Syndrom dráždivého tračníku, potravin, které je třeba se vyhnout


Syndrom dráždivého tračníku, potravin, které je třeba se vyhnout

syndrom dráždivého střeva, také známý jako kolitida - nemoc, která postihuje tlusté střevo, způsobující záněty, akutní bolesti a dokonce i krvácení. V případě, že onemocnění není správně zacházeno, může to vést k rakovinné vředy v tlustém střevě. Navíc, když tělo trpí tímto onemocněním, začne nebrat některých potravin a nápojů, jako již zmíněné příznaky významně posílena.

I když neexistuje žádná specifická léčba tohoto onemocnění, tam jsou některé úpravy, které mohou zlepšit kvalitu svého života. Pravděpodobně již přečetl spoustu doporučení pro bezpečné potravinové syndrom dráždivého tračníku. Existují však i kontraindikace. To je důvod, proč jsme se dát dohromady seznam potravin, které by se měli vyhnout použití, pokud trpíte syndromem dráždivého tračníku. vyjmout ze stravy pomáhá střevní fungovat lépe pacienta a pomoci mu, aby se zabránilo nepohodlí.

Čokoláda stimuluje nervový systém a trávicí systém, takže je vyvolat žaludeční křeče a průjem způsobuje u lidí, kteří trpí kolitidy.

Zrna a luštěniny

Tato skupina zahrnuje fazole, hrášek, bílé těstoviny, čočka a cizrna. Vzhledem k jejich vysokému obsahu železa a nerozpustné vlákniny, tyto potraviny vyvolat zácpu a křeče u pacientů, což činí tyto výrobky špatná volba pro ty, kteří trpí tímto onemocněním.

Mléčné výrobky Mléčné výrobky jsou jedním z hlavních nepřátel trávicí systém pro lidi, kteří trpí kolitidy nebo syndromu dráždivého střeva.Vzhledem k tomu, mléko obsahuje vysoký obsah laktózy a různé mléčné výrobky jsou příliš těžké pro trávení u pacientů se syndromem dráždivého tračníku. Citrusové plody

Přesněji řečeno, že se tu bavíme o citróny, pomeranče a mandarinky. Ačkoli dopad těchto plodů není tak intenzivní jako dopad jiných potravin, ukázala, že , které způsobují nepříjemné pocity u pacientů se syndromem dráždivého tračníku. doporučujeme vyhnout se tyto druhy ovoce a šťávy z nich. Fat

Když hovoříme o tuku, mluvíme o nějaké smažené potraviny, včetně oskilky vždy obsahuje tuk. A, ačkoli když mluví o mléčných výrobcích jsme se již zmínili mléko, stále mít na paměti, že tato tekutina také Je poměrně mastná, což znesnadňuje vstřebávání stěnami střeva.

Banana

Zelené banány jsou bohaté na draslík a sacharidů, jsou uvedeny produktů v co největší míře brání správné funkce tlustého střeva, , protože mohou způsobit zácpu, což vede k těžším toku defekaci u pacienta, a nejvíce případy také způsobují krvácení.

výrobky s konzervačními Pokud hovoříme o konzervační látky, musíme se podívat na první potraviny polotovarů, konzervované šťávy a nápoje v lahvích, obsahují velké množství konzervačních látek, aby zůstali déle čerstvé na pultech. Tyto doplňky způsobují ještě více nepříjemných příznaků u pacientů s syndromem dráždivého střeva.

Alkohol

Je samozřejmé, že alkoholické nápoje jsou jedním z nejhorších nepřátel pacientů s syndromem dráždivého střeva. Je to proto, že alkohol je gastrointestinální stimulant. Z tohoto důvodu doporučujeme, aby lidé trpící tímto syndromem nejezte zde následující nápoje: víno, pivo, whisky a rum, a mnoho dalších, protože tyto nápoje mohou výrazně zlepšit příznaky onemocnění se jedná.

Nealkoholické nápoje Nealkoholické nápoje, zejména oxidem uhličitým, je také seznam výrobků, které nejsou doporučené, protože oxid uhličitý mohou způsobit zánět žaludku. Proto doporučujeme pacientům s syndromem dráždivého střeva vyhnout se také těmto výrobkům.

Kofein

V této části, mluvíme nejen o kávě, mluvíme také o energetických nápojích. Všechny z nich mají vysoký obsah kofeinu, ale neposkytují našemu tělu žádné živiny. Tyto nápoje zpravidla způsobují zácpu a rychlou ztrátu vody.

Co je třeba mít na paměti, ...

I když tento seznam se může zdát příliš dlouhá a může si myslíte, že život je prostě příliš špatné pro pacienty, kteří byli diagnostikováni se syndromem dráždivého tračníku. Nicméně, měli byste opravdu podívat na tento problém z jiné, optimističtější strany. Všimněte si, že kvůli tomuto seznamu můžete vyvinout vhodnou stravu pro zlepšení kvality života. Kromě toho je zde další informace o nových způsobů přípravy potravin, který se zaměřuje na boj proti účinkům některých potravin (nebo snížit rozsah jejich škodlivé účinky na tělo) pro lidi, kteří trpí kolitidy nebo syndromu dráždivého střeva. Dobrým příkladem je mléko bez laktózy, které najdete v každém supermarketu a to, co je jednodušší vstřebává střevní stěny z důvodu nedostatku laktózy. Doporučujeme proto konzultovat dietolog a dozvíte se více o této a dalších inovativních způsobech vaření pro pacienty s syndromem dráždivého střeva.


Co je příčinou červených znamének? Zajímavosti

Co je příčinou červených znamének? Zajímavosti

Každý z nás má alespoň jeden červený mateřské znaménko na kůži. Jsou malé a mají barvu karmínové, někdy vzroste těsně nad pokožku a objevují především na krku, hrudníku a zad. Ale proč jsou tam? Musím sledovat z nich? Jsou nebezpeční? My to vysvětlit níže, takže můžete klidně spát. malé tečky, které mají bohatou červenou barvu.

(Zajímavosti)

Vědci rozvíjet „live“ pro kolenní bandáž

Vědci rozvíjet „live“ pro kolenní bandáž

Zajímavá fakta menisku prasknutí v - je jedním z nejčastějších zranění kolena v po celém světě. Ve skutečnosti, jen v Evropě a ve Spojených státech každý rok se vyskytují více než milion takových případů. toto poškození nebo prasknutí chrupavky vycpávky, které slouží jako polštář pro čéšky. Poskytuje stabilitu kolenního kloubu.

(Zajímavosti)