Tampony a syndrom toxického šoku. Buďte opatrní! Zajímavosti syndrom


Tampony a syndrom toxického šoku. Buďte opatrní! Zajímavosti syndrom

toxického šoku (TSS) -není novým fenoménem, ​​a to i přes četné snahy zabránit mu, nemoc i nadále brát život v různých částech světa.

Příčinou této vážné nemoci jsou toxiny způsobené bakteriemi zlatý staphylococcus. Manifestace a distribuce STH jsou spojeny s ženskými hygienickými produkty, včetně tamponů.

I když není toxický šokový syndrom je velmi časté, ale úroveň úzkosti je vysoká, stejně jako v minulých letech, ale přesto existují případy nedozírné následky.

Jedním z nich je notoricky známý příběh amerického modelu Lauren Wasser, která ztratila v důsledku nemoci pěšky.sedmadvacet celebrity zahájila soudní spor proti společnosti „Koteks“ (Kotex Natural Balance), předložila své tvrzení, že jejich výrobky vyvolalo infekci, která málem stála život.

Ačkoli hygienických výrobků výrobci tvrdí, že méně než polovina všech evidovaných případů způsobeno výhradně použitím tamponů, ale přísné varování a doporučení proti jejich používání jsou další data.

Co je syndrom toxického šoku?

syndrom toxického šoku - vážné a někdy smrtelné onemocnění způsobené bakteriemi, jako je Staphylococcus aureus (Staphylococcus aureus) a pyogenní streptokoky (Streptococcus pyogenes). Hodnoty reprodukci těchto organismů spouští produkci silné toxiny, které mohou vést k sepsi a dokonce i smrt.

Nikdo není imunní vůči této hrozné trápení, ale brzy případů se vyskytuje u žen během menstruace používat tampóny.

poprvé vyšlo najevo, v díky 1980 na výzkum mikrobiologa Philip Tyerno a jeho tým. Zjistili, že příčinou jsou ty podmínky a prostředí, které syntetické materiály vytvářejí pro bakterie. značné množství ze seznamu nebezpečných látek již zakázány v průmyslové výrobě, ale TSS zůstává významné riziko, jak případy onemocnění se vyskytují v budoucnu.

třeba poznamenat, že velké procento onemocnění spojená nejen s používáním tamponů, ale i z jiných důvodů, včetně chirurgických zákroků.

Doporučujeme také seznámit se: Krevní sraženiny během menstruace

Jak jsou tampony spojené se STS?

Až dosud ještě ne zcela potvrzené údaje o vztahu mezi nemocí a použití prostředků hygieny během menstruace, ale silný argument

jsou četné případy, které byly zaznamenány v průběhu posledních desetiletí. Bakteriologie a infekční onemocnění, odborníci se domnívají, že s ohledem na umístění tamponu do pochvy a jejich absorpční kapacity,

aureus produkuje více toxinů, a životního prostředí se stává vhodnější pro další šlechtění. V této oblasti se také zvyšuje koncentrace kyslíku, což také zvyšuje riziko výskytu a šíření infekce. To je důvod, proč odborníci doporučují používat tyto hygienické výrobky s opatrností a

vždy zvolit nejnižší vhodnou úroveň absorpce. Také by v žádném případě neměl být stejný tampon ve vagině ponechán po dobu delší než 8 hodin, měly by být měněny častěji.

Jak se manifestuje syndrom toxického šoku?

Nejčastější příznaky jsou obecný pocit nepohodlí, vysoká horečka, závratě a zmatenost.

V průběhu času se také sníží tlak,

kůže prochází určitými změnami, objeví se zvracení a průjem. Z důvodu neočekávaného a náhlého vývoje onemocnění může způsobit vážné poruchy, jako je selhání ledvin, jaterní a srdeční problémy.

Pokud nezačnete okamžitou léčbu, pak takové případy mohou mít smrtící konec.

Jak léčit STH?

Typicky léčba zahrnuje zavedení tekutiny do těla a antibiotika, které pomáhají zastavit tvorbu toxinů.

Kromě toho předepisují léky na obnovu životně důležitých funkcí, včetně léků pro snížený tlak. Důležité je

udržovací terapie a zajištění požadovaného množství tekutiny v těle. Při abscesu dochází k odvodnění, aby se odstranil hnůj.

Pacienti musí nutně zůstat pod lékařským dohledem, aby odborníci mohli kontrolovat arteriální tlak, dýchání a fungování důležitých orgánů.

Další zajímavý článek: Snížený a vysoký krevní tlak: příčiny a symptomy Jak mohu zabránit nástupu syndromu toxického šoku? ◊ Navzdory skutečnosti, že tampony nejsou tak často příčinou infekce, nikdo není pojištěn od ní. Zvláštní riziko se zvyšuje, pokud nedodržíte pravidla používání hygienických výrobků.

Nemůžete je nechat ve vagině po dobu delší než 8 hodin, měli by být změněny každé 4-5 hodiny.

Pokud máte významné sekreci během menstruace, pak je lepší použít

podšívku nebo menstruační kalíšky.

 • Nejlepším řešením je nechat tampony na takových příležitostech, jako je výlet na pláž, sport, nebo když to potřeba diktuje vaše oblečení. Nejlepší je použít nízké absorpční prostředky.
 • Čím více absorbují tekutiny, tím vyšší je riziko vzniku STH. Tampony by měly být uchovávány na suchém chladném místě, aby se zabránilo vzniku bakterií.
 • Syndrom toxického šoku - onemocnění, které vyžaduje okamžitou léčbu, jinak jeho důsledky mohou být smrtící.
 • Pokud máte příznaky popsané výše, zvláště pokud existují vhodné rizikové faktory, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.


  úRazy a nemoci prsty

  úRazy a nemoci prsty

  Zajímavosti Je důležité vybrat si boty a dávají přednost ten, který nekomprimuje prsty příliš mnoho. Když se vrátíte domů, musíte boty odstranit, aby vaše nohy netrpěly. Thumbs jsou často zapomenuty. Nechceme pamatovat si je, až sodík, nebo až poté, co je deformace kloubů začne tvořit burzitidy (hallux vulgus), což je velmi bolestivé.

  (Zajímavosti)

  Některé vzdychy znamenají mnohem víc než polibek

  Některé vzdychy znamenají mnohem víc než polibek

  ŘEkněme, že vzdych jsou odpovědi na to, co cítíme ve vzduchu. Mnoho povzdechů obsahuje víc lásky než jakýkoli polibek. Co je za těmito bukolickými frázemi? Překvapivě svět emocí, včetně literatury a populární psychologie, vytvořil velmi romantický obraz povzdechů. Vzdychá - to je o trochu víc než úleva, když uvolníme hrozivý stres.

  (Zajímavosti)