Příznaky onemocnění ledvin


Příznaky onemocnění ledvin

Věděli jste, že většina lidí má problémy s ledviny, ale ani o tom nehádat? Důvodem je, že první příznaky jsou téměř neviditelné. Může trvat několik let od nástupu příznaků až do nástupu onemocnění ledvin. V tomto článku vás seznámíme s příznaky onemocnění ledvin.

Znalost je síla: jaké příznaky naznačují, že máte problémy s ledvinami?

Lékaři se domnívají, že i přes skutečnost, zda pacient ví, že má onemocnění ledvin nebo nebere v úvahu sílu bolesti, by měl znát základní příznaky, aby přijaly opatření, jakmile to bude možné. To způsobí, že léčba bude efektivnější a krátkodobější. Nejčastější příznaky onemocnění ledvin jsou uvedeny níže, a proto je musíte znát. Pokud zjistíte, že máte jeden nebo dva tyto příznaky, nemusí to nutně znamenat, že máte problémy s ledvinami. Přesto musíte stále navštívit lékaře, aby vám dodával krev a moč. Mějte také na paměti, že mnohé z těchto příznaků nejsou jen důkazem problémů s ledvinami, ale nebrání jim, aby v žádném případě věděli.

Změny v procesu močení:

 • Jakmile máte problémy s ledvinami, změní se moč. Můžete probudit o půlnoci a běh na záchod a moči je pěnivé nebo vzduchové bubliny, nebo můžete jít na záchod častěji v menších množstvích a moči je velmi lehký, nebo naopak - můžete několik hodin, aby nechodil na záchod, a pak je moč tmavá a má krvavý výtok. Můžete také cítit, že už se nemůžete držet, nebo je těžké jít na toaletu, nebo možná máte pocit napětí nebo tlaku v přední části pánve. Edém:
 • Pokud vaše ledviny nefungují dobře, nemohou odstranit přebytečnou tekutinu, a proto se buduje v těle. To způsobuje zánět končetin a obličeje. Únava:
 • Když jsou ledviny zdravé, produkují hormon známý jako erytropoetin. Je zodpovědný za produkci erytrocytů v těle, které jsou zase odpovědné za přepravu kyslíku v krvi. Proto, pokud máte problémy s ledvinami, máte také potíže s vývojem tohoto hormonu. Výsledkem je, že vaše svaly a mysl se unaví rychleji než obvykle. Pacienti s onemocněním ledvin nemají sílu ani touhu dělat něco, spí hodně, cítit se vyčerpaní a snadno ztrácejí pozornost. Tento příznak může být také známý jako anémie a vyskytuje se kvůli nedostatku železa ve stravě. Vyrážky na kůži nebo svědění:

 • Škodlivé látky se vylučují ledvinami. Proto v rozporu s fuktsionuvannya začnou hromadit v krvi, což může vést k těžkým svědění, to je cítit nejen v kůži, ale i ve svalech nebo kostech. kovová chuť v ústech, nebo amoniaku zápachu z úst, když toxické látky se hromadí v krvi (tzv urémie) může způsobit změny v chuti potravin a zápach z úst. Někteří pacienti si najednou uvědomují, že již nemají rád chuť masa nebo ztrácejí váhu, protože prostě už nechtějí jíst. Během celého dne cítí nepříjemný úder v ústech, který se nedá zbavit ani čištění zubů, ani vypláchnutí ústní dutiny nebo žvýkací gumy atd.
 • Nevolnost a zvracení:
 • opět způsobené uremií. Může také vést ke ztrátě chuti k jídlu, hmotnosti, způsobit odmítnutí určitých výrobků, tekutin a léků. Vše, co budete jíst, způsobí zvracení. Dýchavičnost:
 • Problémy s dýcháním. Existují dvě možnosti, protože mohou souviset s plicní dysfunkcí. Za prvé, protože přebytečná tekutina, která není odstraněna, se začne hromadit v plicích a za druhé z důvodu anémie (nedostatek červených krvinek pro transport kyslíku v krvi). To bude mít za následek slabost těla a dušnost, která nastane, když dokonce sedíte nebo ležíte a nevykonáváte žádné těžké cviky ani cvičení. Neustále zamrzujete, bez ohledu na sezónu: ○ Anémie může způsobit, že budete studená, i když je kolem vás teplá. Pacienti nosí těžké teplé oblečení a jsou pokryty několika přikrývkami. Ale nic nám nepomůže. Žádný velmi teplý čaj nebo káva, ani horká lázeň s téměř žádnou vroucí vodou. Můžete zmrznout i v létě, když jsou ulice horké, jste studený a v práci, na ulici i doma. Chřipky, necitlivost končetin a studený pot, mohou být také příznaky onemocnění.
 • Závratě a problémy s koncentrací: ○ Anemie, způsobená problémy s ledvinami, nastane, když mozku nedostane požadované množství kyslíku. To může vést k problémům s pamětí, špatné koncentraci (bez ohledu na úlohu), rozptýlení, špatné zaměření na konverzaci atd. Například si nemůžete vzpomenout, co jste udělali minulý týden, jméno přítele, nebo někdy máte závratě. Bolesti zad:
 • někteří lidé, kteří mají onemocnění ledvin, s ním nespojují bolest zad. Obvykle si myslí, že příčinou takové bolesti je tvrdá práce, špatná doručení nebo špatný spánek. Nicméně, pokud se bolest nezastaví, znamená to další důvody. Nepohodlí, ztuhnutí nebo dokonce záchvaty se mohou objevit v dolní části zad. Někdy se bolest šíří po jedné nebo dvou nohách. Pokud má pacient polycystický vaječník ledvin (když se cysty akumulují v ledvinách nebo játrech), může také trpět těžkou bolestí zad.


  Příběh naděje, který jejich rodiče obvinili z čarodějnictví

  Příběh naděje, který jejich rodiče obvinili z čarodějnictví

  Dívá se jen na dva roky, že je z Nigérie, její příběh o životě se nepohyboval ani jedno srdce po celém světě. Holčička odešla na ulici své vlastní rodiče , protože si mysleli, že se zdá, že je čarodějnice. Pokud by nebyli dánští dobrovolníci, Nadezhda by zemřel v ulicích svého rodného města. Po několika měsících v rehabilitačním centru došlo k neuvěřitelným změnám.

  (Zajímavosti)

  Tipů pro správné skladování avokádo

  Tipů pro správné skladování avokádo

  Curiosity Pokud nebudeme používat celé ovoce, musíte se naučit, jak uložit avokádo. Můžete například posypat zbytkem citrónovou šťávou nebo olivovým olejem, aby nedošlo ke znehodnocení. Avokádo je jeden z nejvíce všestranných produktů. Lidé si to vychutnávají v receptech, samostatně nebo jako bramborová kaše.

  (Zajímavosti)