Mastek a rakoviny vaječníků


Mastek a rakoviny vaječníků

Zajímavá fakta My všichni někdy užilo mastek, známý také jako dětský prášek nebo jinými produkty, do níž náleží. Mastek se používá v různých případech a nejvíce se to stane v kosmetice a práškových výrobků pro péči o dítě.

ale nedávné studie ukázaly, že v přítomnosti určitých složek v pudr, nadměrné používání těchto výrobků může vést k rakovině vaječníků.

Co je to talku?

pudr skládá hlavně z mastek nebo křemičitan hořečnatý, který je směsí křemíku, hořčíku, kyslíku a vodíku. Ve své přirozené formě obsahuje mastek toxickou látku známou jako azbest. Podle četných studií může vést k různým druhům rakoviny. Od roku 1970, federální předpisy ve Spojených státech ukázala, že mastek neobsahuje azbest.

Dnes mastek obvykle vykorystovuyet jako základní složka v kosmetických prostředcích, a jinými látkami, které se obvykle používají ženy. Typicky se používá absorbovat přebytečný tuk nebo vlhkosti, udržet pokožku v suchu a vyhnout vzhled lézí.

Z tohoto důvodu mnoho žen jej použít jako ženskou hygienu, protože kvůli mastek intimních partií zůstávají suché a bez zápachu.

Nicméně, podle American Cancer Society, některé studie ukázaly, že může být vazba mezi použití talku v oblasti genitálií a rakoviny vaječníků. Všechny studie potvrdily, že mastek se může dostat do dělohy, vejcovodů a vaječníků, způsobující zánět vnitřních orgánů, stejně jako vytvoření příznivých podmínek pro růst rakovinných buněk.

Použití mastku v péči o dítě může také ovlivnit vzhled rakoviny vaječníků, protože mastek částice, které projdou ženského reprodukčního systému, mohou přetrvávat ve vaječnících několik let, což by mohlo způsobit vážné onemocnění v dospělosti.

Studie provedená v roce 1971 ukázala, že mastek částice byly detekovány v 75% nádorů, která byla zkoumána. V jiné studii provedené v osmi zemích, 19 různých vědci zjistili, že ženy, které mastek byl aplikován na genitáliích, 30-60% vyšší riziko vzniku rakoviny vaječníků.

Zatímco American Cancer Society oznámila několik varování o vztahu mezi použitím mastku a rakoviny vaječníků, úřad Food and Drug Administration stále není doporučeno odebrat z trhu výrobky, které obsahují mastek a nenutí výrobce uvést dlouhodobá rizika použití těchto přípravků, zejména v genitální oblasti. Varování

použití mastku Přesto, po přezkoumání výsledků četných studií po celém světě, velký počet zdravotnických zařízení, a dokonce i někteří výrobci mastek rozhodla upozornit veřejnost o správném používání těchto výrobků.

American Academy of Pediatrics již doporučuje použít dětský pudr k léčbě a prevenci opruzenin. Toto rozhodnutí bylo přijato po objevení skutečnosti, že mastek může vyvolat poškození plic dítěte a způsobit vážné problémy s dýcháním.

Na dětském prášku značky Johnson & Johnson poskytuje značku, která doporučuje používat pouze prášek uvnitř a vyhnout se kontaktu s poškozenou kůží nebo očima a nosem a možného ohrožení problémy s dýcháním.

Sdružení pro prevenci rakoviny naznačil, že všechny výrobky, které obsahují mastek měl varovný štítek, který jasně označuje spojitost mezi mastku a zvýšeným rizikem rakoviny vaječníků, „Pravidelná aplikace mastku na přirození ženských může významně zvýšit riziko vzniku rakoviny vaječníků.“


8 Potravin a nápojů, které mohou způsobit migrénu

8 Potravin a nápojů, které mohou způsobit migrénu

Migrény jsou jedním z nejčastějších důvodů pro návštěvu lékaře po celém světě. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je to jedna z hlavních příčin zdravotního postižení. Jedná se o silnou bolest pulsu v jedné nebo obou chrámech, která je téměř vždy doprovázena závratě, rozmazaným viděním a citlivostí na světlo.

(Zajímavosti)

5 Výrobků, díky kterým máte unavený vzhled

5 Výrobků, díky kterým máte unavený vzhled

Jaký vzhled máte v poslední době? Lidé vám řekli, zda jste si sama všimli, že máte více unavený vzhled než obvykle? Myslíte si, že jste dobře jedli? Je možné, že jste zkreslili svou vlastní krásu, aniž byste ji věděli, konzumovat jídlo, které způsobuje unavený vzhled. Možná jste si mysleli, že důvodem bylo, že jste příliš mnoho pracovali nebo trochu spali.

(Zajímavosti)