Kolik vody bych měl denně pít? Užitečné návyky


Kolik vody bych měl denně pít? Užitečné návyky

Asi každý z nás alespoň jednou tsikavsya zda jsme skutečně potřebují pít 8 sklenic vody denně k udržení přiměřené úrovně tělesnou vlhkost a udržovat zdravý životní styl.

Tuto příležitost využijeme k zjištění, zda je tato teorie pravdivá. Navíc se snažíme zjistit, zda může být tato vzácná kapalina nahrazena jinými kapalinami, aby nedošlo v žádném případě k dehydrataci.

K otázce: "Kolik vody bych měl denně pít?" - většina lidí, bez myšlení, okamžitě odpověděla: "8 sklenic." Je to odrazivá odpověď, která v zásadě není zázrak, protože o tom často slyšíme. A navzdory tomu, pro mnoho lidí tato otázka zůstává až do dnešního dne nezodpovězena. Tak se budeme snažit odpovědět v našem článku.

8 sklenic vody denně: je zapotřebí tolik vody?

Nepochybně vědci stanovili potřebné množství vody, které je třeba používat po dlouhou dobu. Navíc, tam bylo několik studií, které nám dávají důvod se domnívat, že teorie 8 sklenic denně není tak úplně pravda, protože to bylo považováno za mnoho let jako vědecky nebylo prokázáno, nebo poskytují 8 sklenic vody prospívá našemu zdraví nebo ne.

Voda v našem těle

Voda je hlavní složkou našeho těla a tvoří téměř 60 procent hmoty našeho těla. provoz všech našich systémů a částí těla jsou závislé na vodě, zda přenos živin k odstranění toxinů, nebo podporují dostatečnou úroveň zvlhčování našich tkání a orgánů. V tomto ohledu když pijeme dostatek vody, cítíme nadměrnou žízeň, což naznačuje, že naše tělo je dehydrované.

Navíc neustále ztrácíme vodu potem, močí, dýcháním nebo exkrementem. Z tohoto důvodu, voda by měla být vždy v našem těle, ale měli bychom vzít v úvahu skutečnost, že každý člověk je jiný a ne všichni lidé potřebují stejné množství vody, aby zůstali zcela hydratovaná. Záleží na životním stylu každého člověka, na počasí a na fyzické aktivitě, do které se zapojuje.

lékařské doporučení pro užívání vody

Když lékaři doporučují pití 8-9 sklenic vody denně, ale ospravedlnit své výpočty, že množství tekutiny, která vyjde v moči může být 3-6 sklenic denně, plus 4 šálky vody ztracené potem , dech a výkaly. Jinými slovy, 8 sklenic vody stačí k posunutí celé množství kapaliny ztracené v průběhu dne.

jednoduchý způsob, jak zjistit, zda stačí si to mokré, když nemáte pocit žízně a barvu moči je jasný, ale pokud budete dodržovat barvu moči a cítí silnou potřebu ve vodě, v takovém případě byste měli věnovat pozornost tomu, zda stačí vám n ‚isthat vodu.

Pro výpočet množství vody požadované v těle, na vědomí následující:

  • Při provádění cvičení: pokud cvičíte každý den, měli byste před pít vodu, během a po cvičení, takže byste měli vypít alespoň tři šálky vody ,
  • V závislosti na povětrnostních podmínkách: lidí, kteří žijí v horkém a vlhkém podnebí potí více než lidé, kteří žijí v suchém a mírným klimatem.
  • Výška: lidé žijící v nadmořské výšce 2500 metrů nad mořem, byste měli pít hodně tekutin, protože močit častěji a jejich dech je rychlejší. Nemoci
  • :pokud trpíte průjmem, zvracením nebo horečkou, v takovém případě je nutné udržovat vysokou úroveň hydratační těla.
  • během těhotenství a kojení: žen je v této fázi jejich života vypít alespoň 13 sklenic tekutin denně, zda voda nebo přírodní šťávy velmi důležité.

Nezapomeňte!

důležité mít na paměti, že množství kapaliny potřebné pro správné hydrataci, lze získat, pokud budete jíst ovoce, jako je meloun a rajčata.

Jestliže si navzdory těmto doporučením, stále máte otázky týkající se množství vody, která vyžaduje vaše tělo, měli byste se poradit s lékařem, protože existují určité podmínky, které mohou omezit příjem tekutin. Proto lidé, kteří mají omezení týkající se využívání vody, nedošlo k jeho nadměrné spotřeby.


Herpes zoster: co potřebujete vědět o příznacích a diagnostice

Herpes zoster: co potřebujete vědět o příznacích a diagnostice

Užitečné návyky herpes zoster (také známý jako herpes zoster) - infekce, která je způsobena virem VZV (varicella-zoster virus). Toto onemocnění postihuje především nervy pod kůží. Hlavními příznaky herpes zosteru jsou záněty a výskyt puchýřlivých vyrážek. Takové vyrážky se objevují podél postiženého nervu, takže jsou snadno viditelné.

(Užitečné návyky)

Užitečné cvičení křečových žil užitečné návyky

Užitečné cvičení křečových žil užitečné návyky

Křečové žíly jsou jedním z nejčastějších onemocnění oběhového systému, a to zejména u žen. Přesto muži mohou trpět touto nemocí. Obecně platí, křečové žíly jsou změny v žilách, které znemožňují normální krevní oběh. ○ Křečové žíly se mohou stát vážným zdravotním problémem, pokud se nemoci nemají správně zacházet.

(Užitečné návyky)