Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny


Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Zajímavá fakta Vědci ze Stanfordovy College of Medicine na Stanford University v Kalifornii vyvinuli něco úžasného. Mají vytvořili molekulu, která může být jedním z nejlepších spojenců v boji proti rakovině vaječníků a rakoviny slinivky ... A to může udělat za pár měsíců.

molekula v současné době stále ještě v experimentální fázi, ale výsledky testů provedených na laboratorních potkanech, velmi pozitivní. Molekula působí povzbudivě. to nejen zastaví růst nádorových onemocnění, ale způsobuje regresi.

Studie se objeví v různých zdrojích, včetně časopisu „Stanford Medicine“. Vědci jsou velmi doufá, že můžeme najít lék na tohoto závažného onemocnění v blízké budoucnosti.

„baseballové rukavice“ proti rakovině vaječníků a slinivky břišní

Oni molekuly zvané „baseball rukavice“. Přesně tak vypadá a funguje. Za prvé, používá návnadu k "zachycení" rakovinných buněk. Pak je odstraní ze hry, stejně jako baseballová rukavice.

Amato Hiachcha - v čele této důležité studie. On a jeho tým se snaží najít praktické nové způsoby, jak k léčbě rakoviny vaječníků a rakoviny slinivky břišní.

Tyto dvě nemoci mají mnoho společných vlastností. Hiachcha se proto rozhodla, aby vypracovala studii, která může být užitečná pro rakovinu. Tady je to, co mají společného:

 • Obě tyto choroby jsou obvykleobtížné odhalit v raném stádiu. Mají také tendenci postupovat velmi rychle.
 • Nádory se objevují ve vaječnících nebo pankreatu. Po zjištění jsou postižené části těla chirurgicky odstraněny.
 • Poté pacient podstoupí chemoterapii a radioterapii.
 • Léčba obvykle velmi agresivní. Pacient zůstává slabý. Bohužel tyto postupy také nevylučují riziko návratu k rakovině.

Nyní se podívejme na to, jak tato molekula funguje a jak to může změnit léky a léčbu rakoviny.

molekula, která odstraní rakovinné buňky ze hry

Jak již bylo zmíněno, že rakovinné buňky v vaječníků a slinivky vyvíjet velmi rychle. V době, kdy je pacient diagnostikován s rakovinou, mohou být ovlivněny také jiné orgány.

 • Rakovina, která je doprovázena metastázami, je pro výzkumníky velkou výzvou. To je také zdroj úzkosti pro rodiny a pacienty.
 • Zatím je většina lékařských výzkumů zaměřena na hledání způsobů, jak zpomalit progresi rakoviny, aby pacientovi poskytla dobrou kvalitu života.
 • Nicméně, Dr. Amato a jeho tým vyvinuli molekulu, která nejen zastaví růst nádorů, ale také způsobí regresi.

Molekula působí jako návnada. Kombinuje protein ze šestého genu a zastavuje růst nádoru a ničí ho.

 • To dělá tím, že zastaví funkci tyrosinkinázového receptoru - důležité prvky pro přežití a růst rakovinných buněk.
 • Tato molekula, známá také jako "baseballová rukavica", může pacientovi zcela vdechnout. To platí, pokud je léčba kombinována s chemoterapií pro větší účinnost.

Tudíž tato molekula ničí nádor a onemocnění se zhoršuje. Naděje do budoucnosti

Výzkum je stále v experimentální fázi. Dosud byly výsledky testovány na zvířatech.

Stále čekáme na dlouho očekávaný přechod k klinickým zkouškám. Nakonec, pacienti s rakovinou vaječníků a slinivky břišní čekají na léčení své nemoci.

Tato molekula se nazývá MYD1-72. Vědci doufají, že bude schopen poskytnout následující výhody:

Může to být

 • méně agresivní doplňková terapie.Léčba této molekuly neovlivní ledviny a imunitní systém pacientů. MYD1-72 vedlo k 95% léčení nemocí zvířat, která nebyla v pokročilém stádiu.
 • V případě metastatické rakoviny je pravděpodobnost úspěchu 51%. V závažnějších případech však lékaři budou i nadále zahrnovat chemoterapii ke snížení aktivity rakovinných buněk.
 • Klinické studie začnou brzy.

Doufáme, že výsledky budou velmi pozitivní. Vědci provádějící tuto studii naznačují vývoj nových molekul nebo "baseballových rukavic" pro léčbu jiných typů rakoviny.

A zatímco budeme sledovat nové úspěchy.


5 Nejlepších rostlinných mléčných nápojů

5 Nejlepších rostlinných mléčných nápojů

Dnes, často mluví o nevýhody kravského mléka. Navzdory tomu, že zůstává jedním z nejvíce konzumovaných druhů mléka, stále více lidí hledá alternativu. To je důvod, proč se považuje za nejlepší alternativu mléko bez rostlinné a laktózy na bázi vody. Má nejen příjemnou chuť, ale také velmi prospěšná pro zdraví.

(Zajímavosti)

Bolest a jeho druhy, které nemohou být ignorovány

Bolest a jeho druhy, které nemohou být ignorovány

Zajímavá fakta Když narazíte na bolest hlavy, bolest břicha nebo nohu, tam je touha, aby se lék proti bolesti dostat se zpátky do jejich podnikání, a ne dávat pozor na bolest. Vskutku není nutné, aby se uvízl v těchto menších typech bolesti, zvláště pokud se vyskytují zřídka. Ale musíte vědět, jaké bolesti jsou opravdu důležité.

(Zajímavosti)