ŠKodlivé kosmetiky, které byste neměli koupit


ŠKodlivé kosmetiky, které byste neměli koupit

Krása výrobky péče jsou velmi důležité pro zdraví kůže, stejně jako udržovat atraktivní vzhled. Nicméně, ne všechny prostředky jsou tak bezpečné a užitečné, jak se zdá na první pohled.

Pamatujte, žepřírodní produkty bez chemikálií je skvělé řešení,, které pomohou vyhnout se mnoha problémům. Někdy může být jedno špatné rozhodnutí škodlivé pro zdraví. Pamatuj si to!

Produkty s butylhydroxyanisolem

Ačkoli mnoho složek obsahuje takovou složku jako butylhydroxyanisol, je důležité okamžitě přestat používat.

Tato složka

ukládá a stabilizuje další složky,tak se běžně používá v široké škále kosmetiky .Jak často ji můžete vidět, když se díváte na štítky různých zboží. Butylhydroxyanisol se často přidává do

zvlhčovačů pro tělo, a to i v rtěnkách, stejně jako léky .Problémem je, že xybutylhydroxyanisol je velmi škodlivý pro endokrinní systém.

Nedávný výzkum naznačuje, že může vyvolat rakovinu. Parabeny Parabeny jsou obzvláště běžné v

tělních vodách a jiných kosmetických prostředcích.

Tato složka dočasně zastavuje růst a šíření hub a bakterií, ale má také mnoho kontraindikací. Paraben související shormonálními problémy

a rakovinou prsu. Vyberteorganické alternativní produkty,

 • obsahující přírodní antifungální látky, včetně vitamínu E a kyseliny citronové. Přečtěte si také: střední cibule vlasů pomáhá zabránit ztrátě

Retynilpalmitat Retynilpalmitat odvozené od vitaminu A, ale někteří odborníci to připisují s růstem nádoru

. Buďte opatrní při nákupu krému, krému nebo krému na opalování s vitamíny A. Ujistěte se, že tato přísada není zařazena do seznamu nebezpečných látek.Triethanolamin

Obvykle se triethanolamin přidává do

řasenky a tělové mléko

. Tato chemikálie vyrovnává úroveň pH. Je zařazen do seznamu zakázaných látek, protožedráždí dýchací cesty, stejně jako kůži

. Kromě toho studie ukázaly, že způsobuje rakovinu.Při výběru produktu péče o krásu je nejlepší koupit ten, který neobsahuje triethanolamin!Můžete se také pokusit vytvořit si vlastní tělové mléko. Zkuste to!

Složení

¼ šálku

jojobový olej

 • (50 g)2 lžíce kokosového oleje (30 g) 2 lžíce včelího vosku (30 g)
 • 2 lžíce másla (30 g)
 • 1 lžíce extraktu oleje ( 10 ml)
 • Metoda Nejprve přidejte jojobový olej, kokosový olej, včelí vosk a máslo ve skleněné mísy a rozpustit ve dvojité kotle všechny.

Smíchejte hmotu s dřevěnou lžící.

 • Pak vyjměte z desky, přidejte vanilkový extrakt a dobře promíchejte všechny přísady.
 • Umyjte domácí vanilkovou omáčku ve skleněné nebo plastové nádobě.
 • Všechno je jednoduché!
 • Vůně obsahující ftaláty Produkty s citrusovou chutí obsahují složky nazývané ftaláty, které se obecně nedoporučují pro zdraví.

Možná si myslíte, že parfém obsahuje skutečný citron,

ale skutečně vdechuje chemikálie.

Ftaláty jsou také obsaženy ve výrobcíchpro ničení hmyzu nebo pro ošetřování stromu.

 • Oni nejen znečišťují životní prostředí, ale také způsobují alergie a respirační problémy .
 • Pokud máte parfém s citrusovou chutí, pečlivě si přečtěte nálepku. Při nákupu se snažte koupit kosmetiku obsahující ftaláty. DMDM ​​hydantoinTento chemický prvek

působí jako konzervační látka

. DMDM hydantoin přidán do šamponů, tělových mlék a řasenky udržet po dlouhou dobu. Skutečnost, že tento výrobek není dlouhodobě poškozen, lze vysvětlit používáním konzervačních látek v mnoha kosmetických výrobcích.

DMDM ​​hydantoin může způsobit problémy s kůží a očima . Je důležité si přečíst štítky výrobků, abyste se ujistili, že nekupujete výrobky obsahující tento chemický prvek.Vyberte si přírodní produkty! Toto je nejlepší řešení pro péči o obličej a tělo.

věci, které nemohou být uchovávány v koupelněZvykli jsme si myslet, že televize je ideálním místem pro mnoho věcí, ale oni mohou hromadit nebezpečné bakterie, takže nemohou udržet v koupelně.


Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

Co se stane, když držíš kýchání? Zajímavosti

Jdete na schůzku, nebo v metru, a je to skutečně potřeba kýchání, ale nechcete slyšet všechno, je to škoda. Tak co dělat? Kýcháš, abys neudělal šum. Samozřejmě, že víte, co říkáme: můžete upnout prsty nos a zavřít ústa, aby to neznělo zhasla. Ale víte, že je to hrozný zdravotní zvyk? V dnešním článku vysvětlíme, proč kýchání hraje důležitou roli, aniž by měla pro tělo negativní důsledky.

(Zajímavosti)

New nepravděpodobné lék „špatný“ cholesterol

New nepravděpodobné lék „špatný“ cholesterol

Zajímavá fakta cholesterolu a triglyceridů - dva jsou hlavní ukazatele zdravotního stavu kardiovaskulárního systému. Zachování jejich příslušné úrovně může pomoci zabránit mnoha známým poruchám a onemocněním. Ve většině z nás je termín "cholesterol" téměř vždy spojován s něčím negativním. Nezapomeňte však, že je to také přirozená složka tuku, kterou tělo skutečně potřebuje pro správnou práci.

(Zajímavosti)