Příznaky opotřebení kyčelního kloubu a metody prevence


Příznaky opotřebení kyčelního kloubu a metody prevence

Ženy často trpí zdravotními problémy, jako je společné opotřebení, osteoartróza a další svalové problémy, které ovlivňují celkové zdraví a kvalitu životě obecně. "Opotřebení kyčlí" je jedním z nejčastějších a nebezpečných kloubních problémů, a proto stojí za to bližší pohled na příznaky tohoto nepříjemného jevu. Přečtěte si více o nich v tomto článku.

Co způsobuje "opotřebení" stehna?

Pelvická osteoartritida a pánevní artritida mají velký vliv na stav chrupavky. Vezměte prosím na vědomí, že kyčelní kloub se skládá z tamponu a femorální pohárku, kloubní dutiny, ke které je otočnýdokonale připojen.

Tato oblast je obklopena svalovými vlákny a vazy, které spojují chrupavku a pomáhají snížit tlak na ní. Za prvé, je třeba věnovat pozornost tomu, jaké typy „opotřebení“ kyčle mohou být dva:

 • primární artritida, tedy „zhoršení“ způsobené přírodními věkové změny v těle. Obvykle se vyskytuje ve věku 60-65 let.
 • Sekundární osteoartritida, ke které dochází v důsledku lokalizovaných problémů se stavem zdraví a problémy se spáry způsobenými vytěsněním, nedostatkem živin a kostními problémy. Lidé se obvykle setkávají s problémy již ve věku 30-35 let.

Zvažte podrobnější příčiny této nemoci:

 • Zranění: posunutí, poškození a neléčené nemoci mohou způsobit "opotřebení" stehna.
 • Problémy s cévami: Cévní nedostatečnost je onemocnění, které by nemělo být podceňováno. Obvykle vzniká v důsledku problémů způsobených osteoartritidou nebo posunem kloubů, avšak v tomto případě je vaskulární nedostatečnost způsobena velmi špatným stavem cévního systému v těle.
 • Vrozené faktory: děti se často narodí s již takovými zdravotními problémy, jako je dysplázie kyčle, problémy s růstem a vývojem atd.
 • Nevhodná struktura kostry:Lidé trpící tímto problémem mají nohy s různou délkou.

Příznaky "opotřebení" stehna

 • Samozřejmě, první symptom jakéhokoli společného problému je bolest. Navzdory skutečnosti, že většina lidí věří, že bolest by měla být soustředěna do stehna, ve skutečnosti to často pokrývá oblast perineu. Spodní část stehna, kolena a pánevní zóny mohou být také špatné.
 • Někdy při jízdě může pacient pocítit náhlou chřadnu.
 • Pokud máte stehno, pak to může být způsobeno svalovými problémy. Pokud však máte pocit bolesti v oblasti perineu, máte přesně první známky "opotřebení" stehna.
 • Nejprve bolest není příliš silná a objevují se hlavně po těžké fyzické aktivitě. Například po dlouhé procházce nebo jízdě nebo v důsledku zvedání těžkých předmětů. Po zbytku bolest obvykle zmizí.
 • Čím více se opotřebovává kyčel, tím více bolesti se stávají. Začíná zasahovat do každodenních úkolů, jako je například šplhat po schodech. Pokud si položíte nohu pěšky, slyšíte charakteristickou křik. Totéž platí pro to, že se v průběhu spánku přeměníte ze strany na stranu - v oblasti perineu se objeví pálení bolesti.

Jak zabránit "opotřebení" stehna?

třeba mít na paměti, že první výskyt bolesti v kyčli začít okamžitě podniknout kroky ke změně jejich tradiční způsob života, aby pochopili problém s tím, jak to způsob, jak ještě zcela vyléčit.

Je důležité jíst správně, aby tělo poskytlo všechny živiny, které potřebujete, a cvičit pravidelně, abyste zůstali naživu a ne nadměrně využívali.

Sledujte radu svého lékaře, ale nepoužívejte léky, které odstraňují záněty a uvolňují svaly, protože jejich dlouhodobá konzumace může negativně ovlivnit játra. Na druhou stranu, pokud nemáte v případě problémů s klouby, nebo pokud si jen tak zaznamenal první příznaky z „opotřebení“ boky, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • Vždy dodržujte správné a vyvážené stravy.
 • Denní, alespoň několik jednoduchých fyzických cvičení, zvláště těch, s kterými by boky měly dobře fungovat - jogging, chůze a plavání.
 • Konzumujte více vitamínů A, C a D, protože pomáhají syntetizovat kolagen. Musíte jíst více citrus, mango, ananas, mrkev, melouny, jahody, zelenina brukvovité rodiny, artyčoky a česnek, který je dobře zmírňuje otoky kloubů.
 • Želatina je skvělý způsob, jak obnovit chrupavku, protože je známo, že kosti nemohou znovu vyrůst, na rozdíl od chrupavky.
 • Neprodlenějte příjem vitamínových doplňků obsahujících hořčík. Tento minerál je nezbytný pro udržení dobrého stavu kloubů a zdraví obecně. Podívejte se na obchody se zdravou výživou nebo na svého lékaře, kde si můžete koupit tento vitaminový přípravek. Pití nejméně dva litry vody denně. To je velmi důležité pro udržení rovnováhy vody v těle a tekutých kloubů nasycených. Je to dostatečné množství tekutiny v těle, které pomáhá udržovat chrupavku pružnou, nezapomeňte na to.
 • Někteří lidé používají vitamínový doplněk, jako je glukosamin sulfát
 • , což je skvělý způsob, jak zabránit opotřebení kyčelního kloubu. Díky tomuto doplnění můžete posílit své tělo jako celek a zejména kosti a chrupavku. Více o výhodách tohoto léku se dozvíte u svého lékaře.


  Výstražné znamení hypotyreóza

  Výstražné znamení hypotyreóza

  Zajímavých informací sníženou aktivitu hypotyreóza nebo štítné žlázy se vyvíjí, když štítná žláza začíná ne, jak je požadováno. Je důležité si uvědomit, že je nejdůležitější žláza celého těla. Protože štítná žláza vliv na různé tělesné funkce ovlivnit jeho výkon může ohrožovat zdraví. Bohužel, je velmi snadné přijít o první známky toho, že něco takového jde.

  (Zajímavosti)

  Odborníci asi 9 způsobů, jak zabránit rakovině

  Odborníci asi 9 způsobů, jak zabránit rakovině

  Zajímavá fakta si může myslet, že neexistuje žádný způsob, jak zabránit vzniku rakoviny. Všichni jsme slyšeli nebo věděli historii blízké osoby, která se i přes zdravý životní styl stala obětí této nemoci. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) přenese některé strategie, které mohou pomoci zabránit vzniku 50% případů rakoviny .

  (Zajímavosti)