„Syndromem zlomeného srdce“ - kardiomyopatie u žen


„Syndromem zlomeného srdce“ - kardiomyopatie u žen

Zajímavosti „syndrom zlomené srdce“.Toto není prohlášení z básně. Mluvíme o samostatné formě kardiomyopatie, která podle lékařů převážně postihuje ženy. Také známý jako kardiomyopatie takotsubo (napětí), a je často doprovázena stresem a některé příznaky, které byste měli vědět.

V tomto článku vás zveme, abyste se dozvěděli více o této poruše jak pro vaše zdraví, tak pro harmonii s vámi. Pokud budete muset nést velkou odpovědnost na ramenou, zkušenosti stresu a vážné úzkosti, nezapomeňte číst dál!

Co je syndrom zlomeného srdce?

Zažívají selhání v důsledku frustrace nebo ztrátu někoho blízkého, nebo stres, který se hromadí s každým dnem více a více, můžete si dát hrozbu něco podobného k infarktu. Nejprve chceme zdůraznit, že ačkoli je to zvláštní forma "srdečního selhání", není to tak závažné jako infarkt.

Kardiomyopatie, jako je - nemoc, o které stále chybí informace. Poprvé to bylo popsáno v Japonsku v 90. letech minulého století. Název vznikl z toho, že tento typ kardiomyopatie způsobuje deformaci srdečního svalu, který je ve tvaru japonský nástroj, který rybáři používané pro chytání chobotnice. To je nepochybně velmi zajímavé a výmluvné.

negativní emoce, jako smutek, pocity nebo chronický stres může vést k významné deformaci levé komory a zúžení věnčitých tepen. Budete cítit bolest, velmi podobná uškrcení. Ačkoli úmrtnost je poměrně nízká, asi 5%, to je vážný problém se srdcem, které potřebujete vědět.

Jaké jsou příčiny kardiomyopatie zlomeného srdce?

 • Podle odborníků, 90% případů trpí ženami, kteří prodělali stresující fázi svého života. Pamatujte, že stres způsobuje změny v metabolismu těla. Uvolněné velké dávky katecholaminů a s výrazným přebytkem normy mají toxický účinek na srdeční sval.
 • Náhlé stres, zkušenosti nebo emoční šok může také vést k uvolnění adrenalinu a jeden z těchto útoků.
 • Cítíš se, jako bys mi chyběl vzduch a něco, co se ti snaží utopit. Jedná se o kongestivní srdeční selhání, které lze velmi dobře vidět na elektrokardiogramu (EKG). Takový útok je velmi podobný akutnímu infarktu, ale má méně závažné důsledky.

Jaké jsou příznaky syndromu zlomeného srdce?

 • Příznaky se mohou objevit náhle, zejména po vážné emocionální poruchy.

  Nejprve budete mít velmi těžkou bolest na hrudi, pocit pálení, který vám nedovolí normálně dýchat.

 • Velmi často lidé vrhnou studený pot, také tam je bolest v levé ruce. Stejné příznaky se vyskytují i ​​při infarktu.
 • Výše ​​uvedené příznaky jsou typické pro případy, kdy po obdržení špatné zprávy, nebo nějaké problémy, srdce reaguje na zvýšené hladiny katecholaminů a adrenalinu, které ji mohou poškodit. Proto si pamatujte, že konstantní negativní emoce a stres se hromadí pomalu a nakonec může poškodit zdraví srdce.
 • Jak můžete zjistit, že je něco špatně? Věnujte pozornost tomu, jak často se vám unavuje při lezení na nízké schody a zda vaše dýchání chybí. Dalším příznakem je bolest v čelisti nebo v zádech.
 • Je to znamení, že vaše srdce musí vynaložit mnohem větší úsilí k pumpování krve. Dále postupujte podle systematického pocitu únavy během dne a všimněte si, že pokud nenaplníte nohy. Jak můžete zabránit symptomu srdečního tepu?

Informace v tomto článku by měly být varováním pro vás.

Proč je tento typ kardiomyopatie převážně ovlivňován ženami? Podle odborníků jsou ženy mnohem pravděpodobněji stresovány. U mužů je úroveň stresu mnohem nižší, nicméně se jim to nedokáže vyrovnat. To je důvod, proč u mužů je pravděpodobnost srdečního záchvatu pravděpodobnější, což může skončit smrtelně. Stres vás uvědomuje bolení hlavy, svalové a kostní problémy nebo menší poškození srdce, které lze diagnostikovat u pacientů s kardiomyopatií, jako je

 • . Nicméně ženy vyvinuly mnohem účinnější strategie k boji se stresem a pocity než muži. Chcete vědět přesně co?Je pro nás snadnější mluvit.
 • Jsme schopni vyjádřit své myšlenky, pocity a problémy. Upřímná rozhovor pomáhá ženě zbavit se stresu a pro ni je to vážnější problém. Obvykle jsme citlivější a máme lepší intuici.
 • To znamená, že když žena čelí problému, je schopna ji vidět z různých stran a hledisek. Nicméně pro to musíte být optimistický, otevřený světu a mít správnou motivaci.Snažte se poradit každodenním problémům a nenechte je hromadit.
 • Někdy ženy mají tolik odpovědnosti: práce, děti, starší rodiče - že prostě nemůže najít chvíli pro sebe. Může začít uškrtit a dělat to smůlu. Pokuste se provést malé změny ve vašem životě a připomenout si, že si zasloužíte štěstí. Postarejte se o sebe!


  8 Návyky, které komplikovat život

  8 Návyky, které komplikovat život

  Zajímavá fakta My všichni čelí situacím, které testují své fyzické a duševní schopnosti. Život nás nutí vyřešit problémy, které nám pomohou vyrůst a postupně se zpevnit. Někdy však vidíme potíže, kde nejsou. Dokonce jsme vytvářet překážky, které nás odděluje od místa, kde chceme být. Problém je, že ne vždy jsme si vědomi, že to děláme.

  (Zajímavosti)

  Jak udělat svůj domov ekologicky

  Jak udělat svůj domov ekologicky

  My všichni chceme opustit naše děti a vnoučata krásnou planetu, svět plný rozmanitosti, který se stane nádherným dědictvím jejich budoucnosti. Čisté místo, aby zelené plíce Země zaručily pokračování života a harmonie. Víte, že k dosažení tohoto cíle a předcházení ekologické katastrofě je třeba změnit právní předpisy a politiku.

  (Zajímavosti)