Příznaky a léčba pneumonie


Příznaky a léčba pneumonie

Už jste někdy měli pneumonii? Pokud ano, pak víte, jak vážné to může být. Navíc pravděpodobně víte, že je důležité, abyste byli schopni rozpoznat symptomy, které doprovázejí tuto nemoc. Měli bychom být ještě opatrnější, pokud jde o děti a starší, kteří se mohou cítit vážně, pokud se dostanou pneumonií.

Jak již bylo řečeno, lékař by měl předepsat léčbu. Dáme vám několik jednoduchých tipů, které vám určitě pomohou. Vaše zdraví stojí za to.

Co způsobuje pneumonii?

Pneumonie - velmi časté onemocnění. Pravděpodobně jste obeznámeni s mnoha lidmi, kteří se s ní někdy zabývali. Ve skutečnosti je mezi staršími velmi časté. U této demografické skupiny je pneumonie riziková kvůli slabému a zranitelnému imunitnímu systému, takže si to pamatujte.

Pneumonie je infekce v plicích, která se vyskytuje v důsledku mikroorganismů, které napadají alveoly, což vede k otokům. Mohou to být viry, bakterie, houby nebo bakterie, které nejčastěji způsobují pneumonii - pneumokoky. Zde je jednoduchý příklad, který vám může pomoci s touto situací:

  • Naše dýchací cesty mají přirozené ochranné mechanismy, které neumožňují bakteriím dostat se do plíce každý den. První věc, kterou děláme, je "potlačit" tyto bakterie - kašel. Kromě toho existují buňky, které nás činí nezranitelnými a chrání před vnějšími nepřáteli.
  • Ale co se stane, když vezmeme pneumonii? Obvykle je náš imunitní systém již velmi slabý.Bakterie využívají tuto situaci k získání alveol a infikují nás. Další možné příčiny pneumonie jsou kouření, cukrovka ledvin nebo problémy s játry. V těchto případech může být váš imunitní systém ještě slabší, což činí tělo zranitelnější vůči všem druhům bakterií.
  • Jaké jsou nejčastější příznaky pneumonie? Především je třeba říci, že symptomy pneumonie jsou poměrně rozmanité. Existují dva hlavní typy pneumonie: ❑ Typická pneumonie:

Tento typ pneumonie může způsobit příznaky okamžitě nebo během dvou až tří dnů. Co se tedy bude cítit? Silná únava, bolest na hrudi, jako by nějaký vnější tlak zabránil normálnímu dýchání. Nastane intenzivní kašel, který může vykašlat sputem. Samozřejmě budete mít malou horečku a zimnici.


Atypická pneumonie:

  • tento druh pneumonie je složitější případ, proto je často zaměňován s jinými nemocemi. Její příznaky jsou: bolesti hlavy, bolest kloubů, horečka, bolesti svalů, suchý kašel (bez sputa, na rozdíl od předchozího případu). Pacient se také bude cítit unavený, ale nebude mít tolik bolesti na hrudi, jako u typické pneumonie. Jak vidíte, tyto příznaky jsou zcela odlišné.
  • Mohou poukazovat na něco mnohem závažnějšího, pokud je doprovázen nárůstem srdeční frekvence nebo ztrátou vědomí. Závažná horečka může být také nebezpečná, takže pokud máte nějaké dotazy nebo máte jakékoliv dotazy, kontaktujte svého lékaře. A opět věnujte zvláštní pozornost dětem a starším lidem.

Jaké přírodní léky můžete používat doma? Jak jsme se zmínili v tomto článku,je vždy nutné nechat lékaře určit průběh léčby.

Někdy jsou pro léčbu pneumonie dostačující jednoduché léky. V jiných vážnějších případech by měl být pacient hospitalizován. Ale nebojte se, obvykle končí úplným zotavením, ale situace může být vážnější u starších lidí.

Mezitím doma se můžete držet těchto tipů: 1. Kyslíkové lázně Co je v nich dobré? Jsou zaměřeny hlavně na očištění plic a snížení otoku. Páry

horké vodní lázni bude tenké hlen v plicních sklípcích a dýchacích cest otevřených

které významně zmírnit nepohodlí.

Chcete-li si koupit kyslíkovou lázeň, stačí naplnit koupel teplou vodou. Přidejte jednu hrnku (200 g) horninové soli a dvě sklenice peroxidu vodíku (asi 400 ml). Jděte do koupelny a relaxujte, normálně dýchjte tím, že vdechujete pár vzduchu. Zůstaňte v koupelně po dobu 20 minut a postup opakujte jednou denně. 2. Ginger čajJsme si jisti, že víte o léčivých vlastnostech kořenu zázvoru, kterými se snižuje otoky a léčí onemocnění. Také působí jako přírodní

antibiotikum a relaxant

bez jakýchkoli vedlejších účinků. Takže nezapomeňte pít alespoň dvě šálky zázvorového čaje každý den.

3. střední cibule a česnek Tento nástroj může být nepříjemnou pachuť a zanechávají nepříjemný zápach v ústech, ale můžeme s jistotou říci, žekombinace cibule a česneku je neuvěřitelně účinný při léčbě pneumonie.

Snižují otoky a léčí onemocnění. Toto je přirozené antibiotikum, dostupné všem těm, kteří se jim líbí.

Jak uvařit tento nástroj? Je to opravdu jednoduché. Stačí nakrájet dva stroužky česneku a 50 g. cibule Řekněte to velmi jemně a přidejte jeden šálek minerální vody. Můžete také přidat jednu lžíci medu. Vše promíchejte a pijte ráno. Budete překvapeni účinností takové léčby. 4. Mrkvová šťáva Před obědem vyzkoušet mrkvovou šťávu na léčbu pneumonie. Proč mrkev? Protože tato zelenina je schopna posílit vaše plíce a poskytuje antioxidanty potřebné k opravě poškozených tkání. Kromě toho, že je bohatý na vitamin A, vápník, železa, hořčíku, draslíku, fosforu a vitamínů skupiny B Pak se koktejl dvou mrkve a jednoho šálku vody. Je to velmi snadné!


Petržel a citrón k řízení retence tekutin

Petržel a citrón k řízení retence tekutin

Tekuté držení je velmi časté metabolické poruchy u žen. Ačkoli to není onemocnění, je to klinické znamení, že v našem těle je něco špatně. Pokud se vaše kotníky, nohy nebo břicho často zvětšují, měli byste se obrátit na svého lékaře. Někdy je příčinou tohoto problému špatná výživa nebo dokonce určité hormonální změny.

(Lidových opravné)

Produktů, které mohou být aplikovány na obličej

Produktů, které mohou být aplikovány na obličej

Přírodní produkty Chcete-li dát kůži zdravý lesk a atraktivní vzhled, by měly být použity k péči o její jedinou přírodní produkty. Oni mají nejen pozitivní vliv na stav kůže, ale také nemají žádné vedlejší účinky. Přirozené potraviny však musí být také opatrné, protože některé z nich nejsou vhodné pro jemnou pleť a dokonce jí mohou ublížit.

(Lidových opravné)