Tenosinovit: zánět zápěstí a kloubů nohou


Tenosinovit: zánět zápěstí a kloubů nohou

název Zajímavá fakta může zdát trochu divné, ale ve skutečnosti je to problém, nemoc, že ​​většina našich čtenářů alespoň jednou v životě řešit.

Tenosinovitida jezánět ochranného obalu kolem šlachy.Toto je onemocnění lokalizované v oblasti zápěstí a kloubů nohou a je doprovázeno bolestí a komplikací pohybu.

Může se najednou objevit ve formě otoků nebo zarudnutí na kůži. Navzdory absenci poranění je bolest silná a zvyšuje se i během odpočinku.

Odborníci zdůrazňují důležitost včasné diagnózy. To neumožní, aby zánět poškodil šlachy a šlachy vagíny a způsobil vážnější problémy. V případě pocitu nepohodlí konzultujte s lékařem. Níže uvádíme všechny důležité informace o tenosinovite.

Tenosinovto: vyčerpávající bolesti kloubů

Chcete-li si představit, co je tendonitida, měli byste se podívat na šlach. Tato ideální struktura fixuje svaly rukou na kosti.

Šlacha je pokryta sáčkovou membránou, která chrání a izoluje ji. To je přesně to místo, kde se objevuje zánět a bolesti se cítí.

ihned patrný, něco tenosinovit ovlivňuje ohýbání sval, což znamená, že nejdříve nepohodlí vznikající při ohnuté ruce a chůzi.

Vše začíná mírným nepohodlí, ale postupně se rozvíjí do zánětu, otoku a může dokonce způsobit horečku.

Kdo je v rizikové skupině?

Tenosinovita je výraznější pro ženy, stejně jako pro ty, kteří se zabývají sporty nebo fyzickou prací, jako jsou krejčí, řezníci a zubní lékaři.

seznámit se s:úžasné výhody hořčíku

Jaké jsou příznaky tenosinovitidy?

 • Bolesti v zápěstí, kotníku, noze nebo patě.
 • začervenání nebo otoky, které nezůstanou po několik dní. Když k tomu dojde, bolest se nezbaví ani během odpočinku.
 • Prsty rukou a nohou "krk", pokud se pohybují.
 • Malá holka se může objevit na prstech a prstech kvůli infekci.
 • Denní činnost, chůze vyžaduje velké úsilí a způsobuje velké nepohodlí.

Co způsobuje tenosinovitidu?

hlavních příčin zánětu šlachové pochvy - opakující se pohyby rukou a nohou a špatné držení těla, což je jeden z hlavních faktorů.

Tyto opakující se pohyby a dlouhé způsobené třením mezi šlachou a kostí, ke kterému je připojen.Opakované mikrotraumata ruce a šlacha plášť obklopující šlachy způsobuje zánět.

Quervain syndrom, kde jeden z nejčastějších úrazů spojených s tenosinovitom - syndromem, de Quervain je. De Quervain syndrom

- bolestivý zánět šlach palce.

 • Pohyb každodenní, jako je převzetí na rukou malého dítěte, šití, potiskem nebo dokonce hrát na klavír může způsobit tento typ tenosinovitu.
 • fyzickým traumatem palec, řekněme nepostřehnutelné přetržení šlachy může také vyvolat onemocnění.
 • Tkáň jizvy nemusí umožňovat řádnou funkci šlachy.To je něco, co je třeba mít na paměti, a to může způsobit syndrom de Quervain. Léčba chronické tenosinovitu

léčby tenosinovitu hlavním cílem - je odstranit zánět. Pouze lékař může předepsat nejlepší léčbu.

kombinace fyzikálního rehabilitačního lékařství - nejběžnější metodou léčby.

Přečtěte si také: Symptomy hypokalcémie-

 • tichou nemoc, měli byste dát ruku a nohou odpočinku a zůstat v klidu po dobu několika dnů. Použijte elastický obvaz.
 • Teplá a studená terapie je také účinná.
 • teplá koupel s přídavkem rozmarýnu uvolnění svalů a zmírnění zánětu.
 • Doporučený zázvorový čaj.Zmírňuje bolest a zánět.
 • Fyzikální terapie - velkou pomoc při léčbě tenosinovitu. Dozvíte se o cvičení, které můžete udělat doma k obnovení zdraví a pohyblivost.

Tyto základní úpravy, jejichž cílem je odstranit stres a tlak na šlachy.

V neposlední řadě je důležité dodat, že tenosinovit může opakovat, a proto je důležité věnovat pozornost vaše držení těla a pohyby.

Zadat odbornou pomoc, nepracovali více než normou, a pamatujte, že spoje by měly být chráněny více, než se zdá.


Legenda červené řetězce osud

Legenda červené řetězce osud

Paulo Coelho ve své knize „The Alchemist“ napsal: „Ty nikdy nebude moci uniknout z jeho srdce, a tak je lepší poslouchat, co chce říct ...“ K dispozici je dlouholetý mýtus, že navzdory ti, jejichž vztahy jsou nyní souzeni mezi ostatními lidmi a vzdálenost jim odděluje, neustále spojují červenou nitku osudu.

(Zajímavosti)

Některé vzdychy znamenají mnohem víc než polibek

Některé vzdychy znamenají mnohem víc než polibek

ŘEkněme, že vzdych jsou odpovědi na to, co cítíme ve vzduchu. Mnoho povzdechů obsahuje víc lásky než jakýkoli polibek. Co je za těmito bukolickými frázemi? Překvapivě svět emocí, včetně literatury a populární psychologie, vytvořil velmi romantický obraz povzdechů. Vzdychá - to je o trochu víc než úleva, když uvolníme hrozivý stres.

(Zajímavosti)