„Syndromem zlomeného srdce“ - kardiomyopatie u žen


„Syndromem zlomeného srdce“ - kardiomyopatie u žen

Zajímavosti „syndrom zlomené srdce“.Toto není prohlášení z básně. Mluvíme o samostatné formě kardiomyopatie, která podle lékařů převážně postihuje ženy. Také známý jako kardiomyopatie takotsubo (napětí), a je často doprovázena stresem a některé příznaky, které byste měli vědět.

V tomto článku vás zveme, abyste se dozvěděli více o této poruše jak pro vaše zdraví, tak pro harmonii s vámi. Pokud budete muset nést velkou odpovědnost na ramenou, zkušenosti stresu a vážné úzkosti, nezapomeňte číst dál!

Co je syndrom zlomeného srdce?

Zažívají selhání v důsledku frustrace nebo ztrátu někoho blízkého, nebo stres, který se hromadí s každým dnem více a více, můžete si dát hrozbu něco podobného k infarktu. Nejprve chceme zdůraznit, že ačkoli je to zvláštní forma "srdečního selhání", není to tak závažné jako infarkt.

Kardiomyopatie, jako je - nemoc, o které stále chybí informace. Poprvé to bylo popsáno v Japonsku v 90. letech minulého století. Název vznikl z toho, že tento typ kardiomyopatie způsobuje deformaci srdečního svalu, který je ve tvaru japonský nástroj, který rybáři používané pro chytání chobotnice. To je nepochybně velmi zajímavé a výmluvné.

negativní emoce, jako smutek, pocity nebo chronický stres může vést k významné deformaci levé komory a zúžení věnčitých tepen. Budete cítit bolest, velmi podobná uškrcení. Ačkoli úmrtnost je poměrně nízká, asi 5%, to je vážný problém se srdcem, které potřebujete vědět.

Jaké jsou příčiny kardiomyopatie zlomeného srdce?

 • Podle odborníků, 90% případů trpí ženami, kteří prodělali stresující fázi svého života. Pamatujte, že stres způsobuje změny v metabolismu těla. Uvolněné velké dávky katecholaminů a s výrazným přebytkem normy mají toxický účinek na srdeční sval.
 • Náhlé stres, zkušenosti nebo emoční šok může také vést k uvolnění adrenalinu a jeden z těchto útoků.
 • Cítíš se, jako bys mi chyběl vzduch a něco, co se ti snaží utopit. Jedná se o kongestivní srdeční selhání, které lze velmi dobře vidět na elektrokardiogramu (EKG). Takový útok je velmi podobný akutnímu infarktu, ale má méně závažné důsledky.

Jaké jsou příznaky syndromu zlomeného srdce?

 • Příznaky se mohou objevit náhle, zejména po vážné emocionální poruchy.

  Nejprve budete mít velmi těžkou bolest na hrudi, pocit pálení, který vám nedovolí normálně dýchat.

 • Velmi často lidé vrhnou studený pot, také tam je bolest v levé ruce. Stejné příznaky se vyskytují i ​​při infarktu.
 • Výše ​​uvedené příznaky jsou typické pro případy, kdy po obdržení špatné zprávy, nebo nějaké problémy, srdce reaguje na zvýšené hladiny katecholaminů a adrenalinu, které ji mohou poškodit. Proto si pamatujte, že konstantní negativní emoce a stres se hromadí pomalu a nakonec může poškodit zdraví srdce.
 • Jak můžete zjistit, že je něco špatně? Věnujte pozornost tomu, jak často se vám unavuje při lezení na nízké schody a zda vaše dýchání chybí. Dalším příznakem je bolest v čelisti nebo v zádech.
 • Je to znamení, že vaše srdce musí vynaložit mnohem větší úsilí k pumpování krve. Dále postupujte podle systematického pocitu únavy během dne a všimněte si, že pokud nenaplníte nohy. Jak můžete zabránit symptomu srdečního tepu?

Informace v tomto článku by měly být varováním pro vás.

Proč je tento typ kardiomyopatie převážně ovlivňován ženami? Podle odborníků jsou ženy mnohem pravděpodobněji stresovány. U mužů je úroveň stresu mnohem nižší, nicméně se jim to nedokáže vyrovnat. To je důvod, proč u mužů je pravděpodobnost srdečního záchvatu pravděpodobnější, což může skončit smrtelně. Stres vás uvědomuje bolení hlavy, svalové a kostní problémy nebo menší poškození srdce, které lze diagnostikovat u pacientů s kardiomyopatií, jako je

 • . Nicméně ženy vyvinuly mnohem účinnější strategie k boji se stresem a pocity než muži. Chcete vědět přesně co?Je pro nás snadnější mluvit.
 • Jsme schopni vyjádřit své myšlenky, pocity a problémy. Upřímná rozhovor pomáhá ženě zbavit se stresu a pro ni je to vážnější problém. Obvykle jsme citlivější a máme lepší intuici.
 • To znamená, že když žena čelí problému, je schopna ji vidět z různých stran a hledisek. Nicméně pro to musíte být optimistický, otevřený světu a mít správnou motivaci.Snažte se poradit každodenním problémům a nenechte je hromadit.
 • Někdy ženy mají tolik odpovědnosti: práce, děti, starší rodiče - že prostě nemůže najít chvíli pro sebe. Může začít uškrtit a dělat to smůlu. Pokuste se provést malé změny ve vašem životě a připomenout si, že si zasloužíte štěstí. Postarejte se o sebe!


  Biologické změny v těle způsobených nedostatkem spánku

  Biologické změny v těle způsobených nedostatkem spánku

  Zajímavá fakta Bohužel, nedostatek spánku velmi rychle ovlivnit pohodu a daří se jí. Samozřejmě, že jsme se všichni občas nedostává dostatečné množství nočního klidu prostřednictvím stresu a dalších negativních externalit . Nicméně, pokud se to stane jen zřídka, když spánku, je mnohem menší hrozbu než chronickou nespavostí.

  (Zajímavosti)

  5 Příčin obezity, které nesouvisí s food

  5 Příčin obezity, které nesouvisí s food

  Zajímavá fakta často spojována s nadváhou sedavý způsob života a nezdravá strava . Existuje však mnoho dalších důvodů, které vám neumožňují zbavit se dalších kilogramů. Dnes vám řekneme o některé z příčin obezity , které nesouvisejí s vaší každodenní stravy. Přečtěte si pozorně, protože se můžete v tomto popisu identifikovat.

  (Zajímavosti)