápání). Podle této organizace spí s někým, kdo chrání, znamená ztrácet až dva roky spánku v celém životě a zažívá jiné problémy, jako je apnoe, změny nálady, podrážděnost, koncentrační problémy a noční můry.

Každý z těchto problémů se může nakonec stát hlavním důvodem rozvodu. Ve skutečnosti, pokud jedna osoba v páru chrápání zvyšuje pravděpodobnost, že pár se rozpadne (další důvod ke spánku v různých pokojích, v souladu s lidmi v čele tohoto hnutí).

Příště, když uvidíte své rodiče, zeptejte se jich, zda chrápají. Proč? Protože chrápání je dědičná. U 70% lidí, kteří hroplyat rodiče i hroplyat a jiné blízké příbuzné, jako jsou například: strýcové, tety nebo prarodičů. Většina lidí si myslí, že muži chrápávají častěji než ženy, a to je 100% pravda. Rozdíl však není tak velký, jak si myslíte. 40% mužů chrápi, zatímco 30% žen dělá totéž. Takže nekritizujte muže za chrápání, protože může říkat, že i vy jste náchylní k chrápání!

trochu statistik:

45% dospělých chrápi alespoň jednou týdně a 25% z nich chrápá dva až třikrát týdně.Dalším zajímavým faktem je, že mnozí lidé odmítají "vzít" skutečnost, že chrápávají. Jako by mohli říct, jestli chrápají nebo ne, když spí! Nebo možná krvácejí tak hlasitě, že se samy probudí. Pokud máte malé děti a jeden z nich má v noci hodně chrápání, navštivte svého lékaře.

Může to být příznak hyperaktivity nebo poruchy pozornosti . Pokud z času na čas jen chrápou, může to být výsledek nazální kongesce, nebo mohou být jednoduše unaveni. Někteří lidé už v raném věku chrápou i děti, ačkoli je nepravděpodobné, že slyší zvuk, který křičeli. Když zestárnou, zvuk je silnější.Ačkoli neexistuje jasné spojení mezi zemí původu a chrápání,

vědci potvrdili, že italové chrápou víc než zástupci jiné evropské národnosti. Pokud se chystáte na výlet do této krásné země, můžete popadnout náušnice nebo ujistit, že stěny ve vašem hotelovém pokoji jsou dostatečně široké. Náhodný objev ukázal, že zpěv snižuje chrápání.

Tento objev vytvořil britský dirigent, který mnoho let trpěl chrápáním manžela. Pozvala ho, aby zpíval 20 minut denně a kontaktoval lékaře, který doporučil další další opatření. Poté provedli 3-měsíční experiment s 20 dobrovolníky a výsledky byly neuvěřitelné. Vokální cvičení zlepšují a posilují hlasové šňůry a krk, což zlepšuje tok vzduchu a zabraňuje chrápání.


10 Známky bakteriálního přerůstání v tenkém střevě

10 Známky bakteriálního přerůstání v tenkém střevě

Zajímavé skutečnosti onemocnění, jako je diabetes, může mít vliv na svaly střeva, které mohou způsobit syndrom zvýšenou bakteriální růst v tenkém střevě. syndrom zvýšenou bakteriální růst v tenkém střevě, dochází z důvodu podvýživy, který je často opomíjen. Znáte pocit nafukování několik hodin po jídle, když dokonce potřebujete odblokovat tlačítko na kalhotách?

(Zajímavosti)

Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mléčné výrobky zabraňují osteoporóze? Zajímavosti

Mnoho lidí věří, že k prevenci osteoporózy by měly přijmout více mléka, protože obsahuje vápník, který posiluje kosti. Proto je otázka: proč v mnoha zemích, které nepoužívají mléko případy osteoporózy jsou mnohem menší než my? To vás zvědaví, jestli je pravda pravdivá. Co je užitečné mléko? Tam je nějaký důkaz, že mléko a mléčné výrobky jsou dobré pro zdraví kostí a prevenci osteoporózy .

(Zajímavosti)