Syndrom vařené žáby: neschopnost reagovat na špatný přístup


Syndrom vařené žáby: neschopnost reagovat na špatný přístup

syndrom vaří žába značí citové únavě, ke kterému dochází, když se ocitnete v situaci, která podle vašeho názoru, nemůže být odstraněna, takže budete mít to dalo až do konce nezemře

Dá se říci, že budete mít se v začarovaném kruhu, který vás zničí psychicky i emocionálně, až vás vysnazhuyetesya úplně.

Olivier Clerc, francouzský spisovatel a filozof, který se používá termín, aby vytvořit ilustrativní příběh „vařeného syndromem žáby“. Podívejme se blíže na to, co to znamená, a jak se z toho můžeme naučit.

syndrom vaří žába, žába, která tráví svůj energetický

Tento příběh je založen na skutečných fyzikálních zákonů, v němž se uvádí, že „v případě, že rychlost, při níž teplota vody ohřívá pomaleji než 0,02 stupňů C za minutu, žába bude zůstat a zemřít; když je příliš horké. Pokud je rychlost větší, žába se vyskočí a uteče. "

Tak, jak vysvětlil Olivier Clerc, když dáte žábu do hrnce s vodou a začít pomalu zahřívá, žába bude jen postupně regulovat svou tělesnou teplotu.

Jakmile se voda vaří, žabka již nebude schopna upravit teplotu a pokusí se vyskočit.

Bohužel, žába nemůže jít v té době, protože strávila veškerou svou energii nastavením teploty, a to už nemá sílu k útěku.

tak, žába zahyne a nebude moci vyskočit k útěku.

Vyvstává otázka: kdo zabil žábu? Byla to opravdu vařící voda, nebo nebyla schopna to správně vyřešit, když vyskočila?

Pokud jste je ponořili do pánve s vodou o teplotě 50 stupňů, okamžitě by skočili, aby unikli. Ale když utrpěla postupné zvyšování teploty, si neuvědomila, že by mohla a měl by skákat.

tiché zhoršení, která nás vede k předstírání, že jsme v pořádku

Po emocionální zhoršení je pomalý, to projde bez povšimnutí. To odůvodňuje nedostatek odpovědi, které jsme vyvstával proti a nakonec se topí v jedovatého vzduchu, který je nám všem pomalu zabíjí.

Při změně dojde pomalu, uniká naše vědomí, , a proto nemůže způsobit žádnou reakci nebo protest.

V tomto smyslu, existují určité typy romantických vztahů, vztahy na pracovišti, rodinné situace, přátelé a dokonce i sociální situace, v nichž se dá často vidět oběti vařené žáby syndrom.

Takže když spolehnutí, pýcha, sobectví nebo požadavky začínají projevovat trochu obtížné pochopit, jak špatné, že je v této situaci.

Ve skutečnosti můžete dokonce cítit dobře, protože váš partner vás potřebuje hlavu důvěřuje vám dát určité úkoly, a jiní neustále vyžaduje vaši pozornost.

Ale v průběhu času tyto požadavky postupně snižují vaši odezvu a dobu odezvy.Využívá vaši energii a schopnost vidět, že je skutečně nezdravá.

Tento tichý proces adaptace na nepohodlí špatně ovlivňoval pomalu a opatrně, převzít kontrolu nad svým životem. Nenechá vás upozornit a připravit se na to, abyste reagovali způsobem, který skutečně splňuje vaše potřeby.

Proto je naprosto nezbytné, abyste vyvinuli vědomé úsilí, abyste otevřeli oči a pochopili, co chcete. To je jediný způsob, jak můžete ovládat, co zhoršuje vaše pocity.

Jediným způsobem, jak vyrůst, je projít nepohodlí.

Velmi častolidé nebudou rádi, když se rozhodnete ocenit vlastní práva. Oni si zvykli na to, co jim pidlashtovuyetesya a pro ně tato změna postoje je nevyhovující.

Mějte na paměti, že někdy slovo „Dost!“ Pomáhá zajistit svou pohodu a chránit své vlastní sebelásky, důstojnost a zájmy.

Takže vždy na paměti, převařenou syndrom žába a vyhnout se pádu do hluboké studny bolesti, která může být vyloučena, pokud si všimnete včas.


Wisdom - je možnost odmítnout nedůležité

Wisdom - je možnost odmítnout nedůležité

Sex a Vztah Winston Churchill kdysi řekl, že jste nikdy dostat k cíli, když se házet kameny na každého psa, který štěká. Někdy nevěnujte pozornost věcem, které nemůžete změnit, je chytrý způsob, jak se přesunout a odmítnout to, co za to nemá cenu. A teď ... odkud víme, že "stojí za pozornost" a co není?

(Sex a vztahy)

Obklopte se zajímavými lidmi

Obklopte se zajímavými lidmi

Emoce jiných lidí jsou nakažlivá. Ať se vám to líbí, nebo ne, lidé, které obklopíte, vás ovlivní. Není pochyb o tom, potkáte spoustu zajímavých lidí, ale existují i ​​lidé, kteří mají zájem stát se součástí vašeho života (pokud se tak již nestalo). Často je prostě nemožné rozlišit mezi "zajímavými" a "zainteresovanými" lidmi.

(Sex a vztahy)