Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe


Syndrom Wendy: starat se o ostatní a zanedbávání sebe

Pokud jde syndrom Wendy, mnoho lidí si myslí, že popis tohoto chování, které je populární psychologii, poněkud zastaralý a typickou minulých generací, pro naše matky a babičky ,

Ale to tak není. Nutnost postarat se o své polovině a dát to všechno, aby ji potřebuje před dneška za normální. Existuje mnoho žen, dělají tu chybu, „milující příliš mnoho“ aztratí svou vlastní sebeúctu.

limit je důležité, že musí být v rovnováze. Můžete milovat svého partnera, dávají hodně lásky k rodičům a přátelům, ale nikdy by neměla spadat do extrémů, zapomenout na své vlastní potřeby a ponechat stranou osobní rozvoj.

V dnešním článku se budeme diskutovat o tomto tématu a dozvědět se něco více o Wendy syndromu.

Wendy Syndrom ideální žena pro

charaktery Peter Pansi vzpomenete Wendy Darling a Peter Pan slavnou knihu Jamese Barry? Peter - chlapec, který odmítá vyrůst, nechci mít dospělé povinnosti a především chce žít život plný dobrodružství, nikdy se v rámci stability a zralosti.

Takže, Peter Pan je ztělesněním spíše nezralých mužů, kteří nejsou schopni jen aby převzaly odpovědnost za svůj vlastní život, ale i životy druhých. A co Wendy Darling? Je to dívka, která je první den ze stínu Petra, aby ji ztratit znovu, která se zabývá úklid domu, starosti o „ztracené děti“ ... To dává všechny ostatní, protože to dělá jí radost.

nám teď vidět jaké vlastnosti obecně rozlišit lidi se syndromem Wendy:

  • Mají pocit, že je třeba se podívat, péči pro ostatní, protože tímto způsobem mají pocit, že je ostatní lidi šťastnými.
  • Dali potřeb druhých nad své vlastní, a pak začítobětovat své vlastní touhy a ani to pro ně důležité.
  • Pro tyto lidi pečovat - způsob, jak nabídnout milostnéproto dělají tak volně a tak milující. Nikdo je nutí k péči o ostatní.
  • však často „svázané“, aby partner s Peter Pan syndromem, tedy nezralé osoba, která nechce, aby se o nic starat, nechtějí převzít odpovědnost, a že vyhovuje přítomnost partnera, která je odpovědná za všechno, včetně pro své děti.

  • Lidé s Wendyovým syndromem mají pocit strachuprimárně proto, že ostatní lidé je nepotřebují a zůstávají sami. Samotná myšlenka, že se o někoho nebudou starat, je pro ně strašná, proto se díky své péči cítí užitečné a nabízejí svou lásku. Současně se za to považují za cenné a nezbytné.
  • Je velmi důležité mít na paměti tento aspekt. Je možné, že péče a pomáhat ostatním, vám dělá radost, ale přijde čas, kdy si uvědomíte, že ostatní mohoumanipulovat vás, nebo že dáváte příliš mnoho a ne dostat něco na oplátku.
  • Může se stát, že se budete cítit zklamáni a podceňováni. Tehdy vzniká problém. Je třeba dbát na to, aby toto chování nevedlo k případné depresi.

Péče o sebe i péče o ostatní

Můžeme snad přestat starat o ostatní? Nebo se bát o své blízké? Vůbec ne. Nikdy to nedělej. Naši partneři, naše rodiny a zvláště naše děti jsou ti lidé, kteří tvoří většinu našich životů, kteří určují, kdo jsme.

Takže ve všech našich osobních vztazích důležité udržovat rovnováhu a mějte na paměti, tyto aspekty:

  • Nikdy nezapomeňte, že je důležité jejich osobní růst, osobního prostoru, zájmy, chránit své hodnoty a obavy o sebeúcty. Pokud vše rozdáváte ostatním lidem, vyprázdníte je. A pak budete cítit nespokojený, frustrovaný a smutný.A co můžeš dát ostatním, když jsi smutná? To nic.
  • Pokud jste na sebe hrdý, když se cítíte šťastní, mít dobré sebevědomí a soběstačnost, převzít odpovědnost za sebe, Můžete také dát všechny tyto pozitivní energie do další, všechny potřebné emoce.
  • Můžete se postarat o svého partnera, kterého milujete. Mějte však na paměti, že si také zasloužíte péči, uznání a ocenění. Je to hra, kde oba vyhrají, ne ztratí. Pokud patříte k lidem, kteří se cítí šťastní, když se obávají o ostatní, nezapomeňte, že byste měli začít sami. Snažte se o své vlastní štěstí a pak budete moci nabídnout štěstí ostatním.

Za to stojí za to!


Obrázky a zneužívání u dospívajících vztahy Sex a vztahy

Obrázky a zneužívání u dospívajících vztahy Sex a vztahy

Týrání a zneužívání někdy dochází ve vztazích mezi mladými lidmi. Ve skutečnosti, tento problém není jen o dospělých. Imagery a šikanování mezi mládeží je počátkem řady toxických a obtížných vztahů. Musíte si uvědomit, že nerespektování vztahů se vyskytuje u lidí všech věkových kategorií, pohlaví nebo kultur.

(Sex a vztahy)

Jak se myšlenky stávají onemocněním?

Jak se myšlenky stávají onemocněním?

Mysl je tak silná, že může ovlivnit váš fyzický stav. V posledních letech se objevilo mnoho knih o vztahu mezi myslí a tělem, které dokazují, že jsou mnohem těsněji spojeny, než bychom si mohli představit. Každý z nás byl jednou nemocný a pocit, že se fyzická porucha shodovala s mentální neschopností nebo uvězněním.

(Sex a vztahy)