Typy příloh ve dvojici


Typy příloh ve dvojici

Sex a vztahy Lidé potřebují lásku a odhodlání vytvořit pocit bezpečí a formování pozitivní sebeúcty. Tvar těchto vazeb do značné míry závisí na tom, jak jste spokojeni.

Ale ne všechny typy upevnění a upevnění jsou vhodné nebo dokonce zdravé. Některé z nich, místo posilování důvěry, způsobují negativní emoce nebo neštěstí. Víte, jaký typ připoutání je k vašemu páru?

V dnešním článku vás vyzýváme, abyste se ponořili do této zajímavé složky lidských vztahů.

1. Úzkostná nebo nejistá vazba

Dáme vám jednoduchý příklad, který pomůže pochopit připoutanost, která způsobuje úzkost nebo nejistotu. Máte obchodní večeři se svými kolegy. Do restaurace jste se ani nedostali, když náhle začnete přijímat zprávy od partnera.

jste se těšili na této večeři setkávat se s kolegy, ale nepodařilo se i několik hodin po startu, jak váš partner už začíná být nervózní. Chce vědět, s kým jste, ať už jste pro něj již smutná, raději byste byl doma místo této večeře?

Postupně se začnete pokoušet rozptýlit jeho strach a obavy, vyvrátit nedůvěru. Téměř jistě víte o tomto typu připoutání. Ale musíte také vědět o kvalitách, které tito lidé často prokazují:

 • Potřebují neustálý důkaz o vaší lásce. Dokonce jde o to, že jste ve skutečnosti nuceni ukázat, že se o ně stále staráte. Někdy se zdá, že i sex je projevem "majetkových práv" namísto opravdové lásky.
 • Věnují velkou pozornost tomu, jak reagujete. Baví se o nevýznamné detaily, představují si něco špatného, ​​co se ve vztahu stane, nebo že je hodláte hodit.
 • Jejich nálada se rychle mění. Někdy - to nejlepší, co může být v životě, když se náhle stávají apatičtí nebo nedůvěřivý, pokud jste udělali něco špatného.
 • Emocionální manipulace používané jako sofistikovaná a efektivní zbraň. Dostávají to, co chtějí, vydíráním nebo ultimátnami, a dokonce hrají roli oběti, aby získali to, co chtějí. Člověk by měl být s těmito lidmi opatrný.

2. Vzdálená nebo studená připoutání

Lidé s tímto druhem lásky se týkají vztahů jinak než jiní. Nevyžadují intimitu, ale jejich potřeby v osobním prostoru a jiné emocionální požadavky nejsou vyjádřeny.

Neznamená to, že vás nemají rádi, ale jejich způsob života a sebevyjádření se neshoduje s vaším. Nedostatek projevů lásky a náklonnosti může v páru způsobit mnoho utrpení.

Které obecné aspekty jsou hodné pozornosti?

 • Nevědí, co dělat s emocemi partnera. Nejsou empatické a neschopné určit pravděpodobné potřeby partnera.
 • Vždy potřebují prostor, fyzický i osobní. Pokud překročíte hranici a postihnete tuto potřebu, mohou se zlobit, rozzlobit a dokonce se cítit zradeni, jako byste záměrně zasahovali do jejich soukromí. Současně nevěnují pozornost vašemu utrpení.
 • Často dávají přednost tomu, aby byli sami. Tímto způsobem se mohou vyhnout vážným závazkům a mají pouze příležitostná setkání.
 • Ačkoli se zdá, že jsou studené, neznamená to, že nemají emocionální potřeby. Místo toho je skrývají.
 • Tito lidé mají obvykle vlastní představu o tom, jaké vztahy by měly být. Mohou dokonce mít plný koncept svého "ideálního partnera". Ale je to ideál, který nikdo nemůže dosáhnout, což opět způsobuje spoustu bolesti.

3. Spolehlivá příslušnost

Lidé ve vztazích, které jsou postaveny na důvěryhodnosti, jsou emocionálně stabilnější a získávají více z těchto vztahů. Ale co je to tajemství? Co vytváří toto zabezpečené připojení?

 • Tento druh závazku je založen na vzájemné důvěře. Zralý, vyvážený a sebevědomý člověk se nebojí odpovědnosti a buduje budoucnost se svou milovanou osobou.
 • Žádný žárlivý nebo podezřelý. Nikdo se nepokouší ovládat, protože vztahy jsou založeny na důvěře.
 • Samozřejmě potřebujete svůj osobní prostor, ale uznáváte, že partner také potřebuje. Rešpektujete potřebu další osoby ve vesmíru, stejně jako blízkost a pochopte důležitost práce v týmu.
 • Můžete zahájit dialog a zacházet s argumenty s respektem. Chápete, že všechny vztahy mají své rozdíly, ale pokoušejí se vzdát potřebě mít pravdu a vybudovat mosty pro dosažení dohody demokratickým způsobem.
 • Neexistuje žádná manipulace ani sebeoblíbení. Poslouchejte jeden druhého, neztrácejte důvěru a každodenně se nemusíte starat o spory, ale starat se o svého milovaného.

Chcete-li dosáhnout, nezapomeňte, že zdravé vztahy jsou postaveny na spolehlivém spojování,ale v praxi, vztahy mají určité rysy všech tří zmíněných typů.

Například, není vždy špatné žárlit v některých případech. Někdy potřebujeme více osobní a fyzický prostor, jen abychom zůstali klidní. Chtěl bych však mít vztahy - řekněme, že 80% - mělo známky spolehlivého uvěznění. Zbytek může být další extrémy.

Takže teď nám můžete říct, proč to máte rádi? A jak vás váš partner miluje vzájemně?


Wisdom - je možnost odmítnout nedůležité

Wisdom - je možnost odmítnout nedůležité

Sex a Vztah Winston Churchill kdysi řekl, že jste nikdy dostat k cíli, když se házet kameny na každého psa, který štěká. Někdy nevěnujte pozornost věcem, které nemůžete změnit, je chytrý způsob, jak se přesunout a odmítnout to, co za to nemá cenu. A teď ... odkud víme, že "stojí za pozornost" a co není?

(Sex a vztahy)

Emocionální nestabilita: proč každý den je jiný

Emocionální nestabilita: proč každý den je jiný

Emocionální nejistota pokrývá výkyvy a pády ve vaší mysli, které můžete trpět krátkou dobu. Nejčastěji možná nevíte, odkud pocházejí náhlé součty nebo apatie. Především je důležité objasnit toto: existuje mnoho různých typů emoční nestability. Není pochyb o tom, že existuje nějaká vážná porucha osobnosti, během níž vzestupy a pády jsou chaotické a ničivé, mohou se vyvinout do komplexní neurózy, která vyžaduje odpovídající psychologickou léčbu.

(Sex a vztahy)