Tenosinovit: zánět zápěstí a kloubů nohou


Tenosinovit: zánět zápěstí a kloubů nohou

název Zajímavá fakta může zdát trochu divné, ale ve skutečnosti je to problém, nemoc, že ​​většina našich čtenářů alespoň jednou v životě řešit.

Tenosinovitida jezánět ochranného obalu kolem šlachy.Toto je onemocnění lokalizované v oblasti zápěstí a kloubů nohou a je doprovázeno bolestí a komplikací pohybu.

Může se najednou objevit ve formě otoků nebo zarudnutí na kůži. Navzdory absenci poranění je bolest silná a zvyšuje se i během odpočinku.

Odborníci zdůrazňují důležitost včasné diagnózy. To neumožní, aby zánět poškodil šlachy a šlachy vagíny a způsobil vážnější problémy. V případě pocitu nepohodlí konzultujte s lékařem. Níže uvádíme všechny důležité informace o tenosinovite.

Tenosinovto: vyčerpávající bolesti kloubů

Chcete-li si představit, co je tendonitida, měli byste se podívat na šlach. Tato ideální struktura fixuje svaly rukou na kosti.

Šlacha je pokryta sáčkovou membránou, která chrání a izoluje ji. To je přesně to místo, kde se objevuje zánět a bolesti se cítí.

ihned patrný, něco tenosinovit ovlivňuje ohýbání sval, což znamená, že nejdříve nepohodlí vznikající při ohnuté ruce a chůzi.

Vše začíná mírným nepohodlí, ale postupně se rozvíjí do zánětu, otoku a může dokonce způsobit horečku.

Kdo je v rizikové skupině?

Tenosinovita je výraznější pro ženy, stejně jako pro ty, kteří se zabývají sporty nebo fyzickou prací, jako jsou krejčí, řezníci a zubní lékaři.

seznámit se s:úžasné výhody hořčíku

Jaké jsou příznaky tenosinovitidy?

 • Bolesti v zápěstí, kotníku, noze nebo patě.
 • začervenání nebo otoky, které nezůstanou po několik dní. Když k tomu dojde, bolest se nezbaví ani během odpočinku.
 • Prsty rukou a nohou "krk", pokud se pohybují.
 • Malá holka se může objevit na prstech a prstech kvůli infekci.
 • Denní činnost, chůze vyžaduje velké úsilí a způsobuje velké nepohodlí.

Co způsobuje tenosinovitidu?

hlavních příčin zánětu šlachové pochvy - opakující se pohyby rukou a nohou a špatné držení těla, což je jeden z hlavních faktorů.

Tyto opakující se pohyby a dlouhé způsobené třením mezi šlachou a kostí, ke kterému je připojen.Opakované mikrotraumata ruce a šlacha plášť obklopující šlachy způsobuje zánět.

Quervain syndrom, kde jeden z nejčastějších úrazů spojených s tenosinovitom - syndromem, de Quervain je. De Quervain syndrom

- bolestivý zánět šlach palce.

 • Pohyb každodenní, jako je převzetí na rukou malého dítěte, šití, potiskem nebo dokonce hrát na klavír může způsobit tento typ tenosinovitu.
 • fyzickým traumatem palec, řekněme nepostřehnutelné přetržení šlachy může také vyvolat onemocnění.
 • Tkáň jizvy nemusí umožňovat řádnou funkci šlachy.To je něco, co je třeba mít na paměti, a to může způsobit syndrom de Quervain. Léčba chronické tenosinovitu

léčby tenosinovitu hlavním cílem - je odstranit zánět. Pouze lékař může předepsat nejlepší léčbu.

kombinace fyzikálního rehabilitačního lékařství - nejběžnější metodou léčby.

Přečtěte si také: Symptomy hypokalcémie-

 • tichou nemoc, měli byste dát ruku a nohou odpočinku a zůstat v klidu po dobu několika dnů. Použijte elastický obvaz.
 • Teplá a studená terapie je také účinná.
 • teplá koupel s přídavkem rozmarýnu uvolnění svalů a zmírnění zánětu.
 • Doporučený zázvorový čaj.Zmírňuje bolest a zánět.
 • Fyzikální terapie - velkou pomoc při léčbě tenosinovitu. Dozvíte se o cvičení, které můžete udělat doma k obnovení zdraví a pohyblivost.

Tyto základní úpravy, jejichž cílem je odstranit stres a tlak na šlachy.

V neposlední řadě je důležité dodat, že tenosinovit může opakovat, a proto je důležité věnovat pozornost vaše držení těla a pohyby.

Zadat odbornou pomoc, nepracovali více než normou, a pamatujte, že spoje by měly být chráněny více, než se zdá.


Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Jak klíčit semínko citronu doma Zajímavá fakta

Lemon je jedním z nejcennějších citrusů po celém světě, a to díky rozšířenému používání plodů v kuchyni, a to díky své léčivé vlastnosti. Jednou z největších přínosů citronů je, že jsou velmi snadné růst a jsou k dispozici všem. Pokud máte dostatek místa na zahradě, můžete ze semínek pěstovat citron.

(Zajímavosti)

Co mluví o vás během spánku?

Co mluví o vás během spánku?

Máte obvyklý postoj, ve kterém cestujete do země snů? Nehovoříme o situaci, kterou vědomě používáte při spánku, ale o situaci, kterou nakonec přijmete, když překonáte spánek. Tato otázka je důležitá, protože situace během spánku je hodně o vás. Zjistěte více! Řekni mi, jak spíš a řeknu ti, kdo jsi Existuje mnoho výzkumů o vztahu mezi lidmi a spánkem.

(Zajímavosti)