Trigger neuralgie - nejhorší bolest na světě


Trigger neuralgie - nejhorší bolest na světě

Existuje mnoho různých druhů bolesti. Jak víte, každý z nich je jedinečný svou intenzitou a vlastnostmi. Nicméně existuje taková podmínka, která se běžně nazývá "nejhorší bolest na světě": je to neuralgie trigeminu.

Abychom lépe porozuměli této nemoci, o ní budeme hovořit v tomto článku.

V mé hlavě je 12 párů nervů. U některých lidí může být některý z těchto nervových párů chybný. To vede k stavu, kdy se pacient stane neschopným.

To je to, co způsobuje neuralgii trigeminu.

Triggerová neuralgie existovala po staletí. Ve skutečnosti to poprvé popsal Cappadocia Arte druhého století.

Nemoc je charakterizován bolestivým tickem, který se cítí jako elektrický šok, který vyzařuje celou tvář mezi lícní kosti a bradu.

Je vždy užitečné vědět co nejvíce o okolních podmínkách, které nás ovlivňují. To je důvod, proč chceme dát čas vysvětlit 5 hlavních rysů neuralgie trigeminu.

1. Co je to trojitá neuralgie?

Neuralgie trojklanného nervu je typ chronické bolesti, způsobené jedním konkrétním nervem. Ve skutečnosti je to ten nerv, který dává název této podmínky. Viníka je pátý lebeční nerv, který navíc je nejdelší nerv v hlavě.

Začíná se objevovat silné klíště. Za prvé, může trvat od dvou vteřin až po celou minutu. Během této doby člověk paralyzuje a není schopna žvýkat nebo dokonce mluvit kvůli intenzitě bolesti.

Když poprvé vznikne problém, slzy zmizí poměrně rychle. Časem může neuralgie trigeminu postupovat, spolu s ním, klíšťata se prodlužují.

Tento nerv má tři větve, které pokrývají oči, pokožku hlavy, čelo a přední stranu hlavy.

To vysvětluje, proč lidé s neuralgií trigeminu mají tendenci pociťovat bolesti v čelisti, tvářích, rtech, zubech a dokonce i dásně.

Musíš obviňovat krev!

Hlavní příčinou tohoto stavu a bolesti, která přichází s ním, není nic než krev. Stlačí trigeminální nerv v místě, kde opouští mozkovou stěnu.

Stává se to proto, že ochranná skořepina, která obklopuje nervy, vyčerpá. To je způsobeno prostě časem nebo kvůli nemoci, která poškozuje myelinový nerv.

Současně toto postupné zhoršování trigeminálního nervu způsobuje abnormální signál k mozku.

Jaký je výsledek? Nejvíce intenzivní bolesti hlavy, které může člověk zažít.

2. Příznaky, které potřebujete vědět

Bolest se náhle objeví. Je krátký, ale tak intenzivní, jako elektrický šok. Nejprve lidé nemusí pochopit, co se stalo. Ve skutečnosti nemusí věnovat pozornost, protože bolest pokračuje velmi rychle.

Postupně se bolestivé záchvaty vyskytují častěji. Po chvíli, stačí se dotknout tváře, žvýkat, mluvit či dokonce čistit zuby vyvolat další útok.

Útoky na bolest trvajíněkolik sekund nebo minutu. Někteří lidé mohou trpět klíšťaty po několik dní. Pak mohou zmizet až do příštího měsíce. Jiní zažívají časté tiky každý měsíc.

Bolest může být patrný přes tváře, čelisti, zuby, jasné, rtů, přinejmenším - očima a na čele, z důvodů, které jsme vysvětlili výše.

Bolest však obvykle postihuje pouze jednu stranu obličeje.

Zpravidla se útoky stávají časnějšími a intenzivnějšími. 3. Kdo obvykle trpí neuralgií trigeminu?

Lidé starší než 50 let zpravidla trpí neuralgií trigeminu. Neměli bychom však zapomínat, že to může mít vliv na mladé lidi.


Tento stav je častější u žen než u mužů, a to je často dědičné. 4. Jaké testy by měly být provedeny?

je třeba pozitivní diagnózou neuralgie trojklanného nervu, že lékaři by

odlišit od jiných onemocnění (například migréna). Diagnóza je založena na třech hlavních faktorech: typ bolesti

  • : v případě, že bolest je příliš krátký, můžete již být jisti, že máte co do činění s trojklanného nervu.Místo bolesti
  • . Určení, které oblasti obličeje je postiženo bolesti, je hlavním prvním krokem v diagnostice neuralgie trigeminu.
  • Co způsobuje bolest: Tento typ neuralgie často dochází po světelných stimulačních tvářích a po žvýkání a mluvení.Pokud oznamte lékaři, odpovědi na tyto otázky, odborník může nařídit následující testy: Test
  • Neurology MRI
  • 5. Jak nakládat s trojklanného nervu

farmakologické léčby Navzdory tomu, lékař vždy ti, kteří vás nejúčinnějších postupů. V tomto případě

jednoduché protizánětlivé a analgetické léky nebudou fungovat. Antikonvulziva

  • se používají k blokování funkcí nervového systému, které způsobují problémy. Tricyklické antidepresiva
  • mohou být také účinné, pokud je bolest konstantní. Chirurgický přístup

Pokud výše popsané dasgy nefungují, lékaři mohou zvážit chirurgický přístup.

To se může pohybovat od jednoduchých až po složitější operace, včetně následujících metod: Ryzotomiya

  • :postup, ve kterém jsou některé nervová vlákna hledal a zničila blokovat abnormální signály bolest. Kompresní balóny
  • : Jedná se o jednoduchou a rychlou techniku. K tomu, chirurgové vložte kanylu, přes kterou prochází malá kulka. Tento balon zkomprimuje trigeminální nervy, aby snížil nadměrnou stimulaci a bolest, která je způsobena.Injekce glycerinu : Jedná se o jinou techniku ​​určenou k izolaci vláken trigeminu a
  • zabraňuje bolestivému "zásahu elektrickým proudem".V případě, pokud žádná z výše uvedených taktik nefunguje, používá se postup nazývaný mikrovaskulární dekomprese.

Jedná se o jemnější zásah. Je to však také nejúčinnější. Nejlepší věc je, že jakmile je aplikována, neuralgie trigeminálního nervu se nevrátí. Takže, jestliže to může být "nejhorší bolest na světě," nemá smysl trpět vždy.

Existuje řešení. Navzdory všemu je nejdůležitější zůstat trpělivý. Sledujte kvalitní lékařskou pomoc a vyzkoušejte různé možnosti, dokud nenajdete ten, který vám poskytne nejlepší kvalitu života. Jak jsou bolesti hlavy a játra

Bolesti hlavy mohou mít mnoho různých příčin: migréna, napětí a bolesti spojené s nezdravým nebo toxické játrech.


Přírodní péče o krk

Přírodní péče o krk

Beauty kůže na krku je mnohem tenčí a má méně olej žlázy , ve srovnání s obličej a tělo. Proto časem zde známky stárnutí se projevují především kožní SAG, vrásek a stařeckých skvrn. Nicméně nedostatečná péče je další příčinou těchto změn vzhledu, a to především proto, že jsme dávat pozor na obličej, ale je to velmi důležitá oblast krku ignorovat.

(Krása)

Voskování: výhody a nevýhody

Voskování: výhody a nevýhody

Dorůstající Krása - jeden z nejoblíbenějších prostředků odstranění chloupků. Pro ty, kteří nevědí, Tato metoda je v podstatě tahem chlupy z kůže, takže je snadno oddělit od folikulu. když existují různé metody a se začínají objevovat, odstranění vosku vlasy je nejlepší, protože zajišťuje dlouhodobé výsledky, na rozdíl od jiných způsobů odstraňování chloupků, jako jsou třísky, kromě toho, že je velmi snadné použití.

(Krása)