Smutný příběh o dívce s velkými hýžděmi


Smutný příběh o dívce s velkými hýžděmi

Zajímavosti Tento příběh se stalo v nedávné devatenáctého století, kdy otroctví převládaly ve světě, jsou děsivé příběhy o únos a obchodování čteme dnes. Mnoho lidí bylo zraňováno otroky vlastníky otroků.

V tomto článku chceme říci smutný příběh Saarty Bartman, mladou ženu přivedl ze severní Afriky do Evropy a dal na displeji pro veřejnost v aktu za zázrak, protože její velké hýždě, jsou příliš vypyraly a vzhledem k jeho výraznými genitáliemi.

Tato africká mladá žena trpěla genetickými anomáliemi. Její nepřirozeně velká jako Evropané, hýždě způsobil velký zájem veřejnosti.

Únos a otroctví

Saarte Bartmanová byla potom dvacet a v její vesnici žila obyčejný život. Narodila se v rodině Hottentot u řeky Gampus, na území moderní provincie Východního mysu.

Patřil africké etnické skupiny kotviště - lidé, kteří kdysi žili jednoduchý život na venkově, které se zabývají v zemědělství, pěstované zvířata mají své zažité zvyky a tradice, a samozřejmě, uctívali své bohy.

Tato mladá žena, nevěděl nic o tom, co bylo na obzoru krásné africké země a kontinentu mezitím již dlouho vystaveny útokům a útokům a spustoshuvavsya Evropanů zná.

Život se radikálně změnil v den, kdy dva francouzští: Hendrik Caesar a Alexander Dunlop - přivedli ji do Evropy. Uviděli tělo Saarty fyziologickou funkci, kde se rozhodl, aby se hodně peněz.

Tato mladá žena trpí chorobou, která je známá jako steatopygie - velmi běžné nemoci u afrických kmenů, jako je Khoisan kmenů Křováci a Hottentots a někteří lidé luk, ale to je v nadměrné hromadění tukové tkáně v oblasti hýždí, stejný je v zásadě častým výskytem a pro všechny, kteří trpí obezitou.

Saarty ale případ byl zřejmě velmi světlý a oba muži viděli tuto dívku, jak zbohatnout tím, že ukazuje ji na veletrzích a divadla v Londýně.

"Černá Venuše"

V domě Saarts, podobné hýždě byly považovány za znamení krásy. Ale stále má extrémně velké hýždě a v Evropě se stala černá dívka slavná a získala přezdívku "Hottentotskaya Venus".

Každý, kdo jí říkal černá Venuše nebo "Hottenton Venus", není náhodou. Koneckonců, volat ji tak, chtěla naznačit její sestup a etnickou příslušnost.

Bez znalosti nebo porozumění cokoli, co se děje, byl Saart několik dní na jevišti v několika divadlech v Londýně.

Tento takzvaný výkon byl nesmírně jednoduchý a docela ponižující. Mladá žena musela stát před diváky nahá a prostě ukázala své nestandardní formy všem, kteří si zakoupili lístky a jejichž oči byly plné podezřelých očekávání.

Velkou část publika, která by se dala očekávat, byla muži. Zástupci různých společenských tříd, bez váhání, zaplatili spoustu peněz, aby viděli mladou ženu Hottentot s velkými hýžděmi.

Den po dni, každý večer a tak po čtyři dlouhé roky byla mladá žena ukázána publiku. Saart Bartman nedobrovolně a neochotně se stal atrakcí, která pro tuto ženu přinesla skutečné psychické trauma.

Muži, kteří ji zotročili, se stali velmi bohatými a bez váhání se rozhodli pokračovat v jiných evropských městech. Tak, když čtyři roky pracoval v Londýně, oba Francouzi Hendrik Caesar a Alexander Dunlop šli do Paříže. A opět měli neuvěřitelný úspěch.

zlobí, hladové a zvědavé pohledy pojídání mladí Afričané Saartu, tito muži používají nejen pro placené řečnictví, diváci byli ochotni nejen se podívat na velké hýždě žen, ale také platit pro soukromé intimní služby.

Bylo to, že se Saart, mladá žena s velkými hýžděmi, stala velmi slavnou a její "majitelé" se stali ještě bohatšími. Že je ponižující nikdo si pamatoval pro kategorií, jako jsou humanismus, občanských práv a svobod v Evropě osvíceného o divochy se nedomnívá, že Afričané byli považováni za domorodce a další kolonie.

Naštěstí brzy na počátku dvacátého století, Spojené státy začaly abolicionistické hnutí, hnutí za zrušení otroctví černochů v Británii, Francii a některých dalších zemích, hnutí za zrušení otroctví v koloniích.

Po poznání ponižujícího a zneužívajícího postavení Saaretha Baartmana se zástupci organizace abolitionistů "africké asociace" pokusili o jeho propuštění. K tomu bylo nutné prokázat, že byla v Londýně na pozici otroka.

Zástupci tohoto hnutí v představení Saarte Bartmana viděli nepřijatelné ponížení a rozrušení, které vedly k okamžitému zrušení všech vystoupení mladé ženy.

Pobouřený French Hendrick Caesar a Alexandr Dunlop chráněny a mluvil na svou obranu, že Saarta všichni dělali svou vlastní vůli, nikdo nucené a kromě toho, že se jí to líbí.

A oni přinesli své slovo ke smlouvě podepsané ženou o práci s muži. V důsledku toho byly vztahy s francouzskými muži kvalifikovány jako "smlouva" a otázka byla uzavřena. Tento dokument však byl napsán v holandštině, v jazyce, který mladá žena určitě nevěděla.

Konec života utrpení

Kritika představení Černé Venuše se stala tak silná, že francouzští majitelé otroků byli nuceni ji zavřít a prodávat Saartovi. Byla prodána jednomu francouzskému dealerovi, který také chtěl využívat slávu mladé ženy v jejich zájmu.

Tyto zájmy byly ještě ponižující a hanebné. Začal organizovat soukromé přehlídky, kde vystavoval mladé Afričany v klubech, na pařížských ulicích, spolu s dalšími ženami, které se podílely na prostituci. Takže od té doby Saart, známý všem jako Černá Venuše, je přístupný všem mužům, kteří chtějí mít sex s dívkou s velkými hýžděmi.

To trvalo několik let, až do té doby postupně tento celý svět utrpení a bídy nakonec nezačal ovlivňovat jeho zdraví. Až do dnešního dne není známo, jaká byla přesná příčina její smrti, ale není obtížné si představit ... syfilis, tuberkulózu, pneumonii a samozřejmě velkou zármutek. Obrovský smutek v životě, kterému se nikdy nepodařilo překonat. V této chvíli si možná myslíte, že její tvrdý, ponižující život konečně skončí a že po smrti nalezla žena z Pennsy Afriky s velkými hýžděmi místo k odpočinku. Ale není tomu tak, a všechno bylo úplně jiné.

Pozůstatky Sarah nebyly pohřbeny podle křesťanských obřadů, přestože v prosinci 1811 byla pokřtěna v katedrále v Manchesteru.

Její tělo bylo připraveno, rozloženo, studováno a demonstrováno během přednášek o antropologii jako "důkaz" o tom, jak blízcí jsou černoši k opicím. Po jejím smrti byla těla Saareta Bartmana znovu vystavena až do roku 1974, tentokrát v Muzeu lidských práv v Paříži. Mozok, jeho pohlavní orgány a kostra byly utěsněny a vystaveny. A všechno zůstalo až do sedmdesátých let, kdy bylo nakonec rozhodnuto udržet toto svědectví lidské krutosti a dopad otroctví na veřejný život.

skutečný mír Saarty Bartman přišel, když jihoafrický prezident Nelson Mandela v roce 1984 formálně požádala francouzské orgány o pozůstatky mladé ženy přivést zpět do Afriky pro pořádný pohřeb.

Ve Francii o této žádosti diskutují po dobu celých osm let. Po dlouhé debatě a debatě ve francouzském parlamentu

6. března 2002, Francie dala svůj souhlas. Pozůstatky Saartiho Baartmana byly vráceny do Jižní Afriky 6. května 2002, kde byly 9. srpna 2002 pohřbeny na kopci nedaleko města Hanky, více než dvě stě let po jejím narození. Konečně se vrátila do své domorodé africké země, kterou viděla od narození a nikdy nemusela odejít. Zde našla mír a pokoj, které si zaslouží na této zemi.

Žena s velkými hýžděmi, nebo Černá Venuše, je dalším příkladem těch příběhů, které by se nikdy neměly vyskytnout a které by se samozřejmě neměly opakovat.


Tři typy mysli: co máte?

Tři typy mysli: co máte?

Zajímavosti v oboru psychologie a osobního rozvoje lidí hovořit o tři typy inteligence nebo tři velmi specifické mentální přístup. Každá z těchto typologií zahrnuje zvláštní dynamiku, která je charakterizována řadou efektivních a užitečných schémat myšlení. Na druhé straně by mělo být jasné, že ne všichni lidé se vejdou do jednoho exkluzivního typu mentálního zaměření.

(Zajímavosti)

Co dělat s metabolickým zhoršením? Zajímavosti

Co dělat s metabolickým zhoršením? Zajímavosti

Představte si tento scénář: budete trávit každý měsíc na různých diet, počítat každou kalorií v pohodě, ale výsledky ještě nepodařilo dosáhnout. Nelze obnovit žádné gramy , a proto vypadá, že je stále. Proč se to děje? Obvykle v takových případech by mělo jít k lékaři nebo na výživu ke specialistovi přidělený vám dietu, aby vyhovoval vašim osobním potřebám.

(Zajímavosti)