Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe


Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe

Pokud jde syndrom Wendy, mnoho lidí si myslí, že popis tohoto chování, které je populární psychologii, poněkud zastaralý a typickou minulých generací, pro naše matky a babičky ,

Ale to tak není. Nutnost postarat se o své polovině a dát to všechno, aby ji potřebuje před dneška za normální. Existuje mnoho žen, dělají tu chybu, „milující příliš mnoho“ aztratí svou vlastní sebeúctu.

limit je důležité, že musí být v rovnováze. Můžete milovat svého partnera, dávají hodně lásky k rodičům a přátelům, ale nikdy by neměla spadat do extrémů, zapomenout na své vlastní potřeby a ponechat stranou osobní rozvoj.

V dnešním článku se budeme diskutovat o tomto tématu a dozvědět se něco více o Wendy syndromu.

Wendy Syndrom ideální žena pro

charaktery Peter Pansi vzpomenete Wendy Darling a Peter Pan slavnou knihu Jamese Barry? Peter - chlapec, který odmítá vyrůst, nechci mít dospělé povinnosti a především chce žít život plný dobrodružství, nikdy se v rámci stability a zralosti.

Takže, Peter Pan je ztělesněním spíše nezralých mužů, kteří nejsou schopni jen aby převzaly odpovědnost za svůj vlastní život, ale i životy druhých. A co Wendy Darling? Je to dívka, která je první den ze stínu Petra, aby ji ztratit znovu, která se zabývá úklid domu, starosti o „ztracené děti“ ... To dává všechny ostatní, protože to dělá jí radost.

nám teď vidět jaké vlastnosti obecně rozlišit lidi se syndromem Wendy:

  • Mají pocit, že je třeba se podívat, péči pro ostatní, protože tímto způsobem mají pocit, že je ostatní lidi šťastnými.
  • Dali potřeb druhých nad své vlastní, a pak začítobětovat své vlastní touhy a ani to pro ně důležité.
  • Pro tyto lidi pečovat - způsob, jak nabídnout milostnéproto dělají tak volně a tak milující. Nikdo je nutí k péči o ostatní.
  • však často „svázané“, aby partner s Peter Pan syndromem, tedy nezralé osoba, která nechce, aby se o nic starat, nechtějí převzít odpovědnost, a že vyhovuje přítomnost partnera, která je odpovědná za všechno, včetně pro své děti.

  • Lidé s Wendyovým syndromem mají pocit strachuprimárně proto, že ostatní lidé je nepotřebují a zůstávají sami. Samotná myšlenka, že se o někoho nebudou starat, je pro ně strašná, proto se díky své péči cítí užitečné a nabízejí svou lásku. Současně se za to považují za cenné a nezbytné.
  • Je velmi důležité mít na paměti tento aspekt. Je možné, že péče a pomáhat ostatním, vám dělá radost, ale přijde čas, kdy si uvědomíte, že ostatní mohoumanipulovat vás, nebo že dáváte příliš mnoho a ne dostat něco na oplátku.
  • Může se stát, že se budete cítit zklamáni a podceňováni. Tehdy vzniká problém. Je třeba dbát na to, aby toto chování nevedlo k případné depresi.

Péče o sebe i péče o ostatní

Můžeme snad přestat starat o ostatní? Nebo se bát o své blízké? Vůbec ne. Nikdy to nedělej. Naši partneři, naše rodiny a zvláště naše děti jsou ti lidé, kteří tvoří většinu našich životů, kteří určují, kdo jsme.

Takže ve všech našich osobních vztazích důležité udržovat rovnováhu a mějte na paměti, tyto aspekty:

  • Nikdy nezapomeňte, že je důležité jejich osobní růst, osobního prostoru, zájmy, chránit své hodnoty a obavy o sebeúcty. Pokud vše rozdáváte ostatním lidem, vyprázdníte je. A pak budete cítit nespokojený, frustrovaný a smutný.A co můžeš dát ostatním, když jsi smutná? To nic.
  • Pokud jste na sebe hrdý, když se cítíte šťastní, mít dobré sebevědomí a soběstačnost, převzít odpovědnost za sebe, Můžete také dát všechny tyto pozitivní energie do další, všechny potřebné emoce.
  • Můžete se postarat o svého partnera, kterého milujete. Mějte však na paměti, že si také zasloužíte péči, uznání a ocenění. Je to hra, kde oba vyhrají, ne ztratí. Pokud patříte k lidem, kteří se cítí šťastní, když se obávají o ostatní, nezapomeňte, že byste měli začít sami. Snažte se o své vlastní štěstí a pak budete moci nabídnout štěstí ostatním.

Za to stojí za to!


Love in dospělosti: vášeň je zpět včas

Love in dospělosti: vášeň je zpět včas

Sex, láska a vztahy v dospělosti se stane nečekaně, ihned po vyjetí 50 nebo 60. srdce začíná bít jako teenager, a znovu pocit motýlů v žaludku ... každý, kdo si je dobře vědom toho, že skutečný věk není vždy ideální pro psychické a emoční zralosti. Nicméně, když tyto dvě vlastnosti jsou stejné, člověk vstoupí do zlatého věku, v době, kdy vášeň vrátí, jasný, dobré a krásné.

(Sex a vztahy)

Zadržená v pastích emoce ovlivňují tělo

Zadržená v pastích emoce ovlivňují tělo

Sex a vztahy Všechny zdrženlivý emoce se hromadí a pomalu doutnající v lidském těle, což může vést k rozvoji fyzické nemoci. Ano, všichni jste slyšeli správně. "Skutečnost, že se neodvážíme říkat slova, vyjde ve formě fyzické bolesti." Zapamatujte si tuto frázi, protože to nebude užitečné pouze pro vás, když budete cítit potřebu mluvit o svých pocátech a myšlenkách.

(Sex a vztahy)