Syndrom prázdného hnízda: plná osamělosti doma


Syndrom prázdného hnízda: plná osamělosti doma

Už jste někdy cítili osamělost? Jste-li rodiče, už víte, zda tento vzrušení pochopíte, když děti vyrostou a odešli domů. Tato osamělost a strach se nazývá syndrom prázdného hnízda.

Doporučujeme, abyste si přečíst 5 příznaky deprese, které byste neměli ignorovat

vše, co se děje kolem nás, tím či oním způsobem ovlivňují naši situaci a pocity. Nejde jen o práci nebo o rodinné záležitosti, ale také o naše drahé lidi.

Ve skutečnosti jen naše milované hrají klíčovou roli, jsou zodpovědné za naše emoce.

Tak například děti dříve či později opouštějí domov svých rodičů. Samozřejmě, matky a tatíčky si to uvědomují, ale stejně, když přijde ten okamžik a musí se setkat s osamělostí, je to velmi obtížné dát. Domov se mění a teď je spousta spoustou vzpomínek.

Blank syndrom

Tento stav může být přesně popsán jedním slovem: ztráta. Ztráta dětí, které se rozhodnou začít samostatně: žít samostatně, studovat v jiném městě nebo stavět svůj život a vytvořit rodinu.

Zdá se, že maminky s největší pravděpodobností zažijí tuto osamělost, protože nesou dceru nebo syna pod srdcem, a proto je tato vazba tak silná. ○ Takže děti hrají nesmírně důležitou roli v životě matek, kteří jsou velmi zodpovědní za všechno, co se děje nebo co se může stát s jejich krvežíznivými.

Navrhujeme vidět: Emocionální zralost je vědět, že život není dokonalý

Takže v určitém okamžiku si uvědomíte, že pokoj syna nebo dcery je prázdná. Na jedné straně se nemusím bát, že přijdou domů pozdě, a na druhé straně,

nyní nejsou příležitost vidět a mluvit s nimi tak často. Všechno se mění pro vás, vašeho otce nebo mámu, je to velmi smutné. Někteří dokonce začínají chovat tak, aby děti mohly odvrátit například denní hovory.

Touha udržovat komunikaci a potřebu komunikovat přirozeně, ale všechno se změnilo.

Tato situace je ještě obtížnější, jestliže jeden z rodičů vychoval dítě sám. Páry přežít odchod rodové hnízdo mláďat něco jednodušší, ale pro svobodné matky nebo pocit otce samoty zvyšuje stokrát.

Navzdory všem obtížím musíme ukázat respekt a učit se, jak zvládnout takový test co nejpozoruhodněji. Smutek a úzkost v takových situacích jsou přirozené. A bez ohledu na to, jak je to obtížné, měli bychom přijmout skutečnost, že děti opustily svůj domov a začaly samostatně.

současnou situaci mladé generace

prázdná hnízda syndromu, bohužel, stále více patrné v současné době. Mnoho dospělých dětí se stále nepohybovalo a nezačalo žít samostatně.

Nezaměstnanost, případná nestabilita práce, nedostatek motivace, pohodlné životní podmínky doma - to všechno dává rodičům důvod doufat, že jejich děti budou vždy s nimi.

Takže když dojde k nečekané příležitost zaměstnání nebo kariéru, a často je to daleko od svého rodného města, a někdy i v zahraničí, maminky a tatínky, prostě nejsou připraveni na tyto náhlé změny, a to způsobí ještě větší bolest.

A když děti vytvářejí své rodiny - to je další velký test. Rodiče nyní vidí, že se nemohou postarat a komunikovat se svými vnoučaty tak často, jak by se jim to líbilo. uvolňující děti v nezávislém životě

samozřejmě úroveň intimity ve vztahu mezi rodiči a jejich dětmi hraje významnou roli v tom, zda potýkají s prázdnou syndromem hnízda, a pokud ano, jak to bude bolestivé. Jak jsme již zmínili, je pro osamělé matky a táty mnohem těžší, aby jim to daly. Navzdory všemu je možné se s tímto stavem vyrovnat dobře, pokud vynaložíte malou námahu.

Přijměte situaci:

někdy se lidé pokoušejí vypořádat s problémem, který se prostě nemůže změnit. Je to jen otázka přijetí skutečnosti, že děti musí pokračovat a rozvíjet svůj vlastní nezávislý život.

  • Venujte pozornost partnerovi: Pokud máte manžela nebo ženu, můžete si pravděpodobně přiznat, že jste jim za to neměli dostatek času, protože vždycky byly na prvním místě děti. Právě teď má váš pár skvělou příležitost k oživení svého rodinného života a tráví čas společně.
  • Nezůstávejte doma: právě teď máte příležitost představit zdravé návyky a aktualizovat svůj společenský život bez ohledu na to, zda máte partnera nebo žijete sám. Setkat se s přáteli, jít na procházky, vyzkoušet nové zábavné aktivity. To vám pomůže opustit pocit osamělosti, když se vrátíte do prázdného domu.
  • Myslíte si, že jsme již všechno sdíleli? Ne! Navrhujeme ještě číst: Jednoduchost. Zde je tajemství výchovy dětí Syndrom prázdného hnízda je obtížné překonat, ale nezapomeňte, že toto je jen další etapa života, kterou musí všichni rodiče projít.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je situace pochopit, pochopit ji a vynaložit úsilí, aby se s ní nejlépe vyrovnala.


Provádí váš vztah?

Provádí váš vztah?

Proč vztahy zmizí a nedochází? Romantické vztahy se někdy dostanou do slepé uličky z různých důvodů. Ve většině případů je to kvůli strachu, že se rozhodne. Možná si uvědomíte, že pro vztahy neexistuje žádná budoucnost, ale to popíráte dále. Tato situace je však zničující. Naučte se rozpoznávat signály, když je čas dát bod.

(Sex a vztahy)

Clay Human Syndrome: dát, dokud nemáte nic zbývá

Clay Human Syndrome: dát, dokud nemáte nic zbývá

Clay Human Syndrome postihuje lidi víc, než si myslíme. Velkým problémem je, že se jedná o zcela přijatelné sociální chování. Takoví lidé kladli své potřeby, aby se postarali o požadavky ostatních. Důsledkem toho je, že se mohou zhoršit, protože přestanou přemýšlet a starat se o sebe. Clay člověk vždy chce pomoci.

(Sex a vztahy)