Mrtvice příznaky, které by měly vědět


Mrtvice příznaky, které by měly vědět

Zajímavá fakta Mrtvice je spojena s vysokým krevním tlakem, sedavý způsob života a hojnost volných radikálů v těle.

Fajčiari, stejně jako ti, kteří zneužívají alkohol a jsou ve stresu, jsou také ve vysoce rizikové skupině.

V tomto článku hovoříme o důležitých příznacích mrtvice.

Co potřebujete vědět o mrtvici? Když

krev nebude obíhat správně a dostatečně krmit mozek, buňky nedostávají živiny a kyslík, v uvedeném pořadí, zemřou.

Kardiovaskulární Nemocise řadí k třetímu počtu úmrtí v západní Evropě a nejprve mezi ty nemoci, které vedou k invaliditě. Jsou také spouštěcím faktorem pro vývoj neurologických deficitů u starších osob.

typy závitů jsou mrtvice, v závislosti na oblasti mozku,ovlivňují: Ischemická mrtvice

Tento typ cévní mozkové příhody je také nazýván occlusion útok nebo mozkový infarkt, ke kterému dochází, když je krevní zásobenínáhle zastaví.

To se může stát kvůli ucpání určitých tepen, které jsou odpovědné za dodávání krve do mozku. To může být způsobeno akumulací vápníku,embolizmunebo arteriosklerózou. Hemoragické mrtvice

Tento typ mrtvice dochází v důsledku prasknutí mozkových cév nebo prostřednictvím vrozené aneurysma, nebo v důsledku vysokého krevního tlaku.

Krvácení způsobuje mrtvici kvůli zastavení průtoku krve do mozku,nebo protože krevní tlak na strukturu mozku.

Po odstranění sraženiny bude trvat 24 až 48 hodin, než určíte, které oblasti byly poškozeny.

Jak zjistit cévní mozkovou příhodu?

Bez ohledu na to, co je příčinou, nebo typ mrtvice, pacient stále potřebuje naléhavou lékařskou péči, protožemrtvice dochází náhle a může způsobit vážné komplikace, jen pár minut. Kromě toho závažnost mrtvice závisí na velikostikrvácení.

Závažnost poškození se může lišit v závislosti na rychlosti lékařské péče. Proto je velmi důležité znát příznaky mrtvice.

Pokud jste v nebezpečí, měli byste se více věnovat následujícím projevům přístupu k mrtvici:

Vedoucí závratě a problémy při chůzi

  • Protože krevní zásobení mozku je sníženo, můžete se cítit závratě.
  • Existuje narušení rovnováhy a koordinace, což je důvod, proč můžete začít ublížit.
  • Každá akce související s pozorností bude porušena.

slabost nebo necitlivost Jedním z příznaků mrtvice je, že člověk je schopen zvýšit své ruce (jeden nebo dva najednou) a udržet je ve vzduchu.

Existuje také znecitlivění, jsou problémy s zvedáním předmětů, nebo když je těžké něco držet.

Mnoho lidí nemusí mít věci v rukou.

Kromě toho může na nohou vzniknout brnění nebo necitlivost. Musíte chvíli sedět a sedět, protože žádné končetiny nemohou fungovat správně.

Problémy s řečem

V mrtvici jsme nejen obtížné chodit, ale i mluvit.

nerozluštitelný jazyka, neschopnost najít správný názor termny nebo nekonzistentní jazyk - je také příznakem mrtvice.

Paralýza obličejového nervu

Kromě problémů s výrazem myšlenímrtvice může způsobit paralýzu obličejového nervu.

To je pocit podobný anestezii, kterou zubní lékař provádí, aby odstranil zub. Jinými slovy, pacient se nemůže usmívat nebo otevřít oči . Paralýza je vždy přítomná pouze na jedné části obličeje.Můžete také zažít jiné typické problémy spojené s mrtvicí, jako je rozmazání obrazu, ztmavnutí v očích.

Nesnesitelné bolesti hlavy

všichni cítíme

bolesti hlavy, někdy silné. Nicméně před mrtvicí může být migréna tak silná, že se ji nemůžete zbavit.Bolest se objeví najednou, doprovázená závratě, nevolností nebo dokonce zvracením. V případě hemoragické mrtvice může člověk ztratit vědomí.

Hlavní charakteristikou těchto příznaků je, že se mohou objevit náhle a obtížně je pozorovat. Venku si může myslet, že pacient je unavený, rozpakaný nebo dokonce opilý.

Když se objeví příznaky

na několik vteřin nebo minut a pak zmizí, může to znamenat přechodný mrtvicí, jehož příznaky by také neměly být ignorovány. To naznačuje, že krev neživímozku

správně a že v budoucnu to může vést k vážnému mrtvici.V tomto případě by mělo být naléhavé zajistit, aby zdravotnický personál mohl správně diagnostikovat problém.Mnoho zdravotních sester nebo záchranářů může provést výslovnou diagnózu kontrolou obličeje, rukou a řeči

.

Diagnostika zahrnuje tři fáze:Obličej: Analyzuje se, zda má pacient nedobrovolnou asymetrii při snižování obličejových svalů.

Ruce: Zkontroluje se, zda se může pacient úmyslně pohybovat rukama, zda má pocit brnění nebo znecitlivění v rukou.

  • Jazyk: Otázky jsou kladeny na to, zda má pacient nějaké potíže s mluvením, zda jeho řeč zní jako opilý nebo narkoman.


5 Známky, že máte intuitivní inteligence

5 Známky, že máte intuitivní inteligence

Intuitivní inteligence dnes v módě. Není zdaleka racionální přístup s logickou analýzou, kterou aplikujeme na svět a měříme jej jako IQ. Mluvíme o několika typech inteligence. Každý člověk uspěje v jedné dimenzi, která je založena na její velikosti a úspěchu v životě. Spisovatelé jako Howard Gardner mluví o důležitosti lidské intuice.

(Zajímavosti)

„Syndromem zlomeného srdce“ - kardiomyopatie u žen

„Syndromem zlomeného srdce“ - kardiomyopatie u žen

Zajímavosti „syndrom zlomené srdce“. Toto není prohlášení z básně. Mluvíme o samostatné formě kardiomyopatie, která podle lékařů převážně postihuje ženy. Také známý jako kardiomyopatie takotsubo (napětí), a je často doprovázena stresem a některé příznaky, které byste měli vědět. V tomto článku vás zveme, abyste se dozvěděli více o této poruše jak pro vaše zdraví, tak pro harmonii s vámi.

(Zajímavosti)