Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny


Nová molekula pro léčbu rakoviny vaječníků a slinivky břišní rakoviny

Zajímavá fakta Vědci ze Stanfordovy College of Medicine na Stanford University v Kalifornii vyvinuli něco úžasného. Mají vytvořili molekulu, která může být jedním z nejlepších spojenců v boji proti rakovině vaječníků a rakoviny slinivky ... A to může udělat za pár měsíců.

molekula v současné době stále ještě v experimentální fázi, ale výsledky testů provedených na laboratorních potkanech, velmi pozitivní. Molekula působí povzbudivě. to nejen zastaví růst nádorových onemocnění, ale způsobuje regresi.

Studie se objeví v různých zdrojích, včetně časopisu „Stanford Medicine“. Vědci jsou velmi doufá, že můžeme najít lék na tohoto závažného onemocnění v blízké budoucnosti.

„baseballové rukavice“ proti rakovině vaječníků a slinivky břišní

Oni molekuly zvané „baseball rukavice“. Přesně tak vypadá a funguje. Za prvé, používá návnadu k "zachycení" rakovinných buněk. Pak je odstraní ze hry, stejně jako baseballová rukavice.

Amato Hiachcha - v čele této důležité studie. On a jeho tým se snaží najít praktické nové způsoby, jak k léčbě rakoviny vaječníků a rakoviny slinivky břišní.

Tyto dvě nemoci mají mnoho společných vlastností. Hiachcha se proto rozhodla, aby vypracovala studii, která může být užitečná pro rakovinu. Tady je to, co mají společného:

 • Obě tyto choroby jsou obvykleobtížné odhalit v raném stádiu. Mají také tendenci postupovat velmi rychle.
 • Nádory se objevují ve vaječnících nebo pankreatu. Po zjištění jsou postižené části těla chirurgicky odstraněny.
 • Poté pacient podstoupí chemoterapii a radioterapii.
 • Léčba obvykle velmi agresivní. Pacient zůstává slabý. Bohužel tyto postupy také nevylučují riziko návratu k rakovině.

Nyní se podívejme na to, jak tato molekula funguje a jak to může změnit léky a léčbu rakoviny.

molekula, která odstraní rakovinné buňky ze hry

Jak již bylo zmíněno, že rakovinné buňky v vaječníků a slinivky vyvíjet velmi rychle. V době, kdy je pacient diagnostikován s rakovinou, mohou být ovlivněny také jiné orgány.

 • Rakovina, která je doprovázena metastázami, je pro výzkumníky velkou výzvou. To je také zdroj úzkosti pro rodiny a pacienty.
 • Zatím je většina lékařských výzkumů zaměřena na hledání způsobů, jak zpomalit progresi rakoviny, aby pacientovi poskytla dobrou kvalitu života.
 • Nicméně, Dr. Amato a jeho tým vyvinuli molekulu, která nejen zastaví růst nádorů, ale také způsobí regresi.

Molekula působí jako návnada. Kombinuje protein ze šestého genu a zastavuje růst nádoru a ničí ho.

 • To dělá tím, že zastaví funkci tyrosinkinázového receptoru - důležité prvky pro přežití a růst rakovinných buněk.
 • Tato molekula, známá také jako "baseballová rukavica", může pacientovi zcela vdechnout. To platí, pokud je léčba kombinována s chemoterapií pro větší účinnost.

Tudíž tato molekula ničí nádor a onemocnění se zhoršuje. Naděje do budoucnosti

Výzkum je stále v experimentální fázi. Dosud byly výsledky testovány na zvířatech.

Stále čekáme na dlouho očekávaný přechod k klinickým zkouškám. Nakonec, pacienti s rakovinou vaječníků a slinivky břišní čekají na léčení své nemoci.

Tato molekula se nazývá MYD1-72. Vědci doufají, že bude schopen poskytnout následující výhody:

Může to být

 • méně agresivní doplňková terapie.Léčba této molekuly neovlivní ledviny a imunitní systém pacientů. MYD1-72 vedlo k 95% léčení nemocí zvířat, která nebyla v pokročilém stádiu.
 • V případě metastatické rakoviny je pravděpodobnost úspěchu 51%. V závažnějších případech však lékaři budou i nadále zahrnovat chemoterapii ke snížení aktivity rakovinných buněk.
 • Klinické studie začnou brzy.

Doufáme, že výsledky budou velmi pozitivní. Vědci provádějící tuto studii naznačují vývoj nových molekul nebo "baseballových rukavic" pro léčbu jiných typů rakoviny.

A zatímco budeme sledovat nové úspěchy.


4 Tipy pro péči o matraci

4 Tipy pro péči o matraci

Jak se správně starat o matraci? Velmi často podceňujeme význam tohoto nenahraditelného atributu života v moderním světě. Koneckonců je to na matraci, které denně strávíme 7 až 9 hodin. Jeho síla, čistota a dobrý stav jsou hlavními složkami správného odpočinku. Vysoce kvalitní matrace poskytují podporu pro páteř a obavy o spánek.

(Zajímavosti)

Příznaky herniated disk

Příznaky herniated disk

Zajímavá fakta Mnoho lidí trpí herniated disk zápasů. Je vedoucí k silné bolesti a postižení vážný problém, a proto je důležité znát příznaky. Jak víte, naše páteř - puzzle se skládá ze složitých anatomických částí: kostí, svalů a vazů, a kdykoliv s nimi mohou způsobit problémy. Zjistíte, proč se to stane, pokud si přečtete tento článek později.

(Zajímavosti)