Příznaky, které vyžadují pozornost ve stáří


Příznaky, které vyžadují pozornost ve stáří

užitečné návyky Pokud nechcete věnovat pozornost, můžete snadno minout důležité příznaky jsou náznaky, že něco může být se svým starším blízkými špatně.

I když je normální cítit „bolest“, když zestárnou, ale neznamená, že byste měli ignorovat všechny známky toho, že vaše tělo vám dává.

Koneckonců, některé projevy mohou být příznaky vážného zdravotního problému. Je velmi důležité poradit se s lékařem, pokud máte neobvyklé nebo opakující se příznaky , i když máte pocit, že se nemusíte bát.

Očekávání jejich magického zmizení může poškodit vaše zdraví.

neobvyklé dušnost

Bolest na hrudi je jen jedním z mnoha příznaků infarktu. Mohou se lišit od každé osoby.

Například, pokud se po krátké procházce vás obtížné dýchání, mohlo by to být prvním příznakem, že se tepny částečně nebo zcela zablokována. To může vést k infarktu.

Pokud zjistíte, že je pro vás velmi obtížné dýchat, musíte jmenovat lékaře. Jiné příznaky mohou být tíha v hrudi nebo závratě.

Náhlé závratě nebo problémy s rovnováhou a koordinací

mrtvice příznaky jsou nejasné, ale pokud je znáte méně pravděpodobné, že je ignorovat.

Náhlé obtíže při chůzi a náhlá ztráta rovnováhy a koordinace jsou příznaky mozkové mrtvice u starších osob a mladých lidí.

Měli byste také věnovat pozornost těmto příznakům:

  • Závažný závrat;
  • Problémy s jazykem;
  • Špatný řeč slov;
  • Špatný zrak;
  • Slabost nebo necitlivost obličeje, nohou nebo rukou.

Pokud máte takové příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

vaginální krvácení po menopauze

Pokud se setkáte s vaginální krvácení po menopauze, nejlépe co nejdříve odvolat ke gynekologovi, protože to není normální. Některé případy krvácení mohou být méně závažné než jiné.

Je však třeba vzít v úvahu možnost, že krvácení může být příznakem vážného onemocnění, jako je rakovina. Neměli byste to lehce vzít. Je také důležité pravidelně se poradit se svým lékařem, i když nemáte vaginální krvácení.

Erektilní dysfunkce a pokročilý věk

Tato podmínka, která je obvykle velmi častá u starších osob a s největší pravděpodobností se objevuje v průběhu let.

Asi 22% mužů ve věku 60 let je impotentní.

Kromě zřejmého problému, pokud jde o sexuální potěšení, může být také kvůli srdečním onemocněním, cukrovce a dalším. Ačkoli je výskyt takových problémů obvykle spojen s věkem, může to být také způsobeno zvýšenou úrovní stresu nebo deprese.

Venujte pozornost těmto příznakům, protože to může znamenat víc než jen starší osoba. ○ Zácpa a stárnutí ○ Zácpa vede k tomu, že pracujete mnohem víc než je nutné, když jdete na toaletu. Toto

zvyšuje pravděpodobnost vzniku hemoroidů.

Když trpíte zácpou jen příležitostně, může to být považováno za normální a starší lidé se mohou cítit častěji, než se očekávalo.

To může také znamenat, že něco blokuje vaše židle. Může to být nádor, polyp nebo jiná obstrukce. Když

zácpa

chronická, může udělat vyprazdňování příliš komplikované. Vyplňuje střeva a pak prostě nemůžete jít na toaletu. To se nazývá střevní obstrukce. Pokud máte vy nebo vaši rodinu častou zácpu, doporučuje se, abyste se obrátili na svého lékaře. Slabá barva ve stáří Může se lišit v závislosti na tom, co denně konzumujete. Železné doplňky a průjmy vám mohou způsobit například ztmavnutí stolice.

Jakákoli hnědá nebo zelená barva stolice je normální.

Nicméně

Pokud zjistíte přítomnost černých nebo krvavých výkalů, můžete mít příznaky krvácení v horním gastrointestinálním traktu.

To může být způsobeno ulcerací, hemoroidy, divertikulitidou a dalšími onemocněními trávicího traktu, které vyžadují větší pozornost u starších osob.

Abnormality v hrudníku

Ačkoli můžete zjistit rakovinu prsu, všimnete si jistého otoku, existují další příznaky méně známé:zánět;

Citlivost nebo změna barvy;

Izolace bradavky;

Změna tónu pleti prsou.

  • Rakovina prsu je méně častá u mužů než u žen, ale to neznamená, že nemohou trpět tímto typem rakoviny.
  • Proto je důležité, aby se muži i ženy neustále kontrolovali.
  • Kožní problémy u starších
  • Vývoj rakoviny kůže je velmi častý u starších

. Jak víte, tento typ rakoviny se může objevit bez ohledu na barvu pleti. Dávejte pozor na jakékoliv náhlé zranění kůže nebo vzhled krtků.

To je způsobeno skutečností, že kožní léze, které nejsou zcela vyléčené, mohou být zhoubné.

Existuje mnoho nemocí, které mohou ohrozit váš život, pokud je ignorujete. Je důležité neustále věnovat pozornost malým příznakům, které tělo dává.Nezapomeňte

, že předtím, než uděláte nějaké závěry, vždy promluvte se svým lékařem o jakýchkoli obavách z těchto příznaků. Je zřejmé, že je důležité poslouchat vaše tělo a v případě potřeby vyhledat lékařskou pomoc, protože vám umožní pokračovat ve zdravém a šťastném životě.

Známky rakoviny kůže, které by neměly být ignorovány

Pokud jde o ochranu kůže před poškozením sluncem a rakovinou kůže, mnoho lidí nepřijímá nezbytná opatření.


6 Způsobů, jak zlepšit činnost štítné žlázy přirozeně

6 Způsobů, jak zlepšit činnost štítné žlázy přirozeně

ŠTítná žláza je relativně malá žláza v krku, která je tvarována jako motýl. Je umístěna v přední části krku. Především je tato malá žláza odpovědná za regulaci hormonálních a metabolických procesů. Obsahuje protein tyreoglobulinu, který pracuje s jódem pro stimulaci sekrece hormonů, aby bylo dosaženo optimálního fungování vašich orgánů, tkání a buněk.

(Užitečné návyky)

Je špatné spát v podprsenku?

Je špatné spát v podprsenku?

Otázka nošení podprsenky byla vždy ostrá a kontroverzní. Je prospěšné pro zdraví žen? Ať tak či onak, 80% žen nosí podprsenku, ale naše otázka dnes je jiná: je bezpečné spát v ní? V tomto článku najdete odpověď na tuto otázku. Je to opravdu dobrý nápad nosit podprsenku? Opakovaně jsme se dotýkali problému nošení podprsenky na této webové stránce.

(Užitečné návyky)