3 Nejlepší způsoby, jak využít zázvor a vlastnosti


3 Nejlepší způsoby, jak využít zázvor a vlastnosti

Přírodní produkty Ginger - tlustý sukovitý kořen, který se používá po dlouhou dobu ve vaření a to zejména v alternativní medicíně. Více než 3000 let se používá v Asii, ačkoli země původu rostliny není známa. Kořen

postupně rozšířil z Asie po celém světě, a Zázvor je k dispozici téměř v každém supermarketu.

Toto koření se používá v kuchyních různých zemích dát pokrmy ochutnat buď sladké nebo pikantní. Zázvor je dobře známo, speciální poznámky, což dává mísu, a že je bohatým zdrojem živin, které jsou velmi zdravé.

V supermarketech a obchodech s kořením se nachází v různých formách. Chceme sdílet tři nejlepší způsoby využití zázvoru a jeho přínosů pro zdraví.

Zázvor čaj je jedním z nejběžnějších použití protizánětlivých, analgetik a antioxidačních vlastností zázvoru. Dokonale zklidňuje bolest a uvolňuje tělo po tvrdém, vyčerpávajícím dni.

  • Složení 1 lžíce čerstvě mletého zázvoru 1 šálek
  • vařící vody 1 čajová lžička medu
  • Citronová šťáva (volitelně)

Příprava Rub lžíci čerstvého kořene zázvoru v šálku a zalijeme vařící vodou. Přidejte nějaký med a citrónovou šťávu, abyste získali chuť. Také v tomto receptu můžete nahradit vařící vodu na vroucí mléko.

čerstvého zázvoru nádobí

pikantní zázvor na vědomí dokonalý poskytovat výrobky a jídla jedinečnou chuť. Částka, kterou chcete použít, závisí na vašich preferencích. Tento koření lze oloupat, rozdrtit nebo nakrájet na kusy.

Ginger přidán do těchto potravin: maso

  • rýžové saláty
  • ryby a mořské plody oleje ochutit chleba
  • cukroví dezertní pudinky

I zázvor prášek lze zakoupit v obchodě již zem, jako je snadno připravit zázvoru doma ze sušeného kořene. Pokud se rozhodnete sami třít, nejdříve propláchněte kořen a usušte na slunci, nebo lépe - v troubě.

Když je zázvor úplně suchý, nakrájejte jej a protřete maltou nebo kávovou mlýnkou.

Prášek zázvor lze použít:

  • pro výrobu čaje.
  • v džusy a pruhy.
  • přidat chuť k jídlu.
  • jako salátový dresink.

Jaké vlastnosti má zázvor?

Zázvor je prokázán jako silný přírodní protizánětlivý prostředek, který zmírňuje různé typy zánětlivých bolestí. Obsahuje antioxidanty potřebné k boji proti volným radikálům ak prevenci nemocí.

Vzhledem k vysokému obsahu vitamínů a minerálních látek, je to skvělý pomocník pro vaše zdraví, dokonale posiluje imunitní systém a pozitivně ovlivňuje celkový stav těla. Potřebujete více důvodů, jak ji přidat do vaší stravy?

Posiluje imunitní systém

Ginger posiluje imunitní systém tím, že zvyšuje produkci leukocytů a vytváří ochrannou bariéru proti mikroorganismům, které mohou ovlivnit vaše zdraví.

Bojuje s nevolností a závratě

Od starověku to bylo používáno jako přírodní prostředek pro žaludeční problémy, včetně nevolnosti, závratě, zvracení a průjem. PodleNatural Standard,výzkumné organizace pro validaci dat, existují vědecké důkazy, že tato rostlina pomáhá snižovat nevolnost a zvracení, které vznikají během těhotenství. Ale účinek trvá trochu chvíli a zázvor je třeba užívat v malých dávkách.

Boj s migrénami

Kvůli protizánětlivým a analgetickým vlastnostem kořen zázvoru zmírňuje napětí, záněty a bolest způsobené migrénami.

Pomáhá rychleji spalovat tuky

Studie provedená na Maahstrychtově univerzitě v Nizozemsku zjistila, zázvor má vlastnosti, které urychlují metabolismus a pomáhají tělu spalovat tuky snadněji.

A to vše kvůli jeho termogenní účinek, který zvyšuje schopnost těla odstranit tuk během fyzické aktivity. Kromě toho zázvor dává pocit sytosti, takže nemusíte přejíždět.

To je lék proti rakovině

Zázvor je členem seznamu potravin, které jsou známé pro své protirakovinné vlastnosti. Ve studii provedené University of Michigan Cancer Center, výzkumníci zjistili, že zázvor zpomaluje růst rakovinných buněk ve vaječnících.


Naučte se vyčistit játra do týdne

Naučte se vyčistit játra do týdne

Natural znamená Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Má pozoruhodnou schopnost regenerovat sama, ale je také jedním z orgánů, které nejvíce trpí špatnou výživou, zlozvyků a negativních emocí. Tento článek vysvětluje, jak jasné játra po dobu sedmi dnů. Jak víme, že naše játra jsou přetíženy?

(Lidových opravné)

Nejúčinnější pro léčbu gastritidy

Nejúčinnější pro léčbu gastritidy

Přírodní prostředky Bohužel v současné době Gastritida je jednou z nejčastějších poruch trávení, což se stává poměrně často a postihuje lidi všech věkových kategorií. Velmi často se stává její příčinou je špatná strava, která vede k poškození žaludeční sliznice. gastritida obvykle doprovázena silnými bolestmi břicha.

(Lidových opravné)