Příznaky syndromu dráždivého tračníku u žen


Příznaky syndromu dráždivého tračníku u žen

Zajímavé fakty Podle statistik, 22% populace trpí nebo trpěly syndrom dráždivého tračníku, u většiny z nich - ženy. Důvodem nebylo vědecky dokázáno, ale vědci zjistili, že je to spojeno s obdobími stresu a emocí. Budeme vysvětlit příznaky onemocnění u žen.

Co je syndrom dráždivého tračníku (IBS)?

přesný název „Syndrom dráždivého tračníku“ (IBS) obsahuje celou řadu faktorů, které se člověk zkušenosti, včetně bolesti břicha a velmi významným změnám ve střevní rytmu. Tak infekce nebo žádné fyzické změny, to je také není spojen s kolitidou nebo tlustého střeva křeče. zeptejte se svého lékaře diagnostikována na základě různých faktorů, ale obecně tento syndrom se obvykle vyskytuje u žen mladších než 35 let.

co ji způsobuje?

Jak je uvedeno výše, jsou mechanismy, které způsobují to jsou stále neznámé. Často pochází z chronické onemocnění, které se opakuje každý měsíc. problémy s trávením, změny ve stolici ... Odborníci říkají, že do jisté míry, tlustého střeva se chová téměř jako druhý mozek. To je spojováno s nervy a úzkost. Jakákoliv, i sebemenší úzkost může způsobit změny v trávicím procesu. Ale

IBS může být ovlivněn také některých produktů, pro které špatně reagují, a hormonální změny a genetických faktorů. Například, pokud vaše matka trpí syndromem dráždivého tračníku, vy můžete jím trpí.

Jaké jsou příznaky?

1. břicha bolest

kurzu, je hlavním příznakem. To obecně se vyskytuje v podbřišku na jedné nebo obou stranách. Je charakteristické pálení někdy může pohybovat od bederní oblasti i nohy.

Bolest se obvykle objeví jen sporadicky přes brnění a pálení. Je to velmi nepříjemné a odnést svou sílu tah.

2. Bolestivá menstruace Statisticky ženy s bolestivou menstruaci, často trpí syndromem dráždivého tračníku. Tento jev je známý jako dysmenorrhea. To nastane, když některé hormony, které způsobují významné svalové kontrakce dělohy.

proto, hormonální faktory určit, zda spadají do vyšší procento žen, kteří trpí touto nemocí. Celkově toto je obvykle předán z matky na dceru. Byste měli vzít v úvahu.

3. Období zácpy a průjem

Je to také velmi častý problém. Někdy nemusíte chodit na toaletu několik dní a v jiných případech může trpět nepohodlným průjmem. Vyprázdnění může být také bolestivé. Nevíte, co jíst, abyste vyřešili tento problém, protože se cítíte nasycený a zpravidla ztracený chuť k jídlu. Můžete také mít hrozné otoky.

4. Emocionální stav

Syndrom dráždivého střeva a vaše emoce jsou úzce příbuzné. Pravděpodobně jste si všimli, že když trpíte obdobím stresu a úzkosti, vaše střevo trpí nejvíce a cítíte se mnohem horší.Nicméně, když jste klidní, situace se zlepšuje a uvolníte se. Proto byste měli věnovat pozornost těm obdobím, kdy se cítíte špatně emocionálně a když máte problémy.

Pokud trpíte syndromem dráždivého střeva, víte, že jeho vzhled se prohlásí sám. Je to skoro jako bolest hlavy. To může být způsobeno různými faktory. Únava, špatná výživa, péče nebo úzkost mohou vést k tomu. Totéž se děje s syndromem dráždivého střeva.

Proto je nesmírně důležité začít řídit své emoce, stres a úzkost.

Jak léčit syndrom dráždivého střeva?

Pokud trpíte syndromem dráždivého tračníku, doporučujeme:

  • Vyhněte se kyselé potraviny, jako je káva, kofeinové nápoje, Coca-Cola ...
  • vyhnout sladkosti a potraviny s rafinované mouky.
  • Různé studie ukazují, že byste měli snížit spotřebu glutenu, protože to obvykle komplikuje situaci.
  • Vyhněte se živočišných bílkovin, stejně jako červené maso, ryby ...
  • Jezte malé porce několikrát denně. Jinými slovy, lepší jíst trochu 6 krát denně. Nezapomeňte žvýkat dobře. Pití spoustu vody.
  • šťáva z červené řepy s mrkví je skvělý lék. Zvyšte
  • spotřebu probiotik . Starají se o střeva a posilují ho, fermentované mléko, jogurt, miso ...jíst citrusové plody:
  • broskve, jahody, kiwi, jablko, papája. Mátový olej
  • působí jako dobrý ochranný prostředek. Pokud jde o infuze a odvar, nejlepší jsou
  • semena fenyklu, infuze mátou, infuze melisy. Nejprve nezapomeňte ovládat své emoce a stres, aby vás nepřekonaly.

Stanovte priority v životě a určit, co je nejdůležitější. Chraňte svůj sebeúcta a snažte se udržet svůj čas každý den, abyste si udělali své vlastní věci, uvolnili se a udělali věci, které vás šťastnou.


Jako vždy mít svěží dech

Jako vždy mít svěží dech

Zajímavých faktů časy v životě muset promluvit s někým, kdo má špatný dech, a upřímně řečeno, je to docela frustrující . Pokud trpíte gallitózou, již si dobře uvědomujete všechny nepříjemnosti tohoto problému. Možná jste se pokusili žvýkat žvýkačku mluvit, ale pokud to nefunguje a špatný dech není odstraněna, zkuste tento článek jako vždy svěží dech.

(Zajímavosti)

Jak skutečně překonat osteoporózu

Jak skutečně překonat osteoporózu

Mnoho lidí trpí osteoporózou. To platí zejména u žen po menopauze. Nicméně se mohou divit, proč mají nedostatek vápníku, přestože každý den pijí mléko. Mohou dokonce užívat doplňky vápníku k překonání osteoporózy. V tomto článku poskytneme možné vysvětlení tohoto problému. Pak Vám nabídneme zdravé alternativy, které vám poskytnou správné vápníku prostě a přirozeně.

(Zajímavosti)