Smažené mandle a rozmarýn pro zlepšení paměti


Smažené mandle a rozmarýn pro zlepšení paměti

Většina lidí je schopna zapamatovat si miliony věcí po celý život. Když si někdo na chvíli něco vzpomene, ale pak zapomene, je to o krátkodobé paměti.

Vzdělávací paměť pomáhá posílit ji v celém životě a učinit z něj silnou, když let prochází a ztrácíme příležitosti, které byly v mladém věku. Čtení, psaní, poslech hudby, učení nebo hraní intelektuálních her může pomoci trénovat paměť, abyste nezapomněli na důležité věci a snižovali riziko vývoje neurodegenerativních poruch.

Dalším klíčem k dobré paměti je zdravá výživa. Naše tělo obdrží potřebné živiny z jídla, které konzumujeme , aby správně fungovalo jak na fyzické, tak na psychologické úrovni. V tomto článku budeme hovořit o specifických výhodách smažených mandlí a rozmarýnu pro paměť.

pomoc paměti s praženou mandlí a rozmarýnu

kombinací mandlí, rozmarýnu a dalších přírodních přísad může být chutnépřirozeným doplňkem využívat mozek a paměť.

Výhody mandlí

Tato ořech obsahuje fenylalanin - látku, která pomáhá mozku produkovat dopamin, adrenalin a norepinefrin. Časté používání mandlí je přínosem pro zlepšení paměti a překonání problémů s depresí.

Vzhledem k vysokému obsahu mastných kyselin a dalších živin stimuluje mozek a nervový systém.  Mandle obsahují stopové prvky a polynenasycené mastné kyseliny, jejichž nedostatek může ovlivňovat mozkové procesy. Jsou důležitým zdrojem

vody, bílkovin, tuku, sacharidů a vlákniny; vitamíny B1, B2, PP, C, A, DYE; vápníku, fosforu, železa, draslíku, sodíku, hořčíku, síry, chlóru, manganu, mědi a zinku. Obsahují také 8 esenciálních aminokyselin, které potřebují naše tělo.  Mandle jsou dokonalým doplňkem zdravé a vyvážené stravy. Jeho spotřeba dává pocit sytosti

a pomáhá řídit touhu po jídle. Výhodyrozmarýn Ve studii publikované v časopise „

léčebných postupů v Psychopharmacology

“, bylo zjištěno, že vůně rozmarýnu přispívá ke zlepšení duševní vývoj. Navíc může zvýšit rychlost a efektivitu, s níž mozog zpracovává informace.Ve studii provedené na University of Northumbria v Newcastle, (UK), se ukázalo, že vůně rozmarýnuzvyšuje skladování při 60-75%. Že

rozmarýn pomůže stimulovat vzpomínky na minulost a zlepšuje paměť pamatovat si jednoduché věci, jako je každodenní skutečností, data, úkoly nebo místech, kde byly ponechány některé věci. Vědci také naznačují, že Vůně rozmarýnu stimuluje schopnost řešit matematické cvičení

, tedy budoucí paměti, což nám umožňuje mít na paměti to, co chceme dělat v budoucnu. Jak vařit smažené mandle s rozmarýnem?Aby bylo možné využít mandlí s rozmarýnem, které jsou nezbytné pro přípravu tohoto receptu, který chutná a je ideální pro okamžité potěšení.

Složení 2 šálky čerstvé celé mandle (340 g)

1 lžíce oleje (16 g)

  • 1 lžíce najemno nasekaného čerstvého rozmarýnu (10 g)
  • ľ lžička mořské soli (3,7 mg)
  • špetka drceného červeného pepře
  • Instrukce Předehřejte troubu na 165 ° C

Zastelit pečení a vyhrazené.

  • V misce smíchejte všechny přísady, dokud není mandlo rovnoměrně pokryté.
  • Umístěte jednu vrstvu mandlové směsi na misku, kterou jste připravili a vložte do trouby.
  • Pečte při teplotě 165 ° C po dobu 20 minut, aby se mandle lehce vyprážely.
  • Nechejte jej vychladnout na pokojovou teplotu a pak si ji užijte!
  • Chcete-li zlepšit paměť, je častěji přidávat toto jídlo do jídelníčku. Je zřejmé, že přínosy budou viditelné až poté, kdy tělo obdrží potřebné živiny.
  • Kromě zlepšení paměti může tento recept také pomáhat kontrolovat úzkost a snížit stres. Vůně rozmarýnu v kombinaci s příznivými účinky mandlí,

stává skvělý spojenec zlepšit náladu.


7 Produktů potřebné stravy pro řízení hladiny cholesterolu znamená

7 Produktů potřebné stravy pro řízení hladiny cholesterolu znamená

Přírodní cholesterolu - látky, která (v určitém množství), je nutné pro optimální funkci těla. Přestože cholesterolu je příčinou mnoha chorob, minimální dávka látky podílející se na sekreci některých hormonů a tvorbu některých struktur v těle. stabilní játra produkuje cholesterolu. Nicméně, její hladina může stoupnout v důsledku spotřeby některých potravin, které obsahují cholesterol v jejich složení.

(Lidových opravné)

7 Potraviny, které pomáhají zastavit vypadávání vlasů přírodní prostředky

7 Potraviny, které pomáhají zastavit vypadávání vlasů přírodní prostředky

Kdo nesní o husté lesklé krásné vlasy? Bohužel, mnoho lidí jen sní ho. škodlivé zdravotní problémy životního prostředí je jednoduchá dědičnost často vedou k vypadávání vlasů - i když přirozený proces, ale naprosto spokojený. Existuje mnoho důvodů, proč může vlasy začnou padat: stres, hormonální změny, časté používání chemikálií, vysoušeč vlasů k sušení podobně.

(Lidových opravné)