Způsob, jak zabránit tahy


Způsob, jak zabránit tahy

Zajímavosti Věděli jste, že následky mozkové mrtvice tak vážné, že může dokonce vést ke smrti? To je důvod, proč chceme využít této příležitosti, aby vám řekl v tomto článku o nejlepších způsobů, jakprevenci mrtvice. Pro vás vědět mnohem více informací o potenciálních rizicích naleznete příznaky, které by mohly být varovné známky mrtvice.

Co způsobuje mrtvici?

mrtvice jsou způsobeny ucpání sraženin nebo embolii cévy krovopostachayut mozku nebo krvácení různého původu z nich. Příznaky závisí na tom, která část mozku je poškozena. Hlavními příznaky

V případě cévní mozkové příhody a označenéhoetsya zneužívání a citlivostivého spadnout několik funkcí , první paměť, pohyblivost, jazyk, chování a dokonce myslel. Tyto příznaky spolu s některými dalšími mohou být varovným signálem, který naznačuje určité poruchy. Mohou se vyvíjet pomalu, v některých případech - během několika dnů nebo týdnů.

Signs možné CEH (cerebrovaskulární onemocnění) Necitlivost

  • akutní paralýzy nebo obrnou (slabost) obličejových svalů a / nebo svalů jedné poloviny těla
  • těžko mluvit nebo rozumět
  • rozmazané vidění Velmi závažnou náhlou bolest hlavy s tlakovou
  • vysoký krevní závratě
  • ztrátu rovnováhy nebo kontroly svalů

Pokud jste viděli některý z těchto příznaků, měli byste vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve, protože je spuštěn dříve léčba, tím větší je šance na úplné uzdravení bez výrazného jejich důsledky. Doporučení, aby se zabránilo

CEH sledovat krevní tlak

zvýšený krevní tlak nad 130/80 - velmi vysoký rizikový faktor pro cévní mozkovou příhodu. Vzhledem k tomu, vysoký krevní tlak často nemá žádné projevy, mělimusí podstoupit příslušné přezkoumání svého lékaře, ujistěte se, že tlak na normální úroveň. Pokud tomu tak není, odborník vám rozhodně poskytne důležité doporučení. Některé z nich jsou, a to především souvisí se stravou a změny životního stylu, jako je například, tělovýchovu, odvykání kouření a alkoholu, pokud máte takové návyky.

Pokud krevní tlak nelze kontrolovat, lékař předepíše léky v případě absolutní nezbytnosti.

Sledujte váhu

Kontrola hmotnosti je také důležitá pro prevenci mrtvice. Lidé s nadváhou je důležité snažit se zhubnout a dosáhnout ideální postavy podle doporučení svého lékaře, protože nadváha je dalším rizikovým faktorem pro cévní mozkovou příhodu. Naikraschyy způsob sníženízyty závažíin - fyzické dohodajsme cvičenís a jíst zdravě potravin, význam jíst hodně ovoce a zeleniny, a pokusit se snížit množství potravin bohatých na tuku a cukr co nejvíce.

zdravá strava vyvážená strava - je především zdravé potraviny, spotřeba, která charity skutečně ovlivňuje zdraví. To sníží riziko nemocí, jako je mrtvice, diabetes a vysoký cholesterol, triglyceridy, vysokého krevního tlaku a dalších podmínkách.

Aby vaše jídlo být zdravý, vyhýbáa t esmažená jídla a rychlé občerstvenía zvýšení spotřeby ovoce, zelenina, luštěniny, celozrnné výrobky, ryby, kuřecí nebo krůtí.

Zapamatujte si: "Je lepší předejít, než vyléčit".


Zajímavé skutečnosti o chrápání

Zajímavé skutečnosti o chrápání

Věděli jste, že chrápání je dědičná? To je důvod, proč 70% lidí může mít chrápání, ačkoli mnoho z nich to nedělá každý den. "Ne chrámu." "Nemůžu spát kvůli chrápání manžela." "Musím probudit svou ženu, aby nemohla přestat chrápat." Pravděpodobně jste slyšeli, četli nebo dokonce mluvili o těchto frázích, že?

(Zajímavosti)

Jak zjistit lepek citlivosti

Jak zjistit lepek citlivosti

Zajímavých faktů celiakie - onemocnění způsobené nesnášenlivostí lepku. Ovlivňuje to asi 1 z každých 100 lidí na světě. V některých případech se u lidí vyskytují podobné příznaky, ale diagnóza může být odlišná. konfrontaci s tímto problémem, odborníci zdraví začalo používat termín „nehlyutenova citlivosti na lepek.

(Zajímavosti)