Smažené mandle a rozmarýn pro zlepšení paměti


Smažené mandle a rozmarýn pro zlepšení paměti

Většina lidí je schopna zapamatovat si miliony věcí po celý život. Když si někdo na chvíli něco vzpomene, ale pak zapomene, je to o krátkodobé paměti.

Vzdělávací paměť pomáhá posílit ji v celém životě a učinit z něj silnou, když let prochází a ztrácíme příležitosti, které byly v mladém věku. Čtení, psaní, poslech hudby, učení nebo hraní intelektuálních her může pomoci trénovat paměť, abyste nezapomněli na důležité věci a snižovali riziko vývoje neurodegenerativních poruch.

Dalším klíčem k dobré paměti je zdravá výživa. Naše tělo obdrží potřebné živiny z jídla, které konzumujeme , aby správně fungovalo jak na fyzické, tak na psychologické úrovni. V tomto článku budeme hovořit o specifických výhodách smažených mandlí a rozmarýnu pro paměť.

pomoc paměti s praženou mandlí a rozmarýnu

kombinací mandlí, rozmarýnu a dalších přírodních přísad může být chutnépřirozeným doplňkem využívat mozek a paměť.

Výhody mandlí

Tato ořech obsahuje fenylalanin - látku, která pomáhá mozku produkovat dopamin, adrenalin a norepinefrin. Časté používání mandlí je přínosem pro zlepšení paměti a překonání problémů s depresí.

Vzhledem k vysokému obsahu mastných kyselin a dalších živin stimuluje mozek a nervový systém.  Mandle obsahují stopové prvky a polynenasycené mastné kyseliny, jejichž nedostatek může ovlivňovat mozkové procesy. Jsou důležitým zdrojem

vody, bílkovin, tuku, sacharidů a vlákniny; vitamíny B1, B2, PP, C, A, DYE; vápníku, fosforu, železa, draslíku, sodíku, hořčíku, síry, chlóru, manganu, mědi a zinku. Obsahují také 8 esenciálních aminokyselin, které potřebují naše tělo.  Mandle jsou dokonalým doplňkem zdravé a vyvážené stravy. Jeho spotřeba dává pocit sytosti

a pomáhá řídit touhu po jídle. Výhodyrozmarýn Ve studii publikované v časopise „

léčebných postupů v Psychopharmacology

“, bylo zjištěno, že vůně rozmarýnu přispívá ke zlepšení duševní vývoj. Navíc může zvýšit rychlost a efektivitu, s níž mozog zpracovává informace.Ve studii provedené na University of Northumbria v Newcastle, (UK), se ukázalo, že vůně rozmarýnuzvyšuje skladování při 60-75%. Že

rozmarýn pomůže stimulovat vzpomínky na minulost a zlepšuje paměť pamatovat si jednoduché věci, jako je každodenní skutečností, data, úkoly nebo místech, kde byly ponechány některé věci. Vědci také naznačují, že Vůně rozmarýnu stimuluje schopnost řešit matematické cvičení

, tedy budoucí paměti, což nám umožňuje mít na paměti to, co chceme dělat v budoucnu. Jak vařit smažené mandle s rozmarýnem?Aby bylo možné využít mandlí s rozmarýnem, které jsou nezbytné pro přípravu tohoto receptu, který chutná a je ideální pro okamžité potěšení.

Složení 2 šálky čerstvé celé mandle (340 g)

1 lžíce oleje (16 g)

  • 1 lžíce najemno nasekaného čerstvého rozmarýnu (10 g)
  • ľ lžička mořské soli (3,7 mg)
  • špetka drceného červeného pepře
  • Instrukce Předehřejte troubu na 165 ° C

Zastelit pečení a vyhrazené.

  • V misce smíchejte všechny přísady, dokud není mandlo rovnoměrně pokryté.
  • Umístěte jednu vrstvu mandlové směsi na misku, kterou jste připravili a vložte do trouby.
  • Pečte při teplotě 165 ° C po dobu 20 minut, aby se mandle lehce vyprážely.
  • Nechejte jej vychladnout na pokojovou teplotu a pak si ji užijte!
  • Chcete-li zlepšit paměť, je častěji přidávat toto jídlo do jídelníčku. Je zřejmé, že přínosy budou viditelné až poté, kdy tělo obdrží potřebné živiny.
  • Kromě zlepšení paměti může tento recept také pomáhat kontrolovat úzkost a snížit stres. Vůně rozmarýnu v kombinaci s příznivými účinky mandlí,

stává skvělý spojenec zlepšit náladu.


Léčivé rostliny, které můžete růst doma

Léčivé rostliny, které můžete růst doma

Léčivé vlastnosti rostlin byly vždy zajímavé pro lidi. Pěstování léčivých rostlin u vás doma vždy potřebuje úsilí, a nezáleží na tom, jestli například žijete v malém domě. Potřebujete jen několik hrnců, schopnost napájet rostliny v případě potřeby a trochu osvětlené místo. Aloe Vera, máta, heřmánek .

(Lidových opravné)

Produktů, které mohou být aplikovány na obličej

Produktů, které mohou být aplikovány na obličej

Přírodní produkty Chcete-li dát kůži zdravý lesk a atraktivní vzhled, by měly být použity k péči o její jedinou přírodní produkty. Oni mají nejen pozitivní vliv na stav kůže, ale také nemají žádné vedlejší účinky. Přirozené potraviny však musí být také opatrné, protože některé z nich nejsou vhodné pro jemnou pleť a dokonce jí mohou ublížit.

(Lidových opravné)