Terapie vlna: Výhody pletení


Terapie vlna: Výhody pletení

Pletení. Toto slovo jste si pravděpodobně již stará babička byl obraz, který sedí a úplety svetry pro někoho z rodiny ... Těžko můžeme myslet na nic jiného od reality. Dnes se pletení stalo společenským fenoménem, ​​který má mnoho prospěšných vlastností pro vaše fyzické a duševní zdraví. Chtěli byste vědět o výhodách pletení?

Dnes na našich stránkách nabízíme další informace o tomto tradičním hobby, okouzlující a originální zároveň. No, jste připraveni vyzvednout si pletací jehly?

výhody pletení smyčky mozek

levá, pravá smyčka, vzít trochu barvy vlasů, předat ho ... Pletení - to není něco, co velmi jednoduchý nebo takové, takže se můžete naučit za minutu. Vyžaduje rytmus, duševní schopnosti a neustálou aktivitu rukou. Budete nesmírně potěšeni, že vidíte svůj vlastní vícebarevný šátek, svetr pro rodilou osobu nebo originální peněženku, kterou nikdo jiný nemá.

Pletení je společenský jev, který mnozí nazývají "péče o vlasy", to je cvičení s velkým zdravotním přínosem a je doporučeno všem a všem. Skvělé, malé, mladé, staré, muži, ženy, děti s problémy s jejich chováním, ti, kteří trpí stresem.

Zjistěte si všechny užitečné vlastnosti pro pletení níže.

1. Pletené vlaky obě hemisféry mozku

Jednoduchý akt procházení nití příze z jedné jehly do druhé značně zlepšuje koordinaci. Zmícháním produktu, který pletíte, vyvinete agilitu mysli, která dále zlepší váš rytmus a koordinaci.

Může být nečekané, ale pletení je opravdu léčebné pro lidi s problémy s motorickými dovednostmi. Navíc bylo zjištěno, že pletení zvyšuje pozornost a koncentraci u dětí s duševními poruchami. Nezůstávejte! Učte malé členy vaší rodiny, aby se pletly. Tato lekce není určena pouze starým babičkám!

2. Redukuje stres

Mnoho lidí se často setkávají v parcích, aby se pletli. Sedí na pláži, uzavírají nitě a pletací jehly a začínají pracovat, uvolňovat a komunikovat, nebo se prostě zaměřují na činnosti, zatímco jejich problémy a obavy zmizí z dohledu.

Pletení uvolňuje. Ruční práce a soustředění pozornosti na určité činnosti je klíčem k klidnému stavu mysli, který je tak nezbytný pro ty, kteří jsou ve stresu nebo úzkosti.

3. Pletení zlepšuje náladu

Jak jsme již zmínili, mnozí lidé se často setkávají, aby si udělali pletení a vzájemně si povídali a vykonávali tento zajímavý úkol. Pletení podporuje komunikační dovednosti, přináší nové přátele a přivádí lidi dohromady ...

Nicméně, nemusíte jít domů na plet. Zůstaňte sami, umožní vám užít si mlčení vašich myšlenek, což zvýší hladinu endorfinů pro relaxaci a příjemný pocit pohody.

4. Zlepšuje schopnost pohyblivosti

Samozřejmě můžete si všimnout, jak inteligentní jsou vaše babičky ruce, když se plete tím, že vytvoří drahocennou ručně vyráběnou přízi. Může trpět osteoartrózou nebo bolestí v syndromu karpálního tunelu, ale její prsty se pohybují přirozeně.

Pletení je cvičení, které udržuje ruce v neustálém pohybu a zabraňuje jejich tuhosti a tuhosti. Přemístěním rukou si je zahřejete, ulehčíte a méně znatelné. Toto cvičení by mělo být prováděno alespoň jednou denně. Ti, kteří trpí artritidou, mohou být trochu jednodušší.

Je třeba také poznamenat, že pletení zlepšuje jemné motorové dovednosti dětí. Pomáhá také zlepšit jejich dovednosti psát a dělá děti více kvalifikované.

5. Pletení zvyšuje sebeúctu

Je to úžasné pro vás? Jak může jednoduché pletení zlepšit sebeúctu? Pletení - to není jen záliba, to má určitě cíl: spojit pár rukavic, svetr, podzimní svetr. Ukončení práce na nějakém oděvu může být odměnou, to je nastavení cíle a jeho dosažení.

Je něco potěšeno tím, že dáme dárek někoho, kdo není pro vás lhostejný, oblečení, pro jehož vytvoření jste strávili spoustu hodin. Je to víc než jen dárek: dáváte svým lidem čas, vaši představivost, umění a pocity.

Pletení - to není staré umění pro staré babičky. Kombinuje generaci a má mnoho terapeutických vlastností. Často mluvíme o výhodách každodenní půlhodinové chůze nebo pití sklenici teplé vody s citronem, ale dnes vás zavoláme, abyste začali nový zvyk: začněte pletení dnes.


Jak se vyrovnat se ztrátou bolesti

Jak se vyrovnat se ztrátou bolesti

Během našeho života prožíváme chvíle štěstí, pochybností, zoufalství a smutku. Ztráta někoho z vašeho rodáka se vždy stává "náhle" , i když má člověk dlouhou a těžkou bolest. Psychologická příprava na tuto událost není možná. Teprve tehdy, když se "stalo", začnete cítit bolest a hořkost ztráty. Přestože nejsme vždy připraveni čelit ztrátě lidí, kteří jsou blízko nás, ale měli bychom se naučit, jak to udělat, protože to je nevyhnutelná součást života.

(Užitečné návyky)

Návyky, které poškozují střevní zvyky

Návyky, které poškozují střevní zvyky

Užitečné zánět, plyny, nitrobřišního tlaku ... Střevo má důležitou funkci v těle, a samozřejmě v jistém smyslu to je také spojena s úzkostí a stresu. Mnoho faktorů ovlivňuje jejich zdraví, problémy mohou někdy způsobit syndrom dráždivého střeva. Co mám dělat? Jaké zvyky, které poškozují střeva, musíte vědět?

(Užitečné návyky)